Polski Ład w pigułce – aktualizacja przepisów ustawy

Zapewne słyszałeś, że 24 marca 2022 roku Sejm opublikował projekt zmian Polskiego Ładu. Jesteś przedsiębiorcą i zastanawiasz się co nowego Cię czeka? Postaramy się sprostać Twoim oczekiwaniom i krok po kroku wprowadzimy Cię w tajniki Nowego Ładu! Lipiec zbliża się bowiem wielkimi krokami, a to właśnie wtedy przepisy ulegną modyfikacji. Pamiętaj, iż nieznajomość prawa szkodzi. Warto zapoznać się z istotnymi kwestiami i wyposażyć się w odpowiednią wiedzę dotyczącą omawianych zagadnień. Obawiasz się „kruczków prawnych” ? Z nami zrozumiesz istotę zmian i bezproblemowo wdrożysz je w swoje życie!

Zaktualizowana wersja Polskiego Ładu:

 1. Wprowadzi nową skalę podatkową.

Wyjaśnienie: Jeżeli kwota wynosi 120 000 zł, to stawka podatku znajduje się na poziomie 12 %. Od tej wartości należy odjąć kwotę zmniejszającą podatek, czyli 3 600 zł. Z kolei powyżej 120 000 zł podatek jest na poziomie 10 800 zł. Należy do tego dodać 32% nadwyżki ponad 120 000 zł.

  Artykuł dostępny jest dla zalogowanych. Jeśli nie widzisz całego artykułu, to kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestrować bezpłatne konto.

  Autorem treści jest Patrycja Kubiesa. Doradca podatkowy wpisana na listę pod numerem 13829. Członek Stowarzyszenia Naukowego Prawa Podatkowego. Absolwentka finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych na Wydziale zarządzania AGH w Krakowie. Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych, fizycznych, podatku od towarów i usług. Szkoleniowiec, autorka wielu publikacji książkowych i komentarzy podatkowych.

  Inne wpisy:

  Planowane zmiany w ustawie o rachunkowości – kryteria wielkości jednostek
  Podatek wyrównawczy od wielkich korporacji już od 2025 roku?
  Najem prywatny – zasady rozliczania na gruncie podatku VAT
  Koszty podatkowe oraz wydatki na cele mieszkaniowe
  Najnowsze wyroki NSA, z którymi warto się zapoznać