Kursy podatkowe

Dofinansowania na kursy 
SPRAWDŹ!

5/5

Zapoznaj się z naszymi kursami podatkowymi online i stacjonarnie

Poniżej znajdują się przygotowane przez nasze kursy podatkowe, dzięki którym zdobędziesz kluczowe informacje o aktualnych przepisach podatkowych w VAT, PIT i CIT. Poznaj naszą ofertę kursów, z których najbardziej korzystają osoby związane z rozliczaniem księgowości, pracownicy działów finansowych i administracyjnych, a także właściciele firm, bez względu na branżę. 

Wybierz kurs które Cię interesuje – online poniżej lub stacjonarnie w Twoim mieście – kliknij w Twoje województwo!
DS KP LU LB MZ MA OP PK PD PM WN WP ZP LD SL SK

W 2023 roku przeszkoliliśmy ponad 7500 pracowników z ponad 1600 firm, którzy ocenili przekazywanie wiedzy Naszych Trenerów na:

  • 5,6/6 ocena za wiedzę i kompetencje
  • 5,7/6 – ocena w jaki sposób przekazywana jest wiedza

Akademia podatku VAT, PIT i CIT 2024 r. -Ustronie Morskie

Hotel Lambert **** Medical SPA, 28-30 sierpeiń 2024r.

Akademia podatku VAT, PIT i CIT 2024 r. - Zakopane

Hotel Aquarion Family & Friends, 2-4 pażdziernik 2024r.

Kursy podatkowe online:

Kurs księgowości - Podatek VAT od podstaw

Kurs prowadzony przez Jarosława Włocha, radca prawny oraz doradca podatkowy z ponad 15 letnim doświadczeniem. Zajmuje się obsługą prawno-podatkową podmiotów gospodarczych oraz obsługą sporów podatkowych.

Sprawdź również nasze szkolenia podatkowe:

Webinary podatkowe online:

otręba marcin
Optymalizacja procesów sprzedaży międzynarodowej: WSTO a zasady opodatkowania VAT
Bezpłatny webinar: 20.06.2024 | Godzina: 9:00-9:45 | Prowadzi: Marcin Otręba Wiesz,...
Iwona-Biernat-Baran
Uprawnienia i obowiązki organów podatkowych - na co zwracać uwagę?
Bezpłatny webinar: 27.06.2024 | Godzina: 9:00-9:45 | Prowadzi: Iwona Biernat-Baran Czy...
lenarcik
Różnice kursowe w rachunku przepływów pieniężnych sporządzanym metodą pośrednią
Bezpłatny webinar: 4.07.2024 | Godzina: 9:00-9:45 | Prowadzi: Arkadiusz Lenarcik Czy...
otręba marcin
Split Payment i ,,Biała lista podatników w zakresie rachunków bankowych" – omówienie dotychczasowych doświadczeń oraz planowane zmiany w dostosowaniu narzędzi do KSeF
Bezpłatny webinar: 11.07.2024 | Godzina: 9:00-9:45 | Prowadzi:Marcin Otręba Szczegóły...
Iwona-Biernat-Baran
Koszty reprezentacji i reklamy, świadczenia na rzecz pracowników w aspekcie podatków dochodowych i VAT
Bezpłatny webinar: 8.08.2024 | Godzina: 9:00-9:45 | Prowadzi: Iwona Biernat-Baran Program...

Od 2011 roku zaufało nam ponad 15 000 firm i instytucji

Opinie

o nas!

Szkolenie z podatków jest realizowane na bardzo wysokim poziomie. Wszystko bardzo sprawnie zorganizowane a dostarczone materiały po szkoleniu rzeczywiście są bardzo pomocne i przydatne do wykorzystania dla innych pracowników w firmie. Polecam.

Robert Śmiechowski

Klient, przedsiebiorca

Kursy podatkowe dla praktyków

Początek roku często zwiastuje zmiany w prawie – między innymi w przepisach podatkowym, będzie czasem, kiedy w życie będą wchodzić rozwiązania ściśle związane z Polskim Ładem. Podatki to jedna z dziedzin, która zostanie nimi objęta. Eksperci mówią, że czeka nas prawdziwa rewolucja w podatkach. Już teraz trzeba wiec zapoznać się z przepisami, zapraszamy więc na kursy podatkowe i szkolenia podatkowe by uniknąć dotkliwych kar finansowych – dla siebie i dla swojego pracodawcy.

Jakie zmiany w podatkach?

Nowe przepisy dotyczą przede wszystkim rezydentów podatkowych a także wspólników spółek komandytowych i jawnych. Mają też wpływ na co miesięczne wydatki Polaków – wzrosły ceny produktów z zawartością cukru oraz prądu. Na szczęście, jak już wspomnieliśmy, ustawodawcy wprowadzili także korzystne zmiany. Estoński CIT i Slim VAT to tylko dwie z nich.

Poznaj pakiet Slim VAT na kursie podatkowym

Pakiet Slim VAT ułatwia rozliczenie podatku. Wprowadza między innymi spójne kursy walut i zakres ich stosowania (przyjmuje się przeliczenia kursu walut takie, jak w podatku dochodowym). Wydłuża termin do odliczenia podatku (z trzech miesięcy na cztery). Odlicza VAT z faktur w przypadku nabycia usług noclegowych w celu ich odsprzedaży. Pozytywne zmiany zachodzą także w procesie fakturowania – w przypadku faktur korygujących in plus korekta od 1 stycznia jest dokonywana na bieżąco w okresie wystawienia faktury korygującej.

Dlaczego warto zapisać się na kurs podatkowy? – Rewolucja o nazwie „Estoński CIT” 

Estoński CIT – ryczałt od dochodów spółek – to nowoczesny sposób opodatkowania, który promuje inwestycje i minimalizuje formalności przy rozliczeniu podatków. Rozwiązanie jest kierowane przede wszystkim do mikro, małych i średnich spółek kapitałowych oraz spółek, w których udziałowcami są wyłącznie osoby fizyczne. Uwaga – podatek zostanie odroczony do momentu wypłaty (dystrybucji) zysku ze spółki. Co ważne, Estoński CIT pozwoli oszczędzić czas przy rozliczeniach podatkowych. Pozytywnie wpłynie na zdolności inwestycyjne. Eksperci przewidują wzrost produktywności i innowacyjności w firmach. Szczegóły dotyczące funkcjonowania przepisu a także zasady związane z odprowadzaniem podatku, można poznać, zapisując się na na nasze kursy podatkowe. Istnieje możliwość udziału w szkoleniu grupowym lub zamkniętym – skierowanym tylko do pracowników działu księgowości Twojej firmy lub konkretnego biura rachunkowego. Przez siedem dni po zakończeniu szkolenia uczestnicy mogą kontaktować się z prowadzącym i utrwalać swoją wiedzę.

Zmiany w podatkach

Uchwalona, w ramach Polskiego Ładu, kilka tygodni temu nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw podatkowych podnosi kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł oraz próg podatkowy z 85 tys. zł do 120 tys. zł. Co z VAT-em?

Mały podatnik VAT 

Małym podatnikiem VAT, zgodnie z definicją zawartą w ustawie, jest podatnik podatku od towarów i usług, u którego wartość sprzedaży (wraz z kwotą podatku) nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym kwoty (w złotówkach) odpowiadającej równowartości 1 200 000 euro. kwoty 5 513 000 zł. W przypadku podatników prowadzących przedsiębiorstwa maklerskie, zarządzających funduszami inwestycyjnymi czy agentów limit wynosi 207 000 zł

Kursy podatkowe dofinansowane

Zmiana w podatku CIT i PIT to nie wszystko, co szykują rządzący, 

Skorzystaj z dofinansowania i zgłoś się na kurs podatkowy, na którym poznasz zmiany w podatkach CIT i PIT , które weszły w życie w 2023/24 roku lub zaczną obowiązywać. Podczas kursu zostaną omówione zagadnienia dotyczące najnowszych interpretacji i wyroków z zakresu podatku CIT i PIT  – szczególnie w obszarach budzących istotne wątpliwości interpretacyjne oraz ryzyka dla podatników.

Warto zaznaczyć, że proponowany przez Wektor Wiedzy kurs podatkowy online czy stacjonarnie będzie prowadzony przez ekspertów i przede wszystkim praktyków w dziedzinie podatków. Skierowany jest do przedsiębiorców samodzielnie prowadzących działalność gospodarczą, pracowników działów finansowych i księgowości przedsiębiorstw i instytucji, a także osób prowadzących biura rachunkowe i ich pracowników.