aktualne problemy oraz planowane zmiany
Wprowadzenie tegorocznych zmian oraz dynamika zmian ubiegłorocznych wymagają od nas ciągłego monitorowania przepisów praca pracy, pojawiających się wyjaśnień i interpretacji, wyroków sądowych, aby móc odpowiedzialnie wykonywać powierzone nam zadania.
Obecny 2024 rok rok zapowiada się bardzo intensywnie pod kątem nowości w prawie pracy, więc warto z pełnym zaangażowaniem zapoznać się ze zmianami wchodzącymi w życie w pierwszych 3 kwartałach 2024 roku i utrwalić oraz uporządkować zmiany, które weszły w życie w 2023 roku pod kątem pojawiających się wyjaśnień i interpretacji
Szkolenia w godzinach 10:00-15.00
Październik:
Listopad:
1. Ochrona sygnalistów – w ramach wdrożenia do krajowego systemu prawnego dyrektywy 2019/1937 – dzień wejścia w życie 25.09.2024 r.
2. Jakie nowe obowiązki dotyczące zwolnień od pracy wprowadziła ustawa o obronie Ojczyzny?
3. Prace w kontakcie z substancjami reprotoksycznymi – weszła w życie – 29.06.2024 r.
4. Zmiana przepisów rozporządzenia w sprawie BHP na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe – dostosowanie stanowiska pracy do 17.05.2024 r.:
5. Zmiany w dokonywaniu potrąceń w trybie egzekucji administracyjnej – weszły w życie od 25.04.2024 r.
6. Nowe obowiązki pracodawców w związku z wejściem w życie nowych przepisów o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym – weszły w życie 15.02.2024 r.
7. Zmiany w Kodeksie postępowania cywilnego dotyczące sporów z zakresu prawa pracy – weszły w życie 22.09.2023 r.
8. Zmiany w związku z dostosowaniem przepisów do dyrektywy work-life balance – wejście w życie 26.04.2023 r.:
9. Nowe obowiązki informacyjne wobec pracowników w związku z wdrożeniem dyrektywy work-new balance – weszła w życie 26.04.2023 r.:
10. Zmiany w kodeksie pracy w związku z dyrektywą w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy w Unii Europejskiej – weszły w życie od 26.04.2023r.:
11. Zasady stosowania pracy zdalnej – weszły w życie 04.2023 r.:
12. Planowane zmiany w ostatnim kwartale 2024 i 2025 roku:
Realizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu w przypadku
aktualizacji przepisów prawa pracy. Serdecznie zapraszamy!
Marta Jaromin – wieloletni pracownik organów kontroli przestrzegania Prawa Pracy. Wysokiej klasy specjalista i szkoleniowiec ceniony przez uczestników szkoleń głównie za praktyczne podejście do zagadnień Prawa Pracy. Specjalizuje się przede wszystkim w zagadnieniach dotyczących: czasu pracy, czasu pracy kierowców, urlopów wypoczynkowych.
Specjalistka z zakresu prawa pracy, radca prawny. Wieloletni pracownik organów kontroli przestrzegania prawa pracy. Wykładowca, zarówno uczelni wyższych, zajmujący się prowadzeniem zajęć ze słuchaczami studiów podyplomowych oraz aplikantami, jak też uznany szkoleniowiec służb kadrowych i przedsiębiorców. Wszechstronna wiedza poparta doświadczeniem i praktyką.
Ewa Bielecka – absolwentka prawa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz administracji na Uniwersytecie Gdańskim. Długoletni pracownik działu Prawnego w Państwowej Inspekcji Pracy oddział w Koszalinie. Wieloletni wykładowca prawa pracy i ubezpieczeń społecznych na studiach licencjackich oraz wykładowca prawa pracy na studiach podyplomowych. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą, zajmuje się szkoleniami, doradztwem, tworzeniem i aktualizacją wewnętrznych źródeł prawa pracy oraz profesjonalnym świadczeniem usług z zakresu prawa. Doświadczony trener współpracujący z wieloma firmami szkoleniowymi.
Patrycja Potocka-Szmoń – prawnik i psycholog, od 1999 r. związana zawodowo z Państwową Inspekcją Pracy w Gdańsku, aktualnie Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Gdańsku ds. prawo – organizacyjnych. Specjalista w zakresie prawnej ochrony pracy, w szczególności w dziedzinie czasu pracy i wynagrodzeń. Autorka licznych publikacji dotyczących różnych zagadnień z zakresu prawa pracy, m.in. w ODDK (“Dokumentacja pracownicza”, “Świadczenia pieniężne ze stosunku pracy”, “Wzorcowa dokumentacja kadrowa”, “Dyskryminacja w miejscu pracy”) czy INFOR. Uznany trener na kursach i szkoleniach kadrowo-płacowych oraz wykładowca akademicki m.in. na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku czy Sopockiej Szkole Wyższej.
Małgorzata Grajewska – Praktyk, którego pasją stała się dziedzina prawa pracy, kadr i płac. Posiada wykształcenie uniwersyteckie, ekonomiczne. Uczestniczka Szkoły Trenerów oraz licznych kursów trenerskich. Przez wiele lat zdobywała doświadczenie w praktycznym stosowaniu prawa pracy oraz administracji kadr i płac, prowadząc działy personalne w koncernie, dużych i średnich firmach o różnym profilu. Od 15 lat prowadzi szkolenia na rynku zewnętrznym, wcześniej przez 2 lata prowadziła szkolenia wewnętrzne. Przez 7 lat współpracowała z uczelnią wyższą pisząc programy studiów podyplomowych oraz studiów uzupełniających Kadr i Płace w Praktyce oraz prowadząc wykłady i konwersatoria. Od 2011 roku prowadzi swoją działalność gospodarczą w zakresie doradztwa kadrowo-płacowego oraz szkoleń z tej dziedziny.
Andrzej Tyrjan – Specjalista w zakresie Prawa Pracy i Czasu Pracy. Posiada wieloletnią praktykę zawodową, od kilkunastu lat zatrudniony w organach kontroli przestrzegania Prawa Pracy. Swoją wiedzą i praktyką chętnie dzieli się na szkoleniach przeprowadzanych dla firm i jednostek samorządu terytorialnego.
Daniel Pałyga – Absolwent Uniwersytetu Opolskiego Wydziału Ekonomicznego na kierunku Administracja. Ukończył także Studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Były Inspektor Pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Opolu. Wieloletni trener oraz wykładowca na uczelni wyższej, który od 2012 r. który przeprowadza szkolenia dla podmiotów publicznych i prywatnych. Specjalista z zakresu prawa pracy, legalności zatrudnienia oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. W trakcie wykonywania pracy w PIP Opole wielokrotnie wykonywał swoje obowiązki przy współpracy ze Strażą Graniczną jednostką w Opolu, Komendami Powiatowymi Policji na terenie województwa Opolskiego, prowadził szkolenia dla jednostek publicznych z ramienia PIP w Opolu np. Urzędów Pracy i Szkół. Od 1997 r. związany z szeroko pojętym zarządzaniem ludźmi. Posiada szerokie doświadczenie z zakresu stosowania i interpretacji dokonywanych przez organy państwowe oraz praktyk stosowanych przez podmioty prywatne.
Barbara Kaszycka – wysokiej klasy specjalista Prawa Pracy. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego – autorka wielu publikacji z zakresu prawa pracy. Swoje doświadczenie zdobywała w organach kontroli przestrzegania Prawa Pracy, zajmując się prawną ochroną pracy, m.in. wynagrodzeniami i innymi świadczeniami pracowniczymi, czasem pracy, urlopami rodzicielskimi, funduszem socjalnym. Prowadziła wykłady z zakresu prawa pracy na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach oraz Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Anna Stokłosa – LL .M. radca prawny. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz The Catholic University of America (Waszyngton, USA). Ukończyła studia doktoranckie w Katedrze Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych UJ. Referent międzynarodowych konferencji naukowych. Prowadzi własną kancelarię prawną. Posiada bogate doświadczenie praktyczne w kwestiach związanych ze stosowaniem prawa, zarówno na etapie doradztwa, jak też w postępowaniach kontrolnych i sądowych. Prowadzi procesy w sprawach z zakresu prawa pracy, reprezentując przede wszystkim przedsiębiorców. Doświadczony szkoleniowiec zagadnień związanych z problematyką zatrudnienia.
Kalina Kaczmarek – Ekspert prawa pracy. Posiada ponad 20-letni staż pracy w Państwowej Inspekcji Pracy. Oskarżyciel publiczny z ramienia PIP w postępowaniach sądowych. Udzielała porad prawnych w siedzibie Inspekcji Pracy. Od wielu lat specjalizuję się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy w tym: sporządzania aktów prawa wewnątrzzakładowego, prowadzenia dokumentacji pracowniczej, planowania i rozliczania czasu pracy pracowników, regulaminów pracy, regulaminów wynagradzania, regulaminów ZFŚS, układów zbiorowych pracy. Prowadzi działalność konsultingowo–szkoleniową w zakresie „twardego HR” m.in. jako doradca przedsiębiorców zarówno w bieżących sprawach kadrowo-płacowych jak i ugód i negocjacji pozasądowych. Jako współpracownik licznych firm szkoleniowych, certyfikowany trener z wieloletnim doświadczeniem. Posiada doświadczenie w zakresie stosowania procedur przeciwdziałających mobbingowi w zakładach pracy. Wykładowca na szkoleniach, konferencjach oraz studiach podyplomowych z dziedziny prawa.
Agnieszka Bochniak – ekspert z prawa pracy. Posiada ponad 22-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte między innymi w organach kontroli przestrzegania prawa pracy. Była wieloletnim wykładowcą Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. Ceniona przez uczestników szkoleń za umiejętność rozwiązywania najtrudniejszych spraw związanych z prawem pracy i praktyczne tłumaczenie przepisów.
Mówią
o nas
Szkolenie zorganizowane w sposób profesjonalny. Prowadzący posiadał zarówno dużą wiedzę, którą umiał w przystępny sposób przekazać, jak i duże pokłady cierpliwości.
Agnieszka Nowak
Księgowa
Szkolenie z podatków jest realizowane na bardzo wysokim poziomie. Wszystko bardzo sprawnie zorganizowane a dostarczone materiały po szkoleniu rzeczywiście są bardzo pomocne i przydatne do wykorzystania dla innych pracowników w firmie. Polecam.
Robert Śmiechowski
Klient, przedsiebiorca
Jestem zadowolona ze współpracy z Wektorem Wiedzy. Kontakt i obieg informacji był bardzo dobry. Nie mam zastrzeżeń.
Klient
Główna Księgowa
Bardzo profesjonalna firma z pełnym zakresem dodatkowych pomocy. Materiały dydaktyczne i bardzo dobra wiedza teoretyczna, i praktyczna daje gwarancję jakości, i godnego polecenia.
Klient
Księgowa
Przez ponad 10 lat zaufało nam ponad 15 000 firm i instytucji
2011-2024 Wektor Wiedzy Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone