Raportowanie schematów podatkowych, ceny transferowe oraz ulga IP-BOX – czy jesteś na bieżąco z przepisami?

Z końcem lipca przywrócony został obowiązek raportowania krajowych schematów podatkowych. W konsekwencji część podatników została zobligowana do zgłoszenia zaległych MDR za ostatnie trzy lata.

Powrót obowiązkowego raportowania schematów podatkowych

Przypomnijmy, że z dniem 1 lipca 2023 r. zniesiono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. Wcześniej, od 20 marca 2020 r. obowiązywał stan epidemii. W tym okresie podatnicy, na mocy tzw. przepisów covidowych, zwolnieni byli z obowiązkowego raportowania krajowych schematów podatkowych, bowiem terminy na zgłaszanie uzgodnień zostały zawieszone do 30 dnia następującego po dniu odwołania stanu epidemii i stanu zagrożenia epidemicznego.

Artykuł dostępny jest dla zalogowanych. Jeśli nie widzisz całego artykułu, to kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestrować bezpłatne konto.

Artykuł napisany przez:

Dariusz Zygmuntowski

Doradca podatkowy. Wieloletni wykładowca prawa podatkowego. Prowadził gościnne wykłady dla Studenckiego Koła Naukowego Prawa Podatkowego przy Katedrze Prawa Finansów Publicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autor publikacji prasowych z zakresu opodatkowania świadczeń pozapłacowych w miesięczniku dla kadrowych i kadry menadżerskiej “Benefit”. Doświadczenie zdobywał między innymi na stanowisku eksperta w Biurze Krajowej Informacji Podatkowej w Toruniu. Obecnie prowadzi własną Kancelarię Doradztwa Podatkowego.

Inne wpisy:

Raportowanie schematów podatkowych, ceny transferowe oraz ulga IP-BOX – czy jesteś na bieżąco z przepisami?
KSeF – czy warto już wdrażać?
Podatek od czynności cywilnoprawnych znika - czy na pewno?
Podwyższenie limitu dla przychodów najmu u małżonków, opodatkowanych 8,5% stawką ryczałtu - praktyczne problemy podatników.
Zwrot nadpłaconej składki zdrowotnej za rok 2022, ulga za działalność badawczo-rozwojową oraz zmiana limitu do zastosowania ryczałtu dla małżonków – czy jesteś ze wszystkim na bieżąco?