Zmiana stanowiska organów podatkowych odnośnie opodatkowania kary umownej w postaci opłaty dodatkowej (mandatu) za brak biletu parkomatowego.

Ostatnio organy podatkowe zmieniły stanowisko zawarte w indywidualnych interpretacjach podatkowych, odnoszące się do opodatkowania kar umownych nakładanych na kierowców
w przypadku, gdy nie posiadają oni biletu parkomatowego za pozostawienie pojazdu na parkingu.

W dniu 30 maja 2023 r. Szef Kas dokonał zmiany z urzędu interpretacji podatkowej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 20 lipca 2022 r., nr 0113-KDIPT1-3.4012.278.2022.1.MJ, a w dniu 17 maja 2023 r., stwierdził nieprawidłowość interpretacji indywidualnej z 26 października 2021 r.
Nr 0111-KDIB3-2.4012.687.2021.1.MN.

Artykuł dostępny jest dla zalogowanych. Jeśli nie widzisz całego artykułu, to kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestrować bezpłatne konto.

Artykuł napisany przez:

Jolanta Kica

Doradca podatkowy, absolwentka Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Aplikant radcowski oraz doradca podatkowy. Posiada wieloletnie doświadczenie oraz ugruntowaną wiedzę w zakresie rachunkowości i prawa podatkowego, a także prawa cywilnego i gospodarczego. Współpracuje z największymi firmami na Dolnym Śląsku. Autor związany z wydawnictwem Wolters Kluwer (Vademecum Doradcy Podatkowego, Vademecum Głównego Księgowego). Trener z zakresu podatków i księgowości.

Inne wpisy:

Raportowanie schematów podatkowych, ceny transferowe oraz ulga IP-BOX – czy jesteś na bieżąco z przepisami?
KSeF – czy warto już wdrażać?
Podatek od czynności cywilnoprawnych znika - czy na pewno?
Podwyższenie limitu dla przychodów najmu u małżonków, opodatkowanych 8,5% stawką ryczałtu - praktyczne problemy podatników.
Zwrot nadpłaconej składki zdrowotnej za rok 2022, ulga za działalność badawczo-rozwojową oraz zmiana limitu do zastosowania ryczałtu dla małżonków – czy jesteś ze wszystkim na bieżąco?