Co się zmieniło w przepisach podatkowych w 2021 r.

Rok 2021 przyniósł kolejne ulgi oraz podatki i obciążenia dla kieszeni zarówno przedsiębiorców, jak i indywidualnych płatników. Za nami kilka tygodni funkcjonowania nowych przepisów. Mamy więc większą wiedzę, ale i więcej wątpliwości związanych ze stosowaniem zasad. Kursy podatkowe to jedna z możliwości poznania zarówno teoretycznych, jak i praktycznych zagadnień dotyczących nowych przepisów.

Zanim jednak zaprezentujemy nasze nowe szkolenie, przypomnimy, co zmieniło się w prawie w 2021 roku.

Dlaczego warto zdecydować się na kursy podatkowe? Sprawdź, co się zmieniło w przepisach!

Zmiany w ryczałcie, SLIM VAT, estoński CIT, ulga na robotyzację, zmiany w uldze dla młodych – to tylko kilka nowości w podatkach 2021. To istotne ułatwienia dla podatników. Wspomniana ulga na robotyzację – czyli częściowy zwrot kosztów zakupu nowych robotów i kobotów – pozwoli na zwiększenie wydajności produkcji przemysłowej oraz obniżenie jej kosztów. Ponadto, wpłynie na unowocześnienie gospodarki i poprawi jej pozycję w międzynarodowych rankingach. Ministerstwa Rozwoju i Finansów zdecydowały się  na 50% zwroty. Przedsiębiorcy mogą bowiem odliczyć właśnie 50% kosztów poniesionych na inwestycje. Uwaga – rodzaj i wielkość danej branży nie ma znaczenia! Co ciekawe, ulga dotyczy leasingu i szkoleń dla pracowników obsługujących dane roboty. Odliczyć można także zakup oprogramowania i osprzętu.

[popup_trigger id=”10254″ tag=”button” do_default]Umów bezpłatna rozmowę o dofinansowaniu Twojego Kursu![/popup_trigger]

 

 

 

 

Dla kogo i do kiedy ulga na robotyzację?

Ulga na robotyzację, która obowiązuje od 1 stycznia 2021 r., obejmuje płatników PIT i CIT. Jak już wspomnieliśmy – zarówno branża, jak i wielkość przedsiębiorstwa nie mają znaczenia. Koszty na robotyzację podatnicy będą mogli odliczyć w ciągu roku podatkowego. W momencie składania rocznego zeznania podatkowego natomiast, wystarczy że dokonają dodatkowego odpisu (tak jak robi się to przy uldze na prace badawczo-rozwojowe). Uwaga – ulga na robotyzację ma jednak termin ważności – obowiązuje do końca 2025 roku.

Zmiany w VAT, PIT i CIT – weź udział w szkoleniu online!

Czas ucieka nieubłaganie – choć mamy dopiero marzec, miesiące do końca roku miną nam bardzo szybko. Pracownicy biur rachunkowe, księgowi wiedzą o tym doskonale! Dlatego warto już teraz dysponować aktualną wiedzą, która pomoże w przeprowadzeniu bilansów rocznych. Ważne, by przygotowywać się do nich regularnie. Bez wątpienia pomogą w tym szkolenia podatkowe. Prowadzący przedstawią nie tylko obowiązujące przepisy, ale przede wszystkim podzielą się wiedzą praktyczną.

Szkolenia pozwolą na doskonalenie nowych umiejętności pod okiem doświadczonych ekspertów w dziedzinie podatków!

Kursy podatkowe prowadzone przez praktyków

Kursy podatkowe proponowane przez nas to kilka godzin intensywnej pracy, która bez wątpienia zaprocentuje w przyszłości i wykonywaniu codziennych obowiązków. Oprócz cyklu wiadomości dotyczących zmian w prawie podatkowym z 2021 r., w cenie gwarantujemy darmowe konsultacje z ekspertem czy też dostęp do materiałów online. Poznaj szczegółowy program i już dziś zgłoś chęć uczestnictwa w kursie.

[popup_trigger id=”10254″ tag=”button” do_default]Umów bezpłatna rozmowę o dofinansowaniu Twojego Kursu![/popup_trigger]

 

 

 

 

Inne wpisy:

Planowane zmiany w ustawie o rachunkowości – kryteria wielkości jednostek
Podatek wyrównawczy od wielkich korporacji już od 2025 roku?
Najem prywatny – zasady rozliczania na gruncie podatku VAT
Koszty podatkowe oraz wydatki na cele mieszkaniowe
Najnowsze wyroki NSA, z którymi warto się zapoznać