Listy płac – ćwiczenia w naliczaniu.

12.12.2022 | 10.00-15.00 | Iwona Hendel

Zapraszamy pracowników działów płacowych firm oraz biur rachunkowych.

Uczestnicząc w szkoleniu:

  1. Przeanalizujemy składniki wynagrodzeń w zakresie naliczeniu lub zwolnień składek i podatku.
  2. Poznasz zasady naliczenia wynagrodzenia urlopowego i ekwiwalentu urlopowego
  3. Dowiesz się jak naliczyć wynagrodzenie i dodatek za godziny nadliczbowe
  4. Poznasz obliczania list płac w sytuacjach szczególnych.

 

Kiedy:

12.12.2022, godzina 10.00-15.00

 

Prowadzi: Iwona Hendelcertyfikowany trener, zajmuje się prowadzeniem szkoleń od 2012 roku. Jest wykładowcą z zakresu ustalania wynagrodzeń i świadczeń dla pracowników, zleceniobiorców, menedżerów. Posiada 15 letnią praktykę w działach kadr i płac, począwszy od biura rachunkowego po stanowisko decyzyjne w dziale personalnym firmy. Obecnie również trener wewnętrzny – ekspert w międzynarodowej korporacji z zakresu zagadnień prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i wynagrodzeń. Specjalista d/s audytów i doradztwa w/w zakresie.

Pokazuje drogi rozwiązywania problemów poprzez posługiwanie się przepisami prawa, ale również nie stroni od przykładów z życia wziętych, które pozwalają zrozumieć trudne zagadnienia kadrowo-płacowe.

Opis

Program:

  1. Naliczanie składników obligatoryjnych i fakultatywnych na listach płac –z uwzględnieniem najciekawszych występujących przypadków. Jakich składników nie uwzględniamy w przychodzie pracownika?
  2. Listy płac dla różnych źródeł dochodu: stosunek pracy, umowy cywilno-prawne, kontakt menedżerski, członek zarządu i członek rady nadzorczej – praktyczne przykłady.
  3. Jak postąpić przy naliczeniu kilka list płac w ramach jednego miesiąca a przepisy Polskiego Ładu?
  4. Jak naliczyć listę płac zatrudnionego w trakcie miesiąca a składka zdrowotna zgodnie z zasadami Polskiego Ładu?
  5. Zasady naliczenia podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne – przy pobieraniu zaliczki na podatek i ulgach „zerowy PIT”
  6. Jak postąpić przy wyliczeniu wynagrodzenia urlopowego i ekwiwalentu urlopowego w nietypowych przypadkach?
  7. Jakie składniki i z jakiego okresu wliczamy do podstawy wynagrodzenia i dodatków za godziny nadliczbowe dla pracownika w rozliczeniu kilkumiesięcznego okresu rozliczeniowego?
  8. Czy zmiana etatu wpływa na składniki wynagrodzenia?
  9. Rozliczanie listy obejmującej wynagrodzenie za pracę, wynagrodzenie chorobowe i zasiłki w jednym miesiącu a wpływ na naliczenia składkowo – podatkowe
  10. Progi podatkowe a kwota wolna od podatku – co warto wiedzieć?
  11. Progi podatkowe a „ulgi PIT” – w którym momencie naliczać podatek i jaką zastosować stawkę?
  12. Jak naliczyć podatek w miesiącu przekroczenie progu podatkowego?
  13. Kiedy zaprzestać naliczenia składek przy ograniczeniu rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe?

 

W 2023 roku przeszkoliliśmy ponad 7500 pracowników z ponad 1600 firm, którzy ocenili przekazywanie wiedzy Naszych Trenerów na:

  • 5,6/6 ocena za wiedzę i kompetencje
  • 5,7/6 – ocena w jaki sposób przekazywana jest wiedza

Państwa opinia jest dla nas ważna.
Dziękujemy za zaufanie!

Szkolenie obecnie dostępne jest w formie zamkniętej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb Twojej firmy. Wypełnij formularz zgłoszeniowy! Następnie skontaktujemy się z Tobą telefonicznie, aby zweryfikować poziom Twojego dofinansowania na kursy/szkolenia podczas rozmowy!

5/5

Proponowane kursy i szkolenia:

Od 2011 roku zaufało nam ponad 15 000 firm i instytucji

Opinie

o nas!

Szkolenie z podatków jest realizowane na bardzo wysokim poziomie. Wszystko bardzo sprawnie zorganizowane a dostarczone materiały po szkoleniu rzeczywiście są bardzo pomocne i przydatne do wykorzystania dla innych pracowników w firmie. Polecam.

Robert Śmiechowski

Klient, przedsiebiorca