Kursy podatkowe

Dofinansowania na kursy 
SPRAWDŹ!

5/5

Zapoznaj się z naszymi kursami podatkowymi online i stacjonarnie

Poniżej znajdują się przygotowane przez nasze kursy podatkowe, dzięki którym zdobędziesz kluczowe informacje o aktualnych przepisach podatkowych w VAT, PIT i CIT. Poznaj naszą ofertę kursów, z których najbardziej korzystają osoby związane z rozliczaniem księgowości, pracownicy działów finansowych i administracyjnych, a także właściciele firm, bez względu na branżę. 

Wybierz kurs które Cię interesuje – online poniżej lub stacjonarnie w Twoim mieście – kliknij w Twoje województwo!
DS KP LU LB MZ MA OP PK PD PM WN WP ZP LD SL SK

Kursy podatkowe online:

Sprawdź również nasze szkolenia podatkowe:

Webinary podatkowe online:

a_lenarcik
Rzeczowe aktywa trwałe, nieruchomości inwestycyjne oraz leasing
Bezpłatny webinar: 01.06.2023 | Godzina: 9:00-9:45 | Prowadzi: Arkadiusz...
janicki
Wielkie podsumowanie PIT i CIT oraz zmiany podatkowe od 1 lipca 2023 r.
Bezpłatny webinar: 15.06.2023 | Godzina: 9:00-9:45 | Prowadzi: Lech Janicki Poszukujesz...
4
Rozliczanie WNT po zmianach, które wejdą w życie 1 lipca 2023 r. w ramach pakietu SLIM VAT-3
Bezpłatny webinar: 22.06.2023 | Godzina: 9:00-9:45 | Prowadzi: Marcin Otręba Czy...
trenerzy
CIT estoński – na co zwrócić uwagę przechodząc na tę formę opodatkowania w trakcie roku?
Bezpłatny webinar: 29.06.2023 | Godzina: 9:00-9:45 | Prowadzi: Patrycja Kubiesa Podczas...
6
Odliczanie podatku naliczonego
Bezpłatny webinar: 6.07.2023 | Godzina: 9:00-9:45 | Prowadzi: Jolanta Kica Czy...

Od 2011 roku zaufało nam ponad 15 000 firm i instytucji

Opinie

o nas!

Szkolenie z podatków jest realizowane na bardzo wysokim poziomie. Wszystko bardzo sprawnie zorganizowane a dostarczone materiały po szkoleniu rzeczywiście są bardzo pomocne i przydatne do wykorzystania dla innych pracowników w firmie. Polecam.

Robert Śmiechowski

Klient, przedsiebiorca

Kursy podatkowe dla praktyków

Początek roku często zwiastuje zmiany w prawie – między innymi w przepisach podatkowym. Rok 2022 będzie czasem, kiedy w życie będą wchodzić rozwiązania ściśle związane z Polskim Ładem. Podatki to jedna z dziedzin, która zostanie nimi objęta. Eksperci mówią, że czeka nas prawdziwa rewolucja w podatkach w 2022 roku. Już teraz trzeba wiec zapoznać się z przepisami, zapraszamy więc na kursy podatkowe i szkolenia podatkowe by uniknąć dotkliwych kar finansowych – dla siebie i dla swojego pracodawcy.

Jakie zmiany w 2022 ?

Nowe przepisy dotyczą przede wszystkim rezydentów podatkowych a także wspólników spółek komandytowych i jawnych. Mają też wpływ na co miesięczne wydatki Polaków – wzrosły ceny produktów z zawartością cukru oraz prądu. Na szczęście, jak już wspomnieliśmy, ustawodawcy wprowadzili także korzystne zmiany. Estoński CIT i Slim VAT to tylko dwie z nich.

Poznaj pakiet Slim VAT na kursie podatkowym

Pakiet Slim VAT ułatwia rozliczenie podatku. Wprowadza między innymi spójne kursy walut i zakres ich stosowania (przyjmuje się przeliczenia kursu walut takie, jak w podatku dochodowym). Wydłuża termin do odliczenia podatku (z trzech miesięcy na cztery). Odlicza VAT z faktur w przypadku nabycia usług noclegowych w celu ich odsprzedaży. Pozytywne zmiany zachodzą także w procesie fakturowania – w przypadku faktur korygujących in plus korekta od 1 stycznia jest dokonywana na bieżąco w okresie wystawienia faktury korygującej.

Dlaczego warto zapisać się na kurs podatkowy? – Rewolucja o nazwie „Estoński CIT” 

Estoński CIT – ryczałt od dochodów spółek – to nowoczesny sposób opodatkowania, który promuje inwestycje i minimalizuje formalności przy rozliczeniu podatków. Rozwiązanie jest kierowane przede wszystkim do mikro, małych i średnich spółek kapitałowych oraz spółek, w których udziałowcami są wyłącznie osoby fizyczne. Uwaga – podatek zostanie odroczony do momentu wypłaty (dystrybucji) zysku ze spółki. Co ważne, Estoński CIT pozwoli oszczędzić czas przy rozliczeniach podatkowych. Pozytywnie wpłynie na zdolności inwestycyjne. Eksperci przewidują wzrost produktywności i innowacyjności w firmach. Szczegóły dotyczące funkcjonowania przepisu a także zasady związane z odprowadzaniem podatku, można poznać, zapisując się na na nasze kursy podatkowe. Istnieje możliwość udziału w szkoleniu grupowym lub zamkniętym – skierowanym tylko do pracowników działu księgowości Twojej firmy lub konkretnego biura rachunkowego. Przez siedem dni po zakończeniu szkolenia uczestnicy mogą kontaktować się z prowadzącym i utrwalać swoją wiedzę.

Zmiany w podatkach w 2022 roku

Uchwalona, w ramach Polskiego Ładu, kilka tygodni temu nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw podatkowych podnosi kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł oraz próg podatkowy z 85 tys. zł do 120 tys. zł. Co z VAT-em?

Mały podatnik VAT 

Małym podatnikiem VAT, zgodnie z definicją zawartą w ustawie, jest podatnik podatku od towarów i usług, u którego wartość sprzedaży (wraz z kwotą podatku) nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym kwoty (w złotówkach) odpowiadającej równowartości 1 200 000 euro. Co zmieni się 1 stycznia 2022 roku? Kwota. W 2022 roku małym podatnikiem będzie podatnik, u którego wartość sprzedaży (oczywiście wraz z kwotą podatku) nie przekroczyła w 2021 r. kwoty 5 513 000 zł. W przypadku podatników prowadzących przedsiębiorstwa maklerskie, zarządzających funduszami inwestycyjnymi czy agentów limit wynosi 207 000 zł.

Kursy podatkowe dofinansowane

Zmiana w podatku CIT i PIT w 2022 to nie wszystko, co szykują rządzący, 

Skorzystaj z dofinansowania i zgłoś się na kurs podatkowy, na którym poznasz zmiany w podatkach CIT i PIT , które weszły w życie w 2022 roku lub zaczną obowiązywać. Podczas kursu zostaną omówione zagadnienia dotyczące najnowszych interpretacji i wyroków z zakresu podatku CIT i PIT  – szczególnie w obszarach budzących istotne wątpliwości interpretacyjne oraz ryzyka dla podatników.

Warto zaznaczyć, że proponowany przez Wektor Wiedzy kurs podatkowy online czy stacjonarnie będzie prowadzony przez ekspertów i przede wszystkim praktyków w dziedzinie podatków. Skierowany jest do przedsiębiorców samodzielnie prowadzących działalność gospodarczą, pracowników działów finansowych i księgowości przedsiębiorstw i instytucji, a także osób prowadzących biura rachunkowe i ich pracowników.