Mniej obowiązków dokumentacyjnych dla firm, które mają zainstalowane panele fotowoltaiczne od stycznia 2023 roku?

Fotowoltaika od kilku lat zdecydowanie cieszy się ogromną popularnością. Wysokie ceny energii, niepewność ich dostaw powoduje, że wiele osób prywatnych, ale także przedsiębiorstw myśli o własnej produkcji. Po stronie przedsiębiorców posiadanie paneli fotowoltaicznych nawet w małych instalacjach powodowało jednak szereg obowiązków dokumentacyjnych, które nie każdego zadowalały.

Artykuł dostępny jest dla zalogowanych. Jeśli nie widzisz całego artykułu, to kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestrować bezpłatne konto.

Artykuł napisany przez:

Patrycja Kubiesa

Doradca podatkowy wpisana na listę pod numerem 13829. Swoją ścieżkę zawodową w doradztwie podatkowym zdobywała w środowisku międzynarodowej korporacji na stanowisku kierowniczym, gdzie była odpowiedzialna za całokształt procesów finansowych spółek grupy, udział w procesach due diligence, M&A. Absolwentka finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych na Wydziale zarządzania AGH w Krakowie. Członek zwyczajny Stowarzyszenia Księgowych w Polsce przy oddziale krakowskim. Doświadczenie zdobywała w branży budowlanej i energetyce. Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych, cenach transferowych, podatku od towarów i usług. Z wykształcenia także dydaktyk, który prowadził zajęcia naukowe, a tym samym posiada wiedzę i doświadczenie w efektywnym przekazywaniu informacji i wiedzy. Posiada bogate doświadczenie w pracy ze spółkami prawa handlowego. W swojej ścieżce zawodowej odpowiadała za procesy przejmowania spółek, nadzorowanie prowadzonych procesów księgowo-podatkowych, outsorcing usług księgowych, finansowych i podatkowych.

Inne wpisy:

Koszty materiałów prototypów a ulga B+R. Czy faktura z portalu społecznościowego może być podstawą do odliczenia podatków? Wypłata zysków ze spółki komandytowej – czy będzie podlegać opodatkowaniu PIT?
Przedłużenie terminu do złożenia CIT za rok 2022 daje więcej czasu na wdrożenie ulg podatkowych. Na jakie ulgi należy zwrócić uwagę, a które są tylko dla „wybrańców”?
Możliwości zmiany "wstecz" formy opodatkowania, a także kapitał zapasowy - czy możemy go zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Mniej obowiązków dokumentacyjnych dla firm, które mają zainstalowane panele fotowoltaiczne od stycznia 2023 roku?
Mity i przekonania, czyli czy nadaję się do pracy w księgowości?