Kurs księgowości

Podatek VAT
od podstaw

Jedyny taki kurs w Polsce, prowadzony przez doradcę podatkowego.

Jeżeli z jakichkolwiek powodów zakupiony kurs, nie spełni Twoich oczekiwań poinformuj mnie o tym w ciągu 30 dni, a bez żadnych pytań otrzymasz zwrot pieniędzy!

Możliwość dofinansowania kursu, zapytaj nas o szczegóły tu >>

Zapraszam, Jarosław Włoch

Jeśli...

...to zapraszam Cię na Kurs podatku VAT od podstaw

Kurs Podatku VAT od podstaw, to intensywny program szkoleniowy, który dostarczy Ci przede wszystkim wiedzy praktycznej. Podczas realizacji tego kursu dowiesz się:

To tylko kilka najważniejszych pytań, na które odpowiedź znajdziesz w Kursie księgowości – Podatek VAT od podstaw. Możesz mieć pewność, że zagadnienia teoretyczne sprowadzają się do niezbędnego minimum, które ma znaczenie w praktyce.

Wieloletnie doświadczenie w branży księgowej pozwoliło mi stworzyć unikatowy program kursu, który kompleksowo przygotuje Cię do samodzielnej pracy w rozliczaniu podatku VAT. Setki (a może i tysiące) przeprowadzonych godzin szkoleniowych, pozwoliło mi na wypracowanie takiego sposobu przekazu wiedzy, który trafia do najbardziej wymagających.

Poprzez wprowadzenie postaci, których problemy będziemy rozwiązywać na spotkaniach, kurs zderza dwie równie ważne perspektywy. Z jeden strony towarzyszysz księgowej Natalii, która stara się w swojej codziennej pracy, jak najlepiej wspierać swoich klientów w rozliczeniach. Zupełnie inny aspekt podatku VAT poznasz z Zygmuntem – klientem Natalii, który po wielu latach pracy za granicą na nowo poznaje przepisy obowiązujące w ojczystym kraju. Będzie to niezwykle cenna lekcja, która nauczy Cię praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy.

Przepisy podatkowe nie należą do najłatwiejszych. Często spotkasz się z tym, że są napisane w sposób niejasny i brakuje w nich doprecyzowania. Dlatego w kursie nie zabraknie różnego typu interpretacji i wyroków sądowych, które pozwolą Ci na lepsze zrozumienie stosowania przepisów w praktyce. Ich znajomość pozwoli Ci na uniknięcie błędów i nabrania pewności w działaniu. Przekonasz się także, że niejednokrotnie najlepszym rozwiązaniem będzie wniosek o wydanie Wiążącej Informacji Skarbowej (WIS) lub oparcie się na wydanym już dokumencie.

Nie ważne, czy dopiero rozpoczynasz pracę w dziale księgowym, czy też mimo doświadczenia w rozliczaniu masz wrażenie, że brakuje Ci podstaw. Kurs księgowości – Podatek VAT od podstaw to propozycja skierowana do każdego, kto poszukuje praktycznej wiedzy z zakresu podatku VAT.

Czego nauczysz się na kursie podatku VAT od podstaw?

A wszystko to na przykładach historii Natalii i Zygmunta, którzy doskonale wiedzą, jakim wyzwaniem jest sprawne poruszanie się w gąszczu skomplikowanych przepisów podatku VAT i umiejętność ich właściwej interpretacji.


PROGRAM KURSU Podatek VAT od podstaw
(25 godzin wideo )

Moduł 1 - Podstawowe zasady, konstrukcja i pojęcia w podatku VAT – teoria, która ma znaczenie w praktyce – dlaczego VAT opiera się na fikcjach i „zamiarem stoi” ?
„Rozgrzewka” i „narzędzia pracy”.
Podstawowe zasady podatku VAT.
Podatnik VAT: zakres podmiotowy i przedmiotowy.
Podatnik VAT: zakres przedmiotowy, czyli co podlega opodatkowaniu?
Opodatkowanie bonów i talonów.
Opodatkowanie zbycia przedsiębiorstwa i zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Opodatkowanie tzw. czynności kompleksowych. Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania w VAT.
Moduł 2 - Obowiązek podatkowy, podstawa opodatkowania, stawki.
Ogólne zasady ustalania obowiązku podatkowego w obrocie krajowym.
Szczególne zasady ustalania obowiązku podatkowego w obrocie krajowym.
Podstawa opodatkowania w obrocie krajowym.
Podstawa opodatkowania w obrocie krajowym: zasady korekt in minus oraz in plus.
Stawki VAT.
Stawki VAT: szczególne przypadki zastosowania stawki 0%.
Zwolnienia od podatku VAT
Zwolnienia od podatku VAT: zwolnienie podmiotowe do 200 000 zł.
Moduł 3 - Prawo do odliczenia VAT. Proporcja i preproporcja.
Prawo do odliczenia VAT, proporcja, preproporcja.
Zakazy odliczenia VAT.
Zakazy odliczenia VAT od samochodów.
Proporcja i preproporcja.
Zasady zwrotu VAT.
Moduł 4 - VAT w obrocie międzynarodowym.
Obrót międzynarodowy: wprowadzenie i zasady ogólne.
Wewnątrzwspólnotowe Nabycie Towarów (WNT) oraz Wewnątrzwspólnotowa Dostawa Towarów (WDT).
Eksport oraz import towarów.
Dostawa z montażem, wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość (WSTO).
Usługi w obrocie międzynarodowym.

Moduł 5 - Fakturowanie – terminy wystawiania faktur, treść i rodzaje faktur oraz status podatnika VAT i jego rejestracja, obowiązek prowadzenia ewidencji w VAT.

Fakturowanie: wprowadzenie i rodzaje faktur.
Fakturowanie: terminy wystawiania faktur, treść i rodzaje faktur.
Rejestracja statusu podatnika VAT.
Deklaracje VAT – informacje podsumowujące.
Ewidencje VAT.
Podzielona płatność.
Zakończenie.
Prezentacje do pobrania
Test sprawdzający końcowy – 60 pytań.

Cena kursu:

1 190 zł

Jeżeli z jakichkolwiek powodów zakupiony kurs, nie spełni Twoich oczekiwań poinformuj mnie o tym w ciągu 30 dni, a bez żadnych pytań otrzymasz zwrot pieniędzy!

Możliwość dofinansowania kursu, zapytaj nas o szczegóły tu >>

Jak wygląda kurs podatku VAT od Podstaw?

Teoria w praktyce

W kursie poznasz historię 2 bohaterów,  Zygmunta przedsiębiorcy oraz Natalii księgowej, w której potrzebują indywidualnego podejścia podatkowego, do różnych sytuacji. 

Dzięki tym bohaterom poznasz potencjalne zagrożenia dla Ciebie i Twojej organizacji. Zaprezentuję Ci różne niedogodności wynikające z nieprzestrzegania przepisów podatku VAT. 

Przedstawię Ci również działania, których wykonywanie może skutkować mandatami i innymi karami! Więc to nie będzie tylko teoria lecz praktyka, oparta na moim doświadczeniu jako doradca podatkowy i szkoleniowiec!

Chcesz zapoznać się z lekcjami zanim dołączysz do kursu?

Wystarczy kliknąć poniżej:

Twoja nauka krok po kroku:

Wsparcie

Certyfikat Zawodowy

To jedyny taki kurs w Polsce, który Cię nauczy, a nie tylko uczy!

Kim jestem?

Jarosław Włoch – radca prawny oraz doradca podatkowy z ponad 15 letnim doświadczeniem. Zajmuje się obsługą prawno-podatkową podmiotów gospodarczych oraz obsługą sporów podatkowych, w tym również w zakresie reprezentacji klientów przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Szkoleniowiec i trener, który przeprowadził ponad 150 szkoleń o tematyce podatkowej. Autor licznych publikacji poświęconych podatkom. Obecnie Partner we własnej kancelarii prawno-podatkowej.

Prywatnie miłośnik biegania i ornitolog amator.

Organizator:

Przez ponad dekadę nabraliśmy sporej praktyki, dlatego wiemy jak uczyć, żeby nauczyć. Szkolimy rocznie średnio 7000 pracowników działów kadrowychksięgowych i organizujemy szkolenia dopasowane dla firm..

Nasze szkolenia i kursy obejmują najbardziej aktualny zestaw wiedzy praktycznej, przekazywanej przez trenerów praktyków z minimum 10-cio letnim doświadczeniem w branży i 5 lat w szkoleniach. Zapraszamy Cię do naszego kursu!

Ile kosztuje kurs?

1 190 zł

Jeżeli z jakichkolwiek powodów zakupiony kurs, nie spełni Twoich oczekiwań poinformuj mnie o tym w ciągu 30 dni, a bez żadnych pytań otrzymasz zwrot pieniędzy!

Możliwość dofinansowania kursu, zapytaj nas o szczegóły tu >>