Planowane zmiany w podatku VAT w ramach SLIM VAT 3.0 projekt ustawy

Jesteś ciekawy nowych zmian podatkowych w ramach SLIM VAT 3.0? Nowy newsletter przyniesie Ci odpowiedź na nurtujące kwestie. Zachęcamy do lektury!

Pakiet Slim VAT 3.0 zapowiadany był już od kilku miesięcy, ale dopiero od niedawna zaczęto formalnie proces legislacyjny. Celem zmian według uzasadnienia jest:

  • usunięcie wielu zbędnych, niepotrzebnych już obowiązków spoczywających na firmach,
  • wprowadzenie rozwiązania, które znacznie ułatwi rozliczanie podatku VAT.

 

Jakie zmiany szykują się zatem w podatku od towarów i usług?
Jedną z ważnych zmian jest podwyższenie limitu sprzedaży małego podatnika do 2 000 000 euro. Zmiana ta pozwoli przedsiębiorcom przede wszystkim mieć ujednolicony status małego podatnika w podatkach dochodowych jak i w podatku VAT.

Artykuł dostępny jest dla zalogowanych. Jeśli nie widzisz całego artykułu, to kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestrować bezpłatne konto.

Artykuł napisany przez:

Patrycja Kubiesa

Autorem treści jest Patrycja Kubiesa. Doradca podatkowy wpisana na listę pod numerem 13829. Członek Stowarzyszenia Naukowego Prawa Podatkowego. Absolwentka finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych na Wydziale zarządzania AGH w Krakowie. Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych, fizycznych, podatku od towarów i usług. Szkoleniowiec, autorka wielu publikacji książkowych i komentarzy podatkowych.

Inne wpisy:

Mity i przekonania, czyli czy nadaję się do pracy w księgowości?
Jak obliczyć limit w wysokości 200.000 zł w celu ustalenia, czy w roku 2023 możemy korzystać ze zwolnienia podmiotowego od podatku od towarów i usług?
Zmiany w najmie i amortyzacji od 1 stycznia 2023 roku.
Grudniowe nowości podatkowe – interpretacja Szefa KAS i wyrok NSA. Nowe limity dla płatności gotówkowych jednak od 2024r.
Obligatoryjne opodatkowanie od 2023r. przychodów z tzw. najmu prywatnego nieruchomości, ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych