31.01.2025 | 10.00-15.00 | Lech Janicki
Zastanawiasz się, czy CIT Estoński to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy? Wiesz które przepisy ustawy o CIT dotyczą podatników ECIT? Chcesz dowiedzieć się, jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z tej formy opodatkowania?
CIT Estoński to wyjątkowa forma opodatkowania, która przyciąga przedsiębiorców swoją prostotą i możliwością reinwestowania zysków bez obciążeń podatkowych. Decydując się na ten model, należy jednak dokładnie poznać zasady, warunki i potencjalne ryzyka, które mogą wiązać się z jego stosowaniem. Mając na uwadze mnogość niezbędnych informacji wraz z ekspertem prawa podatkowego przygotowaliśmy szkolenie, podczas którego przeprowadzimy Cię przez wszystkie kluczowe aspekty CIT-u Estońskiego. Dzięki licznym przykładom obliczeniowym i analizie najnowszego orzecznictwa przygotujesz się na praktyczne wdrożenie ECIT w swojej firmie od 2025 roku.
Treść szkolenia kierujemy w szczególności do:
- przedsiębiorców,
- członków zarządów spółek kapitałowych,
- księgowych i głównych księgowych,
- dyrektorów finansowych,
- osoby odpowiedzialne za rozliczenia podatkowe w spółkach,
- doradców podatkowych,
- właścicieli i pracowników biur rachunkowych obsługujących firmy w systemie ECIT,
- wszystkie osoby zainteresowane realizowaną tematyką.
Dzięki udziałowi w tym spotkaniu zyskasz szereg korzyści, m.in.:
- kompleksową wiedzę o CIT Estońskim,
- praktyczne wskazówki dotyczące przygotowania do wdrożenia ECIT,
- szczegółową analizę obowiązków podatników w ECIT,
- należyte przygotowanie do wypełnienia obowiązków podatkowych, w tym sporządzania deklaracji CIT-8E i OSW-RD,
- poznanie sposobów unikania błędów, które mogą prowadzić do utraty prawa do ECIT.
Zaprasza:
Lech Janicki – Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 18 lat zajmuje się problematyką podatkową i prawną. Przez wiele lat pracownik i współpracownik czołowych firm doradztwa podatkowego. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu ogólnego prawa podatkowego oraz podatków bezpośrednich.
Autor i współautor publikacji oraz komentarzy z zakresu prawa podatkowego oraz prawa pracy na łamach m.in. Rzeczpospolitej i Gazety Prawnej, doświadczony wykładowca szkoleń z zakresu prawa podatkowego (ok. 1500 przeprowadzonych szkoleń).