Estoński CIT – zmiany wraz z Polskim ładem

 

Wraz z wprowadzeniem Polskiego Ładu pojawiło się szereg zmian. Wiele z nich dotyczy dylematów odnośnie Estońskiego CIT. W najnowszym newsletterze zostaną poruszone istotne kwestie. Będzie można znaleźć odpowiedź na nurtujące zagadnienia związane z podatkiem od korekty wstępnej czy podatkiem od dochodu z przekształcenia. Doprecyzowany zostanie termin składania ZAW-RD oraz zmiany w kryterium zatrudnienia. Przedmiotem dylematu będą także wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą oraz ujednolicenie terminu zapłaty estońskiego CIT. Zachęcamy do głębszej analizy istotnych tematów!

Artykuł dostępny jest dla zalogowanych. Jeśli nie widzisz całego artykułu, to kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestrować bezpłatne konto.

Artykuł napisany przez:

Patrycja Kubiesa

Doradca podatkowy wpisana na listę pod numerem 13829. Swoją ścieżkę zawodową w doradztwie podatkowym zdobywała w środowisku międzynarodowej korporacji na stanowisku kierowniczym, gdzie była odpowiedzialna za całokształt procesów finansowych spółek grupy, udział w procesach due diligence, M&A. Absolwentka finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych na Wydziale zarządzania AGH w Krakowie. Członek zwyczajny Stowarzyszenia Księgowych w Polsce przy oddziale krakowskim. Doświadczenie zdobywała w branży budowlanej i energetyce. Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych, cenach transferowych, podatku od towarów i usług. Z wykształcenia także dydaktyk, który prowadził zajęcia naukowe, a tym samym posiada wiedzę i doświadczenie w efektywnym przekazywaniu informacji i wiedzy. Posiada bogate doświadczenie w pracy ze spółkami prawa handlowego. W swojej ścieżce zawodowej odpowiadała za procesy przejmowania spółek, nadzorowanie prowadzonych procesów księgowo-podatkowych, outsorcing usług księgowych, finansowych i podatkowych.

Inne wpisy:

Fundacja rodzinna czy będzie nowym sposobem na optymalizację podatkową?
Rozliczenie składki zdrowotnej tylko do 22 maja 2023 roku, a wnioskowanie o jej zwrot do 1 czerwca 2023 roku.
Obowiązki podatników na gruncie VAT związane z likwidacją firmy uregulowano w rozdziale 4 ustawy o VAT – czy znasz je wszystkie?
Wynagrodzenie zarządu bez składki zdrowotnej - czy to możliwe?
Koszty materiałów prototypów a ulga B+R. Czy faktura z portalu społecznościowego może być podstawą do odliczenia podatków? Wypłata zysków ze spółki komandytowej – czy będzie podlegać opodatkowaniu PIT?