Grupy VAT jednak od 1 stycznia 2023 roku?

W najnowszym wydaniu newslettera podatkowego zwiększysz swoją wiedzę na temat grup VAT. Pierwotnie zmiany dotyczące tego rozwiązania miały wejść w życie od 1 lipca 2022 roku.

Już od kilku lat z niecierpliwością czeka na nie wielu przedsiębiorców. Trwają jednak prace legislacyjne, które mają na celu odroczenie wejścia w życie tego procesu z uwagi na brak przygotowania po stronie Ministerstwa Finansów do prawidłowego funkcjonowania grup VAT.

W naszym newsletterze dowiesz się:

1. Dla kogo jest to rozwiązanie? Jak je utworzyć? 

Kiedy mowa o grupie VAT, rozumie się przez to grupę podmiotów powiązanych finansowo, ekonomicznie i organizacyjnie, zarejestrowaną jako podatnik podatku VAT.

2. Jakie podmioty mogą być w grupie VAT?

Artykuł dostępny jest dla zalogowanych. Jeśli nie widzisz całego artykułu, to kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestrować bezpłatne konto.

Inne wpisy:

Mity i przekonania, czyli czy nadaję się do pracy w księgowości?
Jak obliczyć limit w wysokości 200.000 zł w celu ustalenia, czy w roku 2023 możemy korzystać ze zwolnienia podmiotowego od podatku od towarów i usług?
Zmiany w najmie i amortyzacji od 1 stycznia 2023 roku.
Grudniowe nowości podatkowe – interpretacja Szefa KAS i wyrok NSA. Nowe limity dla płatności gotówkowych jednak od 2024r.
Obligatoryjne opodatkowanie od 2023r. przychodów z tzw. najmu prywatnego nieruchomości, ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych