Kurs online przygotowujący do egzaminów na Doradcę Podatkowego

Strona Główna / Kursy / Kursy księgowe

Chcesz dobrze przygotować się do egzaminów, które dadzą Ci odpowiednie uprawnienia do wykonywania tego zawodu? Pragniesz pogłębić zasób wiedzy zarówno pod merytorycznym, jak i praktycznym względem? Nie trać czasu na zbędne zastanawianie się i skorzystaj z udziału w szkoleniu! Zyskasz szereg korzyści, gdyż będziesz pod czujnym okiem specjalistów w tej dziedzinie. Otworzą się przed Tobą nowe możliwości!

Kurs na doradcę podatkowego wyposaży Cię w niezbędne informacje nie tylko w kwestii interpretacji przepisów prawa podatkowego, ale także administracyjnego oraz celnego. Sprawujesz na co dzień obowiązki księgowego czy dyrektora finansowego i tkwisz w przekonaniu, że opanowałeś już cały zakres wiedzy z dziedziny doradztwa podatkowego?

 

Zapraszamy osoby związane z rachunkowością, finansami, jak również absolwenci studiów wyższych pragnący wykonywać zawód doradcy podatkowego. A także, osoby pracujące na co dzień z  prawem podatkowym chcący poszerzyć i zaktualizować swoją wiedzą.

 

Celem niniejszego kursu jest przygotowanie kandydata do zawodu doradcy podatkowego pod względem zarówno merytorycznym, jak i praktycznym. W trakcie kursu, kandydatom zostanie przekazana wiedza w zakresie nie tylko prawa podatkowego, ale również prawa administracyjnego czy celnego.  Oferowany kurs jest również doskonałym sposobem aktualizacji wiedzy dla księgowych czy dyrektorów finansowych.

Pogłębiona analiza problematyki wymaganej przez Ministerstwo Finansów w związku z procedurą uzyskiwania pozwolenia na wykonywanie zawodu doradcy podatkowego. Materiały dla kursantów są przygotowywane na podstawie wytycznych Ministerstwa Finansów, poparte praktycznymi przykładami zaczerpniętymi z pracy zawodowej trenerów.

Dużą zaletą oferowanego kursu jest zarówno doświadczenie naszych trenerów w przeprowadzaniu podobnych kursów, jak i zindywidualizowane materiały szkoleniowe oparte na merytorycznych wytycznych i praktycznych kazusach.

 

Chcesz uzyskać tytuł Doradcy Podatkowego i w związku z tym, potrzebujesz przygotować się do egzaminu? Pragniesz pogłębić zasób wiedzy zarówno pod merytorycznym, jak i praktycznym względem? Zachęcamy Cię do wzięcia udziału w naszym Kursie online przygotowującym do egzaminów na Doradcę Podatkowego!

 

Udział w szkolenie przyniesie Ci szereg następujący korzyści:

 • wyposaży Cię w niezbędne informację w kwestii interpretacji przepisów prawa podatkowego, administracyjnego oraz celnego,
 • zaktualizuje Twoją wiedzę w aspektach księgowych i finansowych,
 • zapozna Cię z metodyką pisania pism procesowych,
 • omówi praktyczne przekłady zaczerpnięte z pracy zawodowej trenerów.

 

Doradco Podatkowy! Czy wiesz, że specyfika Twojego zawodu wiąże się z koniecznością ustawicznego podnoszenia kwalifikacji?

Doradca podatkowy ma obowiązek uzyskać minimum 32 punkty w okresie następujących po sobie dwóch kolejnych lat, przy czym w jednym roku doradca podatkowy musi uzyskać minimum 25% dwuletniego limitu. Uczestnictwo w naszym 6-cio godzinnym dniu szkoleniowym daje Ci możliwość uzyskania aż 6 punktów.

 

Zapraszam Cię do udziału w naszym kursie! Czekamy na Ciebie!

Opis

Dodatkowe informacje o kursie na doradcę podatkowego:

 • Czas trwania: 21 spotkań po 8h (weekendy) lub 42 spotkania po 4h (wieczorowo).
 • Nagrania wideo – dostępne zawsze na 21 po rozpoczęciu kursu
 • Darmowe konsultacje: w ciągu 7 dni od szkolenia z prowadzącym ekspertem.
 • Materiały szkoleniowe: kluczowe informacje dostępne pod ręką.

 

Jeśli chcesz skorzystać z dofinansowania:

 1. Przejdź na te stronę >>
 2. Zostaw kontakt do siebie
 3. Poczekaj na kontakt z naszej strony 1-2 dni.

Program

Program kursu:

Temat 1 – Źródła i wykładnia prawa. Podatek od niektórych instytucji finansowych. Ceny transferowe.
Temat 2 – Podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) – omówienie ustawy.
Temat 3 – Podatek dochodowy od osób prawnych – omówienie ustawy.
Temat 4 – Międzynarodowe prawo podatkowe (UPO).
Temat 5 – Podatek od towarów i usług (VAT) – omówienie ustawy.
Temat 6 – Międzynarodowe prawo podatkowe (dyrektywa).
Temat 7 – Prawo celne.
Temat 8 – Podatek akcyzowy i prawo dewizowe.
Temat 9 – Opłaty skarbowe. Podatek od spadków i darowizn. Podatek tonażowy. Podatki lokalne PCC.
Temat 10 – Analiza podatkowa – spotkanie 1.
Temat 11 – Analiza podatkowa – spotkanie 2.

Temat 12 – Zobowiązania podatkowe. Interpretacje przepisów prawa podatkowego. Wydawanie zaświadczeń przez organy podatkowe. Postępowania administracyjne. Postępowanie podatkowe, czynności sprawdzające, kontrola podatkowa. Tajemnica skarbowa.
Temat 13 – Postępowanie egzekucyjne w administracji.
Temat 14 – Postępowanie przed sądami administracyjnymi oraz KAS.
Temat 15 – Metodyka pisania pism procesowych w sprawach podatkowych, ustawa o doradztwie podatkowym i etyka zawodu doradcy podatkowego.
Temat 16 – Prawo karne skarbowe – KKS.
Temat 17 – Rachunkowość. Ustawa o zasadach ewidencji i identyfikacji podatkowej.
Temat 18 – Ewidencja podatkowa i zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych – w ramach rachunkowości.

Temat 19 – Kazusy – spotkanie 1.
Temat 20 – Kazusy- spotkanie 2.
Temat 21 – Kazusy plus próbny test.

Prowadzący

Wioleta Biel – Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie podatków dochodowych i międzynarodowych systemów podatkowych. Doświadczenie zdobywała m.in. w Deloitte Poland. Klientom BG Tax & Legal doradza głównie w przedmiocie prawidłowego rozliczania pracowników i implikacji podatkowych transgranicznych przepływów pieniężnych

Nasi klienci oceniają kompetencję i wiedzę trenera na: 5,8/6
Średnia, w jaki sposób trener przekazuje wiedzę popartą przykładami: 5,8/6

 

Wojciech Gandurski – radca prawny, partner zarządzający w kancelarii doradztwa podatkowego. Ukończył prawo na Uniwersytecie Gdańskim. Ma ponad 9-letnie doświadczenie w kwestiach podatkowych, które  zdobył pracując między innymi w firmach należących do tzw. Wielkiej Czwórki. Był zaangażowany w wiele projektów dotyczących przeglądów i analiz podatkowych (w tym w ramach badań sprawozdań finansowych) w szczególności w zakresie podatku CIT i VAT, których celem była identyfikacja ryzyk podatkowych oraz obszarów optymalizacji u podmiotów.

Nasi klienci oceniają kompetencję i wiedzę trenera na: 5,6/6
Średnia, w jaki sposób trener przekazuje wiedzę popartą przykładami: 5,6/6

Kinga Masilunas – ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W trakcie studiów odbywała praktyki w kancelarii specjalizującej się w zagadnieniach z zakresu prawa własności intelektualnej i prawa gospodarczego. Pracę magisterską poświęciła tematyce dotyczącej Utworów pracowniczych objętych ochroną autorskoprawną. W 2018 r. złożyła egzamin radcowski i została wpisana na listę radców prawnych, zostając członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Doświadczenie zawodowe w trakcie aplikacji radcowskiej zdobywała w BEST S.A. z siedzibą w Gdyni, a także w trójmiejskich kancelariach, zajmując się przede wszystkim sprawami z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy, prawa gospodarczego, ochrony danych osobowych. Od 2019 r. współpracuje z Biel Gandurski Tax & LEGAL Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni, specjalizującej się w doradztwie prawno – podatkowym. Obecnie, Kinga Masilunas, celem dalszego poszerzania wiedzy i umiejętności jest studentką studiów podyplomowych Podatki w krajowym i międzynarodowym obrocie gospodarczym prowadzonych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Kinga Masilunas prowadzi szkolenia m.in. z zakresu postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego we współpracy z Biel Gandurski Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni lub gościnnie dla członków Klubu Absolwentów i Studentów MBA z Torunia. Kinga Masilunas, posługuje się językiem angielskim.

Nasi klienci oceniają kompetencję i wiedzę trenera na: 5,7/6
Średnia, w jaki sposób trener przekazuje wiedzę popartą przykładami: 5,1/6

 

Piotr Kasprzak – Absolwent kierunków Ekonomia i Filologia angielska na Uniwersytecie Gdańskim oraz staży studenckich na Appalachian State University, USA i Beijing Institute of Technology, Chiny. Swoją wiedzę podatkową zdobywał m.in. w trakcie studiów podyplomowych z Podatków i doradztwa podatkowego na Politechnice Gdańskiej oraz w pracy zawodowej w KPMG i Doradca Consulting. Od 2015 roku zatrudniony w Katedrze Finansów na Politechnice Gdańskiej. Specjalizuje się w rachunkowości finansowej i podatkowej. Dodatkowo prowadzi szkolenia i konsultacje w zakresie księgowości, finansów i podatków.

Nasi klienci oceniają kompetencję i wiedzę trenera na: 6/6
Średnia, w jaki sposób trener przekazuje wiedzę popartą przykładami: 5,7/6

 

Joanna Aleksandrowicz – aplikant radcowski. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Prawo (studia jednolite magisterskie), a także Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku kierunek Finanse i Rachunkowość, specjalizacja doradztwo podatkowe (licencjat). Ukończyła aplikacja radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku i w 2021 roku przystąpi do egzaminu zawodowego. Jest także w trakcie nabywania uprawnień doradcy podatkowego. Od 2016 roku związana zawodowo z BG TAX & LEGAL, gdzie wspiera klientów w ramach cen transferowych, podatków dochodowych oraz regulacji dotyczących schematów podatkowych. Prowadziła liczne szkolenia (przede wszystkim dla działów księgowości) w obszarze swoich specjalizacji. Jest także szkoleniowcem w ramach panelu ,,wartość celna a ceny transferowe” na studiach podyplomowych agent celny na Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Autorka publikacji z zakresu prawa podatkowego (w ramach My Company, Magazynie Pomorskim, na stronie infor.pl).

Nasi klienci oceniają kompetencję i wiedzę trenera na: 5,8/6
Średnia, w jaki sposób trener przekazuje wiedzę popartą przykładami: 5,8/6

W 2022 roku przeszkoliliśmy ponad 7500 pracowników z ponad 1600 firm, którzy ocenili przekazywanie wiedzy Naszych Trenerów na:

 • 5,6/6 ocena za wiedzę i kompetencje
 • 5,7/6 – ocena w jaki sposób przekazywana jest wiedza

Państwa opinia jest dla nas ważna.
Dziękujemy za zaufanie!

Zarezerwuj miejsce - wybierz miasto z rozwijanej listy (ceny netto), termin ustalimy indywidualnie:

4.590,00 

5/5

Klienci nas oceniają na 4,9/5   Zobacz  >>

Podobne kursy i szkolenia:

Od 2011 roku zaufało nam ponad 15 000 firm i instytucji

Opinie

o nas!

Szkolenie z podatków jest realizowane na bardzo wysokim poziomie. Wszystko bardzo sprawnie zorganizowane a dostarczone materiały po szkoleniu rzeczywiście są bardzo pomocne i przydatne do wykorzystania dla innych pracowników w firmie. Polecam.

Robert Śmiechowski

Klient, przedsiebiorca