Chcesz szybko i kompleksowo przejść przez nieunikniony proces zamknięcia roku? Znasz wszystkie zmiany, które zostały wprowadzone w 2024r. i czekające nas w 2025r.? Potrafisz prawidłowo korzystać w interpretacji przepisów oraz orzeczeń sądów?
Zapraszamy Cię do udziału w kursie Podatki na przełomie 2024/2025, który pomoże Ci usystematyzować i pogłębić swoją wiedzę, uzupełnić informacje o nowych przepisach i ich interpretacjach oraz bezproblemowo przebrnąć przez formalności związane z zamknięciem roku w Twojej organizacji. Nasze grono ekspertów przygotowało wyjątkowy program, w którym omówione będą najważniejsze zagadnienia dotyczące podatku VAT, CIT i PIT oraz obowiązki płatnika w związku z podsumowaniem roku 2024.
Temat 1 – Podatek VAT 2024/2025 – Kolejny pakiet uproszczeń MF (SLIM VAT 3), Grupa VAT, Faktura ustrukturyzowana i system KSeF, przegląd wybranych orzeczeń i interpretacji.
1. Zmiany SLIM VAT 3 – kolejny pakiet uproszczeń MF? Próba oceny na wybranych przykładach.
2. Grupa VAT jako nowa kategoria podatników VAT – czy warto rozważyć założenie GV i jakie oszczędności może przynieść Grupa?
3. KSeF i e-faktura – jak przygotować się na przełom w fakturowaniu VAT od 07.2024 r.?
4. Czasowe odwrotne obciążenie podatkiem gazu w systemie gazowym, energii elektrycznej w systemie elektroenergetycznym i usług w zakresie przenoszenia uprawnień do emisji gazów cieplarnianych.
5. Zwalczanie oszustw VAT w sektorze e-commerce.
6. Stawki VAT – podstawowa i obniżona.
7. Zmiany w kasach rejestrujących w 2024 r.
8. Przegląd wybranych orzeczeń TSUE oraz polskich sądów administracyjnych: NSA oraz WSA w 2024 r.?
Temat 2 – Podatek dochodowy PIT i CIT – przegląd zmian w latach 2023-2024 oraz omówienie bieżących zagadnień.
1.Zmiany w podatkach dochodowych PIT oraz CIT.
2. Zmiany w podatku PIT. oraz bieżące zagadnienia w świetle stanowiska organów podatkowych i sądów administracyjnych.
3. Zmiany w CIT oraz bieżące zagadnienia w świetle stanowiska organów podatkowych i sądów administracyjnych.
4. Pytania i odpowiedzi.
Temat 3 – Podsumowanie roku w zakresie obowiązków płatnika w kontekście Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
1. Obowiązki płatnika.
2. Ulga na powrót, ulga dla rodzin wielodzietnych i ulga dla pracujących emerytów – praktyczne omówienie po kilkunastu miesiącach stosowania nowych zasad.
3. Ulga dla młodych (do 26 roku życia) – czy robisz to dobrze?
4. PIT-2 – zasady komunikacji pomiędzy podatnikiem a płatnikiem.
5. Zmiany w prawie pracy dotyczące pracy zdalnej – praktyczne omówienie ich wpływu na rozliczenia PIT płatnika.
6. Świadczenia pracownicze, a PIT – omówienie wybranych zagadnień oraz najnowsze orzecznictwo.
7. Koszty uzyskania przychodów ze stosunku pracy.
8. Pobór zaliczek i zryczałtowanego podatku przez płatników z innych tytułów.
9. Obowiązki płatnika – deklaracje i informacje za 2024
Temat 1 – Rachunkowość.
1. Wprowadzenie
2. Podstawy prawne sporządzania sprawozdań finansowych.
3. Harmonogram zamknięcia roku.
4. Zasady sporządzania rocznego sprawozdania finansowego.
5. Zagadnienia szczegółowe.
6. Ustalanie i sprawdzanie stanu aktywów i pasywów za pomocą inwentaryzacji.
7. Pytania i dyskusja.
Temat 2 – Zamknięcie roku w podatkach dochodowych – praktyczne zestawienie obowiązków na zamknięcie roku oraz praca na wzorach deklaracji i informacji.
1. Rozliczenie roczne podatku.
2. Sporządzenie / zatwierdzenie / złożenie sprawozdania finansowego – konsekwencje podatkowe.
3. Hipotetyczne koszty odsetkowe (NID).
4. Rozliczenie strat z lat ubiegłych.
5. Obowiązki roczne w zakresie sprawozdawczości podatkowej.
6. Zajęcia praktyczne – rozliczenie zeznania rocznego CIT-8, na podstawie przygotowanego ćwiczenia.
Temat 3 – Zamknięcie roku 2024 w VAT – podsumowanie obowiązków oraz zmian.
1. Zamknięcie roku w podatku VAT – ustalenie proporcji oraz preproporcji, korekta roczna podatku naliczonego, zmiany SLIM VAT 3.
2. Podatek VAT jako koszt uzyskania przychodu.
3. Działalność socjalna, promocyjna, reklamowa i reprezentacyjna związana z zakończeniem roku.
4. Praktyczna checklista obowiązków Vatowskich – czy pamiętasz m.in. o:
5. Przegląd wybranych interpretacji i orzeczeń sądów administracyjnych oraz TSUE w zakresie podatku VAT.
Doradca podatkowy (nr wpisu 11914), absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wydziału Finansów i Rachunkowości Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Posiada ponad 15 – letnie doświadczenie zawodowe związane z prawem podatkowym. Początki swojej kariery zaczynała jako pracownik administracji skarbowej, m.in. w urzędzie skarbowym oraz w Krajowej Informacji Skarbowej. Obecnie jako in-house kieruje działem podatków jednej z większych spółek giełdowych z branży finansowej, a od 2013 roku prowadzi własną kancelarię doradztwa podatkowego. Doświadczony wykładowca, realizujący od 2011 roku z pasją szkolenia z zakresu prawa podatkowego (głównie podatek od towarów i usług oraz podatki dochodowe) dla firm szkoleniowych oraz Wyższej Szkoły Bankowej. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Księgowych srebrną odznaką za zasłużenie dla środowiska księgowych.
Wybitna specjalistka z zakresu podatku VAT, PIT i CIT. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w Regionalnej Izbie Obrachunkowej, Izbie Skarbowej oraz jako pracownik działu kontroli w Urzędzie Skarbowym. Aktualnie wykładowca na studiach podyplomowych. Współpracuje między innymi z Krajową Izbą Doradców Podatkowych w Szczecinie.
Doradca podatkowy, Partner Zarządzający w KrafTax Sp. z o.o. Doświadczony szkoleniowiec w zakresie podatków dochodowych CIT i PIT. Specjalista w tematyce prawno-podatkowych zagadnień związanych z restrukturyzacją podmiotów gospodarczych, cen transferowych, ulg podatkowych oraz estońskiego CIT. Wcześniej wieloletni Menadżer w Kancelarii Podatkowej TaxA Group.
Dyrektor Departamentu Audytu, biegły rewident. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Katowicach na kierunku rachunkowość. Karierę zawodową rozpoczął w dziale audytu ogólnopolskiej firmy audytorskiej, gdzie był przede wszystkim odpowiedzialny za całość prac związanych z badaniem sprawozdań finansowych. Posiada doświadczenie w zakresie badania sprawozdań finansowych zgodnie z Ustawą o Rachunkowości, jak i Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości (MSR/MSSF), ale także w realizacji zleceń z zakresu wyceny przedsiębiorstw. Brał udział w sporządzaniu pakietów konsolidacyjnych. Autor artykułów oraz wykładowca zagadnień z zakresu rachunkowości. Stały współpracownik naszej firmy.
Doradca podatkowy, absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako pracownik jednego z Urzędów Skarbowych we Wrocławiu, a następnie międzynarodowych firm doradczych Rödl & Partner oraz Deloitte.Specjalizuje się w zagadnieniach podatków dochodowych oraz Ordynacji podatkowej. Autor publikacji z tematyki prawa podatkowego (Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Monitor Podatkowy). Wykładowca na studiach podyplomowych „Rachunkowość i Podatki”, „Doradztwo Podatkowe i Zarządzanie podatkami” na Uniwersytecie Ekonomicznym.
Skorzystaj z bezpiecznych płatności i rozłóż zakup na wygodne dla Ciebie raty lub zapłać online czy przelewem!
Cena kursu [netto]:
2.390,00 zł – 2.690,00 zł
Dofinansowanie kursu
Aleksy Kotala
tel: 459 569 641
Dolnośląskie
Zachodniopomorskie
Podlaskie
Warmińsko-Mazurskie
Podkarpackie
Lubuskie
Sylwia Baran
tel: 459 569 042
Opolskie
Pomorskie
Łódzkie
Świętokrzyskie
Śląskie
Małopolskie
Lidia Jawniak
tel: 573 568 972
Wielkopolskie
Mazowieckie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Od 2011 roku zaufało nam ponad 15 000 firm i instytucji
Opinie
o nas!
Szkolenie zorganizowane w sposób profesjonalny. Prowadzący posiadał zarówno dużą wiedzę, którą umiał w przystępny sposób przekazać, jak i duże pokłady cierpliwości.
Agnieszka Nowak
Księgowa
Szkolenie z podatków jest realizowane na bardzo wysokim poziomie. Wszystko bardzo sprawnie zorganizowane a dostarczone materiały po szkoleniu rzeczywiście są bardzo pomocne i przydatne do wykorzystania dla innych pracowników w firmie. Polecam.
Robert Śmiechowski
Klient, przedsiebiorca
Jestem zadowolona ze współpracy z Wektorem Wiedzy. Kontakt i obieg informacji był bardzo dobry. Nie mam zastrzeżeń.
Klient
Główna Księgowa
Bardzo profesjonalna firma z pełnym zakresem dodatkowych pomocy. Materiały dydaktyczne i bardzo dobra wiedza teoretyczna, i praktyczna daje gwarancję jakości, i godnego polecenia.
Klient
Księgowa
Kim jesteśmy?
Od roku 2011, często mierząc się z wieloma przeszkodami, rozwijamy skrzydła i codziennie staramy się być coraz lepsi. Dla Ciebie i Twojej firmy, dla nas, dla innych, dla planety. Przez ponad dekadę nabraliśmy sporej praktyki, dlatego wiemy jak uczyć, żeby nauczyć.
Szkolimy pracowników działów księgowych, kadrowych i wielu innych. Nasze szkolenia i kursy obejmują najbardziej aktualny zestaw wiedzy praktycznej, przekazywanej przez trenerów praktyków z minimum 10-cio letnim doświadczeniem w branży i 5 lat w szkoleniach.
W naszym portfolio znajdziesz:
Od 2011 roku współpracujemy z trenerami, ekspertami którzy w branży są od min. 10 lat.
Z naszymi trenerami średnio rocznie organizujemy ponad 1500 spotkań szkoleniowych.
Razem z trenerami średnio rocznie szkolimy ponad 7000 pracowników z całej Polski.
2011-2025 Wektor Wiedzy Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone