Jak zostać doradcą podatkowym – wymagania

Jak zostać doradcą podatkowym? Osoba wykonująca ten zawód musi posiadać wysokie kwalifikacje – wyższe wykształcenie, wiedzę specjalistyczną, a także spore doświadczenie z zakresu szeroko rozumianego prawa finansowego oraz innych dziedzin prawa. Musi także stale aktualizować swoją wiedzę, np. poprzez kursy i szkolenia, a ponadto cechować się nieskazitelną reputacją, a swoim postępowaniem gwarantować prawidłowe wykonywanie zawodu. Konieczne jest również posiadanie zdolności do czynności prawnej, a także korzystanie z pełni praw publicznych. System podatkowy to zagadnienie zwykle bardzo zawiłe dla przeciętnego człowieka. Również przedsiębiorcy często maja problem z interpretacją przepisów i jurysdykcją podatkową. Dlatego korzystanie z usług profesjonalisty cieszy się coraz większą popularnością. Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu, przygotowaliśmy kursy dofinansowane na doradcę podatkowego.

Czym zajmuje się doradca podatkowy?

Przedstawicielem tego zawodu zostaje się po zdaniu  dwustopniowego (pisemnego i ustnego), państwowego egzaminu i otrzymaniu tytułu. Każdy z doradców jest również członkiem Krajowej Izby Doradców Podatkowych, a także posiada ubezpieczenie OC. Ponadto zawód ten jest objęty tajemnicą zawodową.

Doradca podatkowy to profesja interdyscyplinarna – połączenie pracy prawnika z pracą finansisty, dlatego trudno jest wymienić wszystkie obszary działań, które leżą w zakresie jego kompetencji.

Gdzie pracuje doradca podatkowy?

Profesja doradcy podatkowego daje duże możliwości funkcjonowania na rynku pracy. Jako freelancera we własnej kancelarii, a także jako współpracownika w firmach czy nawet międzynarodowych korporacjach. Jest osobą wręcz niezbędną do stwarzania poczucia bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie, doskonale orientując się w zawiłych przepisach prawa podatkowego. Obowiązek stałego podnoszenia kwalifikacji obligują doradcę do uczestnictwa w specjalistycznych szkoleniach. Dzięki temu jest na bieżąco w przepisach i stanowi nieodzowną pomoc na co dzień sprawując nadzór nad firmowymi podatkami.

Jakie uprawnienia zyskasz po kursie doradcy podatkowego

Do głównych zadań należą:

 • bieżące doradztwo w zakresie prawa podatkowego;
 • przygotowywanie opinii oraz różnego rodzaju dokumentacji z zakresu prawa podatkowego;
 • przeprowadzanie przeglądów podatkowych;
 • obliczanie podatków i sporządzanie deklaracji podatkowych;
 • reprezentowanie klientów przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi.
 • doradca podatkowy może pomóc w korzystaniu z funduszy unijnych i wskazać inne możliwości związane z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.

Zobacz nasz Kurs przygotowujący do egzaminów na doradcę podatkowego << kliknij teraz!

Możesz też umówić bezpłatna rozmowę o dofinansowaniu kursu dla Ciebie:

[popup_trigger id=”10254″ tag=”button” do_default]Umów bezpłatna rozmowę o dofinansowaniu Twojego Kursu![/popup_trigger]

 

 

 

Kontrola podatkowa i skarbowa w firmie? Doradca podatkowy wie, co robić.

Kontrola organów skarbowych w firmie to sytuacja, kiedy pomoc doradcy podatkowego jest szczególnie pożądana i przydatna. Kontakt z osobami kontrolującymi oraz uczestnictwo w postępowaniach przed sądami administracyjnymi wymaga specjalistycznej wiedzy merytorycznej, a także znajomości i biegłości w posługiwaniu się dostępnymi procedurami. Doświadczenie doradcy podatkowego i biegłość w prawach i obowiązkach przedsiębiorcy w czasie kontroli, są gwarancją uzyskania korzystnych rozstrzygnięć w spornych sprawach podatkowych na możliwie najwcześniejszym etapie postępowania.

Czego dopilnuje doradca podczas inspekcji organów skarbowych?

W zależności od potrzeb i oczekiwań Klientów, działania doradcy podatkowego w trakcie kontroli skarbowej, podatkowej lub postępowania podatkowego obejmują:

  • przygotowanie najkorzystniejszej strategii postępowania w jej trakcie
  • reprezentowanie w charakterze pełnomocnika w trakcie inspekcji organów skarbowych oraz prowadzenie spraw przed izbami skarbowymi
  • opracowanie wyjaśnień, zastrzeżeń, odwołań oraz innych pism procesowych
  • uczestnictwo i udzielanie porad w trakcie przesłuchań pracowników podatnika, także przy składaniu przez nich wyjaśnień
  • sporządzanie skarg do wojewódzkich sądów administracyjnych i reprezentowanie podatników przed tymi sądami w charakterze pełnomocnika
  • sporządzanie skarg kasacyjnych do Naczelnego Sądu Administracyjnego i reprezentowanie podatników w postępowaniu przed tym urzędem
  • wsparcie w zakresie odzyskania nadpłaconych podatków i uzyskania wiążących interpretacji podatkowych

Kursy online pomogą Ci zostać doradcą podatkowym.

Organizowane przez nas szkolenie i kurs online ma na celu przygotowanie do egzaminu dla osób, które zadają sobie pytanie: “Jak zostać doradcą podatkowym?”. Kursy dofinansowane będą prowadzili doświadczeni i wykwalifikowani praktycy, a w jego trakcie zostanie przekazana uczestnikom wiedza w zakresie nie tylko prawa podatkowego ale również prawa administracyjnego czy celnego. Program kursu obejmuje wytyczne ministerstwa finansów niezbędne do omówienia dla kandydata zgłaszającego się na egzamin na Doradcę Podatkowego. Oferowany przez nas kurs online na doradcę podatkowego to także doskonały sposób na podniesienie kwalifikacji zawodowych przez księgowych czy dyrektorów finansowych.

Przygotowanie do egzaminu na doradcę podatkowego

W ramach szkolenia kursanci otrzymują:

 • materiały szkoleniowe
 • darmowe konsultacje z prowadzącym ekspertem

Istnieje możliwość zorganizowania kursu w formie zamkniętej w twojej firmie. Jesteś zainteresowany? Zadzwoń i dowiedz się więcej. Zarezerwuj termin – zapraszamy.

[popup_trigger id=”10254″ tag=”button” do_default]Umów bezpłatna rozmowę o dofinansowaniu Twojego Kursu![/popup_trigger]

 

 

 

 

 

Inne wpisy:

Koszty podatkowe oraz wydatki na cele mieszkaniowe
Najnowsze wyroki NSA, z którymi warto się zapoznać
VAT na żywność - koniec z 0% podatkiem. Przegląd najnowszych interpretacji KIS
Projekt rozporządzenia w sprawie zwolnień w kasach fiskalnych od 1 stycznia 2024 roku
Estoński CIT - przełomowa interpretacja ogólna Ministerstwa Finansów.