Czy wiesz jakie są kluczowe przepisy prawne, które muszą znać dyrektorzy finansowi? Chcesz poznać narzędzia i metody umożliwiające efektywne zarządzanie procesami controllingowymi w firmie? Zastanawiasz się, jakie techniki windykacji i zabezpieczenia wierzytelności można zastosować w przedsiębiorstwie, aby minimalizować ryzyko finansowe?
Nowoczesny Dyrektor Finansowy to więcej niż liczby – to kluczowy członek zarządu każdej organizacji i lider, który odpowiada nie tylko za stabilność finansową firmy, ale także za jej dalszy rozwój i optymalizację zasobów. To również osoba podejmująca decyzje wpływające na przyszłość przedsiębiorstwa, zarządzająca ryzykiem, kontrolująca wydatki, planująca inwestycje oraz dbająca o relacje z instytucjami finansowymi i organami nadzoru.
„Akademia Dyrektora Finansowego” to kurs stworzony z myślą o osobach pełniących funkcje kierownicze w obszarze finansów, które chcą wykonywać swoje obowiązki na najwyższym poziomie. Znajdziesz w nim kompleksowe omówienie kluczowych zagadnień prawnych, analitycznych, podatkowych, controllingowych, managerskich i finansowych, które pomogą Ci skutecznie zarządzać finansami przedsiębiorstwa. Kurs dostarczy Ci przede wszystkim praktycznych umiejętności i narzędzi, które pozwalają efektywnie zarządzać finansami firmy, wdrażać nowoczesne rozwiązania controllingowe oraz w pełni wykorzystywać potencjał rynków finansowych. Dzięki temu staniesz się jeszcze bardziej kompetentnym liderem, gotowym do stawienia czoła wyzwaniom współczesnej gospodarki.
Kurs uczyni Cię Dyrektorem Finansowym, jakiego każda firma potrzebuje!
MODUŁ I – ASPEKTY PRAWNE
Temat 1 – Formy prowadzenia działalności gospodarczej oraz wybrane zagadnienia z Kodeksu spółek handlowych.
Temat 2 – Kluczowe aspekty prawa cywilnego i gospodarczego dla przedsiębiorców oraz współpraca z organami zarządu i organami nadzoru.
Część 1 – Podstawy prawa cywilnego i gospodarczego oraz prawa i obowiązki przedsiębiorcy.
Część 2 – Współpraca z organami zarządu i organami nadzoru
Temat 3 – Obowiązki w zakresie prawa pracy, przejrzystości wynagrodzeń i BHP.
Temat 4 – Zasady wynagradzania i opodatkowania pracowników.
MODUŁ II – ASPEKTY ANALITYCZNE
Temat 1 – Pieniądz i zmiana jego wartości w czasie. Ocena projektów inwestycyjnych oraz zarządzanie procesem inwestycyjnym.
Temat 2 – Analiza wiarygodności kontrahentów oraz analiza i sprawozdawczość finansowa.
Temat 3 – Rachunek przepływów pieniężnych (Cash Flow) dla dyrektorów finansowych.
MODUŁ III – ASPEKTY PODATKOWE
Temat 1 – Podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) i od osób prawnych (CIT).
Temat 2 – Podatek VAT (2 dni).
DZIEŃ I
DZIEŃ II – Faktura VAT
Temat 3 – Kontrola podatkowa i celno-skarbowa w 2025 roku – praktyczne aspekty.
MODUŁ IV – ASPEKTY CONTROLLINGOWE
Temat 1 – Nowoczesny controlling operacyjny.
Temat 2 – Nowoczesny controlling strategiczny.
Temat 3 – Koncepcje rachunku kosztów.
Temat 4 – Budżetowanie: metody, narzędzia, proces.
Temat 5 – Raportowanie zarządcze oraz dashboard managerski.
MODUŁ V – ASPEKTY MANAGERSKIE
Temat 1 – Skuteczne przywództwo i budowanie efektywnego zespołu.
Temat 2 – Dyrektor Finansowy w roli Lidera.
Temat 3 – Kompetencje kluczowe dla Dyrektora Finansowego.
Temat 4 – Skuteczne zarządzanie zespołem i zadaniami.
MODUŁ VI – ASPEKTY FINANSOWE
Temat 1 – Rynki finansowe: współpraca i pozyskiwanie funduszy oraz polityka kredytowa.
Temat 2 – Metody wyceny przedsiębiorstw: prognozy i wyceny w oparciu o DCF.
Temat 3 – Rachunkowość zarządcza (2 dni).
Temat 4 – Zarządzenie procesowe z wykorzystaniem Lean Accounting.
Temat 5 – Windykacja oraz zabezpieczenie wierzytelności (2 dni).
Dzień 1 – Zabezpieczenia zapłaty wierzytelności w praktyce.
Dzień 2 – Praktyczne aspekty dochodzenia wierzytelności na etapie przedsądowym i sądowym: czas-koszt-efekty.
Monika Markisz - Prowadzi kancelarię radcy prawnego i doradcy podatkowego od 2015 roku. Doradza przedsiębiorcom z zakresu spraw prawa handlowego i podatkowego. Posiada uprawnienia radcy prawnego (od 2005 roku) i doradcy podatkowego (od 2006 roku). Od wielu lat współpracuje z firmami szkoleniowymi (np. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce czy Polska Izba Biegłych Rewidentów) oraz prowadzi szkolenia dla radców prawnych. Zna język angielski w stopniu zaawansowanym.
Anna Stokłosa - LL .M. radca prawny. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz The Catholic University of America (Waszyngton, USA). Ukończyła studia doktoranckie w Katedrze Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych UJ. Referent międzynarodowych konferencji naukowych. Prowadzi własną kancelarię prawną. Posiada bogate doświadczenie praktyczne w kwestiach związanych ze stosowaniem prawa, zarówno na etapie doradztwa, jak też w postępowaniach kontrolnych i sądowych. Prowadzi procesy w sprawach z zakresu prawa pracy, reprezentując przede wszystkim przedsiębiorców. Doświadczony szkoleniowiec zagadnień związanych z problematyką zatrudnienia.
Romuald Krasowski – Doświadczony szkoleniowiec z zakresu ubezpieczeń społecznych, podatków, płac i kadr oraz programu Płatnik (m.in. w Szkole Głównej Handlowej i Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie). Propaguje wiedzę na temat płac, podatków i ubezpieczeń społecznych m.in. prowadząc wykłady w szkołach wyższych i średnich oraz w ramach Programu „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem” realizowanym przez ZUS we współpracy ze Związkiem Banków Polskich. Uczestniczył w testach i wdrożeniu nowej wersji programu Płatnik umożliwiającej pobieranie danych z ZUS. Absolwent pedagogiki oraz zarządzania. Ukończył studia podyplomowe z rachunkowości i podatków oraz z prawa pracy, a także z zarządzania nieruchomościami. Wieloletni menedżer w firmach handlowych (FMCG), a także dziennikarz (m.in. w PAP S.A.). Przez ponad 18 lat pracownik II Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przez 16 lat kierujący wydziałem płac, następnie wydziałem administracyjno-gospodarczym, a potem koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w II O/ZUS. Następnie pracował jako specjalista i ekspert procesów płacowych w HRK S.A. – jednej z największych firm HR w Polsce. Od października 2022 r. kieruje działem płac w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Tomasz Zdziarski – posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe zarówno po stronie operacyjnej w obszarach FI/CO, jak również managera–członka zarządu. Specjalizuje się w szkoleniach oraz doradztwie w zakresie controllingu, finansów, analiz oraz zarządzania. Głównym obszarem zawodowym i szkoleniowo-doradczym jest łączenie praktycznej wiedzy zarządczej i finansowej w usprawnieniu procesów biznesowych w przedsiębiorstwie. Trener współpracującymi z wieloma firmami szkoleniowymi oraz wykładowca na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej i Uniwersytecie Merito w Poznaniu (dawna Wyższa Szkoła Bankowa), który na sali szkoleniowej spędził ponad 5 000 godzin. Posiada doświadczenie we współpracy ze startupami, jak również dojrzałymi organizacjami. Doradza przy procesach rozwojowych, optymalizacyjnych, jak również restrukturyzacyjnych. Posiada tytuł Master of Business Administration oraz dyplom Advanced Controlling Business Partner przyznawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów (ICV) oraz tytuł IBCS® Certified Analyst. Współautor książki „Kredyty, pożyczki i gwarancje bankowe” (wyd. Wolters Kluwer Polska).
Arkadiusz Lenarcik – biegły rewident. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Katowicach na kierunku rachunkowość. Karierę zawodową rozpoczął w dziale audytu ogólnopolskiej firmy audytorskiej, gdzie był przede wszystkim odpowiedzialny za całość prac związanych z badaniem sprawozdań finansowych. Posiada doświadczenie w zakresie badania sprawozdań finansowych zgodnie z Ustawą o Rachunkowości jak i Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości (MSR/MSSF), ale także w realizacji zleceń z zakresu wyceny przedsiębiorstw. Brał udział w sporządzaniu pakietów konsolidacyjnych. Obecnie w ramach własnej działalności realizuje zlecania związane z badaniem sprawozdań finansowych oraz doradztwem z zakresu rachunkowości zgodnie z Ustawą o Rachunkowości oraz Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości (MSR/MSSF). Autor artykułów, książek oraz wykładowca zagadnień z zakresu rachunkowości. Stały współpracownik naszej firmy.
Dariusz Malinowski – prawnik, doradca podatkowy, prowadzący od 1995 roku własną Kancelarię z pełnym zakresem czynności doradztwa podatkowego. W latach 2002-2007 i ponownie od 2014 Wiceprzewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych. Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej ds. Doradztwa Podatkowego w latach 2006-2014. Zajmuje się także dydaktyką – wykładowca Podyplomowych Studiów Podatków i Prawa Podatkowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, współpracuje z regionalnymi oddziałami KIDP oraz z wieloma renomowanymi firmami, min. Datev Symfonia, Infor i wieloma innymi. Posiada w dorobku wiele publikacji branżowych, w tym stałą rubrykę w miesięczniku Przegląd Podatkowy oraz publikacje w Biuletynie KIDP, Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej. Jest współautorem Vademecum Podatkowego wyd. Datev Symfonia.
dr Iwona Biernat-Baran - Doktor nauk prawnych, doradca podatkowy (nr wpisu 12273). Posiada ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe związane z prawem podatkowym. Prowadzi kancelarię doradztwa podatkowego. Jest również trenerem z zakresu podatku od towarów i usług (VAT), Ordynacji podatkowej oraz nowoczesnych technologii w podatkach. Jest autorką publikacji z zakresu prawa podatkowego oraz organizatorem i uczestnikiem wielu konferencji naukowych, na których prezentuje tematy związane z prawem podatkowym. Prezes Stowarzyszenia Naukowego Prawa Podatkowego, członek Krajowej Rady Doradców Podatkowych, Przewodnicząca Kolegium Redakcyjnego Wydawnictw KIDP, Redaktor Naczelna Wydawnictw KIDP.
Marcin Otręba - doradca podatkowy w kancelarii MDO TAX, absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkami pośrednimi oraz bezpośrednimi jak również kontrolą podatkową, celno-skarbową, postępowaniem podatkowym prowadzonymi przez organy Krajowej Administracji Skarbowej. Posiada wieloletnią praktykę w stosowaniu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Wieloletni pracownik Izby Skarbowej we Wrocławiu. Trener Ministerstwa Finansów oraz Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów w zakresie podatku od towarów i usług oraz ordynacji podatkowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał również w międzynarodowych firmach z SSE oraz kancelariach prawno-podatkowych zajmując się z sukcesem rozwiązywaniem bieżących problemów podatkowych czy wdrażaniem nowych procesów związanych z podatkami. Od 2010 roku związany jest z Uniwersytetem WSB Merito we Wrocławiu, na którym prowadzi jako nauczyciel akademicki wykłady z prawa podatkowego. Kierownik studiów podyplomowych – Doradca podatkowy. Projektuje oraz prowadzi szkolenia podatkowe min. dla Administracji Skarbowej, Oddziałów Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Autor licznych publikacji min. dla Rzeczypospolitej, Dziennika Gazety Prawnej czy biuletynu VAT, wydawnictwa INFOR.
Piotr Jankowski - Trener biznesu, konsultant, autor książek rozwojowych, założyciel Expertio - społeczności biznesu Absolwent zarządzania i finansów dwóch uczelni. Certyfikowany trener biznesu. Licencjonowany trener Structogram® Training System, metodologii bazującej na analizie biostrukturalnej. Konsultant modelu psychometrycznego MTQ48, badającego odporność psychiczną, wykorzystywanego w pracy z wydajnością i efektywnością. Na jego podstawie prowadzi sesje rozwojowe. Wykłada na wyższych uczelniach i seminariach biznesowych. Specjalizuje się w sprzedaży, zarządzaniu zasobami ludzkimi, marketingu. Podczas 24 lat pracy w międzynarodowych instytucjach oraz własnej działalności zebrał doświadczenie w obszarze rekrutacji, sprzedaży, zarządzania i coachingu. Wdrażał i szkolił pracowników z zakresu technik aktywnej sprzedaży, rozwoju kompetencji osobistych. Posiada doskonałą znajomość specyfiki franchisingu (prowadził w tej formule placówkę bankową) i network marketingu. W ramach swoich specjalizacji prowadzi projekty rozwojowe, których celem jest zwiększanie efektywności osobistej. Prelegent na kongresach rozwojowych.
Jarosław Stankiewicz – wysokiej klasy specjalista, trener. Posiada 25-letni staż pracy na stanowiskach głównego księgowego, dyrektora finansowego, prezesa zarządu oraz kontrolera finansowego w dużych i średnich przedsiębiorstwach. Od wielu lat zajmuje się szkoleniami w obszarach m.in. rachunkowości, finansów, zarządzania dla jednostek sektora finansów publicznych oraz komercji. Podczas szkoleń i treningów szczególny nacisk kładzie na przekazanie wiedzy popartej licznymi przykładami, umiejętne wykorzystanie poznanej wiedzy oraz nabytych umiejętności w pracy codziennej uczestników szkoleń.
Aneta Bernat - radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie, członek Zarządu Fundacji „Znam Prawo" przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie w latach 2022 - 2024, absolwentka Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Historii na Wydziale Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Zarządzania firmą na rynku Unii Europejskiej w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie „Wykonywanie funkcji Inspektora Ochrony Danych Osobowych" w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz Szkołę prawa nowych technologii w Centrum Prawa Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Warszawie. Praktykę zawodową jako radca prawny wykonuje, świadcząc pomoc prawną w ramach kancelarii radcy prawnego oraz w jednostce samorządu terytorialnego w Lublinie. Wykładowca w Akademii Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie ANSIM w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego prawa pracy oraz własności intelektualnej. Prowadzi zajęcia dla aplikantów radcowskich z zakresu prawa cywilnego w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie. Autorka kanału o charakterze edukacyjno-prawnym na YouTube pn.: „Po drodze z prawem - Aneta Bernat".
Skorzystaj z bezpiecznych płatności i rozłóż zakup na wygodne dla Ciebie raty lub zapłać online czy przelewem!
Cena kursu [netto]:
5.990,00 zł
Dofinansowanie kursu
Aleksy Kotala
tel: 459 569 641
Dolnośląskie
Zachodniopomorskie
Podlaskie
Warmińsko-Mazurskie
Podkarpackie
Lubuskie
Sylwia Baran
tel: 459 569 042
Opolskie
Pomorskie
Łódzkie
Świętokrzyskie
Śląskie
Małopolskie
Lidia Jawniak
tel: 573 568 972
Wielkopolskie
Mazowieckie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Od 2011 roku zaufało nam ponad 15 000 firm i instytucji
Opinie
o nas!
Szkolenie zorganizowane w sposób profesjonalny. Prowadzący posiadał zarówno dużą wiedzę, którą umiał w przystępny sposób przekazać, jak i duże pokłady cierpliwości.
Agnieszka Nowak
Księgowa
Szkolenie z podatków jest realizowane na bardzo wysokim poziomie. Wszystko bardzo sprawnie zorganizowane a dostarczone materiały po szkoleniu rzeczywiście są bardzo pomocne i przydatne do wykorzystania dla innych pracowników w firmie. Polecam.
Robert Śmiechowski
Klient, przedsiebiorca
Jestem zadowolona ze współpracy z Wektorem Wiedzy. Kontakt i obieg informacji był bardzo dobry. Nie mam zastrzeżeń.
Klient
Główna Księgowa
Bardzo profesjonalna firma z pełnym zakresem dodatkowych pomocy. Materiały dydaktyczne i bardzo dobra wiedza teoretyczna, i praktyczna daje gwarancję jakości, i godnego polecenia.
Klient
Księgowa
Kim jesteśmy?
Od roku 2011, często mierząc się z wieloma przeszkodami, rozwijamy skrzydła i codziennie staramy się być coraz lepsi. Dla Ciebie i Twojej firmy, dla nas, dla innych, dla planety. Przez ponad dekadę nabraliśmy sporej praktyki, dlatego wiemy jak uczyć, żeby nauczyć.
Szkolimy pracowników działów księgowych, kadrowych i wielu innych. Nasze szkolenia i kursy obejmują najbardziej aktualny zestaw wiedzy praktycznej, przekazywanej przez trenerów praktyków z minimum 10-cio letnim doświadczeniem w branży i 5 lat w szkoleniach.
W naszym portfolio znajdziesz:
Od 2011 roku współpracujemy z trenerami, ekspertami którzy w branży są od min. 10 lat.
Z naszymi trenerami średnio rocznie organizujemy ponad 1500 spotkań szkoleniowych.
Razem z trenerami średnio rocznie szkolimy ponad 7000 pracowników z całej Polski.
2011-2025 Wektor Wiedzy Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone