Polski Ład w pigułce – aktualizacja przepisów ustawy

Zapewne słyszałeś, że 24 marca 2022 roku Sejm opublikował projekt zmian Polskiego Ładu. Jesteś przedsiębiorcą i zastanawiasz się co nowego Cię czeka? Postaramy się sprostać Twoim oczekiwaniom i krok po kroku wprowadzimy Cię w tajniki Nowego Ładu! Lipiec zbliża się bowiem wielkimi krokami, a to właśnie wtedy przepisy ulegną modyfikacji. Pamiętaj, iż nieznajomość prawa szkodzi. Warto zapoznać się z istotnymi kwestiami i wyposażyć się w odpowiednią wiedzę dotyczącą omawianych zagadnień. Obawiasz się „kruczków prawnych” ? Z nami zrozumiesz istotę zmian i bezproblemowo wdrożysz je w swoje życie!

Zaktualizowana wersja Polskiego Ładu:

 1. Wprowadzi nową skalę podatkową.

Wyjaśnienie: Jeżeli kwota wynosi 120 000 zł, to stawka podatku znajduje się na poziomie 12 %. Od tej wartości należy odjąć kwotę zmniejszającą podatek, czyli 3 600 zł. Z kolei powyżej 120 000 zł podatek jest na poziomie 10 800 zł. Należy do tego dodać 32% nadwyżki ponad 120 000 zł.

  Artykuł dostępny jest dla zalogowanych. Jeśli nie widzisz całego artykułu, to kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestrować bezpłatne konto.

  Autorem treści jest Patrycja Kubiesa. Doradca podatkowy wpisana na listę pod numerem 13829. Członek Stowarzyszenia Naukowego Prawa Podatkowego. Absolwentka finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych na Wydziale zarządzania AGH w Krakowie. Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych, fizycznych, podatku od towarów i usług. Szkoleniowiec, autorka wielu publikacji książkowych i komentarzy podatkowych.

  Inne wpisy:

  Obligatoryjne opodatkowanie od 2023r. przychodów z tzw. najmu prywatnego nieruchomości, ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych
  Rozliczenie na gruncie VAT prezentów przekazywanych pracownikom z okazji Świąt Bożego Narodzenia
  Estoński CIT - zmiany wraz z Polskim ładem
  Status rolnika ryczałtowego przy wykonywaniu działalności rolniczej i pozarolniczej działalności gospodarczej.
  Zakup samochodu ciężarowego a prawo do pełnego odliczenia VAT od uiszczonej zaliczki na poczet umowy sprzedaży.