Czas pracy kierowców w transporcie drogowym – Szkolenie – najnowsze obowiązki i wyzwania dla pracodawców, zmiany od lutego 2022

Kierowca od lutego będzie pracownikiem delegowanym i całkowicie zmieni się struktura liczenia jego wynagrodzenia. Szkolenie odpowie na pytanie, kiedy pracownik jest w delegowaniu, a kiedy jest rozliczany wg stawki krajowej. Ponadto będzie przedstawiona kwestia możliwości rozliczania należności z tytułu podróży służbowych po zmianie przepisów.

Korzyści dla uczestnika szkolenia czas pracy kierowców?

Celem tego szkolenia jest także wskazanie najnowszych oraz planowanych zmian w zakresie czasu pracy kierowców. Szkolenie przybliży zawiłości „pakietu mobilności” oraz jego wpływ na rozliczanie świadczeń pieniężnych dla kierowców. Na szkoleniu będą przedstawione praktyczne rozwiązania w zakresie stosowania nowych uregulowań i najlepszych praktyk wskazywanych przez znanego specjalistę w tym zakresie.

Dla kogo polecamy szkolenie czas pracy kierowców?

Zapraszamy pracodawców, osoby zarządzające transportem, pracownicy działów kadr i płac z firm zajmujących się transportem drogowym (pojazdy ciężarowe z tachografem – TIR). Uczestnicy zapoznają się z najnowszymi oraz planowanymi przepisami oraz zagrożeniami dla organizacji związanymi z planowanymi zmianami przepisów o czasie pracy kierowców.

Opis

Informacje o szkoleniu Czas Pracy Kierowców:

Szkolenie online trwa 6 godzin zegarowych –  9:00 – 15:00
Jeśli termin Tobie nie odpowiada, otrzymasz nagranie ze szkolenia do obejrzenia do 7 dni po szkoleniu. Otrzymujesz także materiały szkoleniowe – kluczowe informacje w wersji elektronicznej.

Możliwość przeprowadzenia szkolenia w formie zamkniętej w Twojej firmie. Sprawdź zakładkę dofinansowanie i umów bezpłatna rozmowę.

Program

Program w PDF >> 

1. Szczegółowe omówienie regulacji prawnych dotyczących norm czasu jazdy i czasu postoju, obowiązkowych przerw i czasu odpoczynku kierowców oraz norm czasu pracy kierowców w transporcie drogowym wynikających z R 561/06 (w tym omówienie zmian z roku 2020, zmian wynikających z pakietu mobilności, który wejdzie w życie od lutego 2022r. oraz omówienie rozporządzenia nr 165/2014; nr 403/2016; nr 799/2016).

2. Kiedy ustawa o czasie pracy kierowców, a kiedy Rozporządzenie 561/06.

3. Elementy wiedzy technicznej niezbędne do rozliczania czasu pracy kierowców.

4. Sposoby rejestracji danych przez tachografy starego oraz nowego typu – jaki wpływ ma typ tachografu na rozliczanie czasu pracy kierowcy.

5. Nowe rozwiązania w zakresie sposobu działania tachografu inteligentnego – czy będzie pomocny przy wyliczaniu wynagrodzenia kierowcy delegowanego?

6. Systemy czasu pracy możliwe do zastosowania dla kierowcy.

7. Kiedy trzeba sporządzić rozkład czasu pracy dla kierowcy.

8. Jak właściwie dobrać okres rozliczeniowy do rozliczania czasu pracy kierowcy.

9. Ewidencja czasu pracy kierowcy – omówienie planowanych zmian w tym zakresie.

10. Jak ustalić należności pieniężne dla kierowcy:
a. Wynagrodzenie
b. Świadczenia za pracę w porze nocnej
c. Świadczenia z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych
d. Świadczenia za dyżury
e. Delegowanie – jak policzyć świadczenia dla kierowcy?

11. Należności z tytułu podróży służbowej dla kierowcy (w świetle uchwał SN i wyroku TK):
a. Diety – w jakich sytuacjach nadal będzie można je wypłacać?
b. Ryczałty za noclegi

12. Taryfikator za naruszenia – planowane zmiany w tym zakresie

13. Kiedy firma może utracić licencję za poważne naruszenia?

14. Programy wspomagające rozliczanie czasu pracy kierowców – jaki wybrać?

Prowadzący

Waldemar Adametz – uznany szkoleniowiec i specjalista z zakresu Prawa Pracy oraz rozliczeń czasu pracy, wieloletni praktyk. Wykładowca zajmujący się prowadzeniem zajęć w zakresie prawa pracy, m.in. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego i Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy, SEKA S.A., NOT, Akademii Transportu. Trener kształcący przyszłych inspektorów pracy oraz radców prawnych. Współautor publikacji „Czas pracy kierowców” wyd. Akademia Transportu 2007, 2008 i 2010 roku.

Nasi klienci oceniają kompetencję i wiedzę trenera na: 5,6/6
Średnia, w jaki sposób trener przekazuje wiedzę popartą przykładami: 5,4/6

Dofinansowanie

Od ponad 10 lat wspieramy osoby uczestniczące w naszych kursach w drodze do uzyskaniu środków finansowych na rozwój ich kompetencji. Nasi klienci oszczędzają między 50-100% kosztów kursu dzięki dofinansowaniom.

Nasi specjaliści wyjaśnią Ci jak wygląda cały proces ubiegania się o środki na sfinansowanie kursu lub szkoleń zamkniętych oraz pomogą w skompletowaniu potrzebnych dokumentów. Wystarczy, że umówisz rozmowę. Sprawdź swoja szanse na dofinansowanie:

[popup_trigger id=”10254″ tag=”button” do_default]Kliknij tutaj i umów BEZPŁATNĄ rozmowę teraz![/popup_trigger]

W 2023 roku przeszkoliliśmy ponad 7500 pracowników z ponad 1600 firm, którzy ocenili przekazywanie wiedzy Naszych Trenerów na:

  • 5,6/6 ocena za wiedzę i kompetencje
  • 5,7/6 – ocena w jaki sposób przekazywana jest wiedza

Państwa opinia jest dla nas ważna.
Dziękujemy za zaufanie!

Szkolenie obecnie dostępne jest w formie zamkniętej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb Twojej firmy. Wypełnij formularz zgłoszeniowy! Następnie skontaktujemy się z Tobą telefonicznie, aby zweryfikować poziom Twojego dofinansowania na kursy/szkolenia podczas rozmowy!

5/5

Proponowane kursy i szkolenia:

Od 2011 roku zaufało nam ponad 15 000 firm i instytucji

Opinie

o nas!

Szkolenie z podatków jest realizowane na bardzo wysokim poziomie. Wszystko bardzo sprawnie zorganizowane a dostarczone materiały po szkoleniu rzeczywiście są bardzo pomocne i przydatne do wykorzystania dla innych pracowników w firmie. Polecam.

Robert Śmiechowski

Klient, przedsiebiorca