Grudniowe nowości podatkowe – interpretacja Szefa KAS i wyrok NSA. Nowe limity dla płatności gotówkowych jednak od 2024r.

Ulga na termomodernizację jednak nie wygasa ze śmiercią podatnika.

 

Można dziedziczyć prawo do ulgi termomodernizacyjnej na podstawie art. 97 par. 1 Ordynacji podatkowej – potwierdził Szef Krajowej Administracji Skarbowej, zmieniając jednocześnie wcześniejszą interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej wydaną w zakresie przedmiotowego zagadnienia. Szef KAS nie zgodził się z tezą, że ulga termomodernizacyjna jest prawem ściśle związanym z osobą zmarłego i spadkobierca nie może przejąć do niej prawa. 

Artykuł dostępny jest dla zalogowanych. Jeśli nie widzisz całego artykułu, to kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestrować bezpłatne konto.

Artykuł napisany przez:

Dariusz Zygmuntowski

Doradca podatkowy. Wieloletni wykładowca prawa podatkowego. Prowadził gościnne wykłady dla Studenckiego Koła Naukowego Prawa Podatkowego przy Katedrze Prawa Finansów Publicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autor publikacji prasowych z zakresu opodatkowania świadczeń pozapłacowych w miesięczniku dla kadrowych i kadry menadżerskiej “Benefit”. Doświadczenie zdobywał między innymi na stanowisku eksperta w Biurze Krajowej Informacji Podatkowej w Toruniu. Obecnie prowadzi własną Kancelarię Doradztwa Podatkow

Inne wpisy:

Mity i przekonania, czyli czy nadaję się do pracy w księgowości?
Jak obliczyć limit w wysokości 200.000 zł w celu ustalenia, czy w roku 2023 możemy korzystać ze zwolnienia podmiotowego od podatku od towarów i usług?
Zmiany w najmie i amortyzacji od 1 stycznia 2023 roku.
Grudniowe nowości podatkowe – interpretacja Szefa KAS i wyrok NSA. Nowe limity dla płatności gotówkowych jednak od 2024r.
Obligatoryjne opodatkowanie od 2023r. przychodów z tzw. najmu prywatnego nieruchomości, ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych