Lista płac dla pracowników i zleceniobiorców zgodnie z przepisami Polskiego Ładu z uwzględnieniem zmian od 1 lipca 2022 r. (warsztaty).

Jesteś pracownikiem działu płacowego bądź realizujesz swoje zadania pracownicze w biurze rachunkowym? Interesują Cię zagadnienia dotyczące listy płac dla pracowników i zleceniobiorców zgodnie z przepisami Polskiego Ładu, uwzględniając przy tym zmiany od 1 lipca 2022 roku? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK, to szkolenie adresowane jest właśnie do Ciebie! 

Gwarantujemy, iż uczestnictwo w naszym szkoleniu przyniesie Ci szereg korzyści. Przede wszystkim:

 • dowiesz się, jak zmiany od 1 lipca 2022 roku wpłyną na wynagrodzenia pracowników i zleceniobiorców,
 • poznasz przykłady naliczenia płac z zastosowaniem nowych parametrów,
 • otrzymasz praktyczne wskazówki jakie dokumenty są Ci potrzebne, by rozliczyć podatek dochodowy od wynagrodzeń pracowników i zleceniobiorców,
 • zyskasz cenną wiedzę dotyczącą prawidłowego naliczenia płac.

 

Prowadzący:

Iwona Hendel – certyfikowany trener, zajmuje się prowadzeniem szkoleń od 2012 roku. Jest wykładowcą z zakresu ustalania wynagrodzeń i świadczeń dla pracowników, zleceniobiorców, menedżerów. Posiada 15 letnią praktykę w działach kadr i płac, począwszy od biura rachunkowego po stanowisko decyzyjne w dziale personalnym firmy. Obecnie również trener wewnętrzny – ekspert w międzynarodowej korporacji z zakresu zagadnień prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i wynagrodzeń. Specjalista d/s audytów i doradztwa w/w zakresie. Pokazuje drogi rozwiązywania problemów poprzez posługiwanie się przepisami prawa, ale również nie stroni od przykładów z życia wziętych, które pozwalają zrozumieć trudne zagadnienia kadrowo-płacowe.

Współpraca ze szkołami wyższymi i placówkami szkoleniowymi. Wykłady i ćwiczenia dla studentów studiów podyplomowych. Szkolenia i seminaria dla uczestników kursów doskonalących. Szkolenia grupowe i indywidualne dla pracowników działów personalnych i menedżerów.

Opis

Program:

 1. Obniżki stawki podatku PIT z 17% na 12% w trakcie roku. Jaki ma to wpływ na naliczenia list płac?
 2. Likwidacji ulgi „klasy średniej”. Co się zmieni w naliczeniach wynagrodzeń?
 3. Zmiany kwoty zmniejszającej podatek. Jaką stawkę PIT i kwotę zmniejszającą podatek zastosujemy po zmianach?
 4. Jednolitego wzoru PIT-2, zawierającego oświadczenia i wnioski mające wpływ na obliczenie zaliczki. W jakim stopniu ułatwi to pracę osób zajmujących się naliczeniem płac?
 5. Kwestii dotyczącej PIT-2 po nowemu. Czy wieloetatowcy i emeryci/renciści będą mogli wykorzystać zmiany?
 6. Podwójnego liczenia zaliczek od 1 lipca 2022. Jak wykazać zaliczki pobrane za 2022?
 7. Zmian w zakresie ulg podatkowych. Kto i kiedy będzie mógł skorzystać?
 8. Rozliczenia samotnego rodzica z dzieckiem. Nowego limitu przychodów dziecka bez utraty preferencji podatkowych przez rodziców.
 9. Kwoty wolnej od podatku zleceniobiorców. Czy zmiany będą dla zleceniobiorców korzystne?
 10. Nowych schematów naliczania wypłat wynagrodzeń w 2022 r. dotyczących zasad ustalania podstawy opodatkowania dla pracowników i zleceniobiorców.

Warto pamiętać, iż wiedzę trzeba nieustannie poszerzać i aktualizować. Szkolenie jest ku temu idealną okazją! Podzielasz nasz tok myślenia? Mamy pewność, że znajdziemy wspólny język, dlatego… zapraszamy do udziału w kształceniu! 

  W 2022 roku przeszkoliliśmy ponad 7500 pracowników z ponad 1600 firm, którzy ocenili przekazywanie wiedzy Naszych Trenerów na:

  • 5,6/6 ocena za wiedzę i kompetencje
  • 5,7/6 – ocena w jaki sposób przekazywana jest wiedza

  Państwa opinia jest dla nas ważna.
  Dziękujemy za zaufanie!

  Szkolenie obecnie dostępne jest w formie zamkniętej. Aby porozmawiać na temat szkoleń w Twojej firmie, skontaktuj się z naszym doradc lub umów rozmowę:

  Aleksy Kotala
  tel: 17 283 10 23
  a.kotala@wektorwiedzy.pl

  5/5

  Klienci nas oceniają na 4,9/5   Zobacz >>

  Proponowane kursy i szkolenia:

  Od 2011 roku zaufało nam ponad 15 000 firm i instytucji

  Opinie

  o nas!

  Szkolenie z podatków jest realizowane na bardzo wysokim poziomie. Wszystko bardzo sprawnie zorganizowane a dostarczone materiały po szkoleniu rzeczywiście są bardzo pomocne i przydatne do wykorzystania dla innych pracowników w firmie. Polecam.

  Robert Śmiechowski

  Klient, przedsiebiorca