Kursy

5/5

 Klienci nas oceniają na 4,8/5 zobacz tu

W 2023 roku przeszkoliliśmy ponad 7500 pracowników z ponad 1600 firm, którzy ocenili przekazywanie wiedzy Naszych Trenerów na:

  • 5,6/6 ocena za wiedzę i kompetencje
  • 5,7/6 – ocena w jaki sposób przekazywana jest wiedza

Od 2011 roku zaufało nam ponad 15 000 firm i instytucji

Opinie

o nas!

Szkolenie z podatków jest realizowane na bardzo wysokim poziomie. Wszystko bardzo sprawnie zorganizowane a dostarczone materiały po szkoleniu rzeczywiście są bardzo pomocne i przydatne do wykorzystania dla innych pracowników w firmie. Polecam.

Robert Śmiechowski

Klient, przedsiebiorca

Co zyskuje pracodawca doszkalając kadrę na kursach?

  1. Wyższe kwalifikacje pracowników to wyższe zyski

Inwestowanie w kursy dla pracowników, poszerzenie ich wiedzy o kolejne obszary i rozwój najistotniejszych kompetencji jest inwestycją w progres firmy. Pracodawcy nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. Dokształcenie kadry podnosi jakość, profesjonalizm i efektywność pracy. Kiedy pracownicy są przeszkoleni, są w stanie sprostać wymaganiom, które wiążą się z pracą na danym stanowisku. Kurs pomaga w tym, by poprawić ilość i jakość wykonywanych zadań oraz zminimalizować ilość popełnianych błędów. Dzięki kursom pracownik może poznać nowe metody wykonywania swoich obowiązków, nauczy się technik, których nie zna, by później mój z powodzeniem wykorzystać je w pracy. Wyszkolony pracownik jest samodzielny, nie wymaga stałej kontroli przełożonych. W skrócie dobrze wyszkoleni pracownicy są bardziej efektywni, tym samym firma sprawniej funkcjonuje i osiąga lepsze wyniki.

  1. Większa zaangażowanie i lojalność pracowników

Kursy dla pracowników, oprócz podniesienia ich kwalifikacji, mogą wpłynąć pozytywnie na zaangażowanie kadry w pracę, życie firmy i lojalność w stosunku do pracodawcy. Pracownik, który czuje, że inwestuje się niego przez kursy, szkolenia czy konferencje, bardziej utożsamia się z firmą. Pracownik, który czuje się doceniany, nie musi obawiać się zwolnienia, sam też nie rozmyśla o zmianie środowiska. Wobec tego ma poczucie stabilności i przynależności do firmy, którą współtworzy, a która potrzebuje jego zdolności, by nadal dobrze prosperować.

Kursy mają jeszcze jedną zaletę – dobrze wyszkolony pracownik czuje, że w Twojej firmie może się rozwijać, nie ma poczucia, że stoi w miejscu. Wiąże się to z tym, że będzie chciał zostać w obecnym miejscu pracy. Dla pracodawcy to plus w postaci zaoszczędzonych pieniędzy na proces zwolnienia i rekrutacji.

  1. Rozwijaj kompetencje interpersonalne na kursach

Chyba każdy wie, jak ważna jest atmosfera w pracy.Inwestowanie w rozwój przez kursy grupowe z zakresu kompetencji miękkich, w których uczestniczą nie tylko pracownicy, ale i ich przełożeni jest to szansa na lepsze poznanie się, nawiązanie koleżeńskich relacji, a co za tym idzie poprawę atmosfery w pracy. Wspólne kursy kadry kierowniczej i pracowników dają szansę na polepszenie współpracy. Sprawi to, że będą się lepiej ze sobą komunikować. Kursy dla pracowników z zakresu kompetencji miękkich zmniejszają ryzyko wystąpienia konfliktów w miejscu pracy.

  1. Pozytywny wizerunek firmy na tle konkurencji

Korzyści, jakie niosą ze sobą kursy dla pracowników, mają wpływ na funkcjonowanie firmy na rynku. Podnoszenie kwalifikacji pracowników, może polepszyć wizerunek firmy, a tym samym zwiększyć swoją wartość i konkurencyjność. Obecnie jest to niezwykle ważne, w czasach kiedy stan wiedzy w każdej dziedzinie zmienia się błyskawicznie, nie łatwo być liderem.

Dbanie o stały rozwój zawodowy kadry wpływa pozytywnie na funkcjonowanie firmy na rynku, gdyż to właśnie pracownicy stanowią najlepszą wizytówkę dla firmy. Przeszkolona kadra lepiej wykonuje swoją pracę i przyczynia się do poprawy jakości świadczonych usług czy produktów. Przekłada się to bezpośrednio na zaufanie partnerów i klientów. Odpowiednio do tego przygotowany pracownik może z powodzeniem reprezentować firmę na konferencjach czy w mediach.

Dlaczego warto inwestować w kursy dla pracowników?

Wielu pracodawcom wydaje się, ze wydawanie pieniędzy na kursy dla pracowników to strata pieniędzy, w praktyce to inwestycja. Nie należy traktować kosztów szkoleń wyłącznie jako wydatek. Nie da się zaprzeczyć, że w danej chwili to wydatek, ale przyniesie on realne korzyści. Zdecyduj się na kurs dla  swoich pracowników z Wektorem Wiedzy i zainwestuj w przyszłość swojej firmy.