Grupy VAT jednak od 1 stycznia 2023 roku?

W najnowszym wydaniu newslettera podatkowego zwiększysz swoją wiedzę na temat grup VAT. Pierwotnie zmiany dotyczące tego rozwiązania miały wejść w życie od 1 lipca 2022 roku.

Już od kilku lat z niecierpliwością czeka na nie wielu przedsiębiorców. Trwają jednak prace legislacyjne, które mają na celu odroczenie wejścia w życie tego procesu z uwagi na brak przygotowania po stronie Ministerstwa Finansów do prawidłowego funkcjonowania grup VAT.

W naszym newsletterze dowiesz się:

1. Dla kogo jest to rozwiązanie? Jak je utworzyć? 

Kiedy mowa o grupie VAT, rozumie się przez to grupę podmiotów powiązanych finansowo, ekonomicznie i organizacyjnie, zarejestrowaną jako podatnik podatku VAT.

2. Jakie podmioty mogą być w grupie VAT?

Artykuł dostępny jest dla zalogowanych. Jeśli nie widzisz całego artykułu, to kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestrować bezpłatne konto.

Inne wpisy:

Fundacja rodzinna czy będzie nowym sposobem na optymalizację podatkową?
Rozliczenie składki zdrowotnej tylko do 22 maja 2023 roku, a wnioskowanie o jej zwrot do 1 czerwca 2023 roku.
Obowiązki podatników na gruncie VAT związane z likwidacją firmy uregulowano w rozdziale 4 ustawy o VAT – czy znasz je wszystkie?
Wynagrodzenie zarządu bez składki zdrowotnej - czy to możliwe?
Koszty materiałów prototypów a ulga B+R. Czy faktura z portalu społecznościowego może być podstawą do odliczenia podatków? Wypłata zysków ze spółki komandytowej – czy będzie podlegać opodatkowaniu PIT?