Planowane zmiany w podatku VAT w ramach SLIM VAT 3.0 projekt ustawy

Jesteś ciekawy nowych zmian podatkowych w ramach SLIM VAT 3.0? Nowy newsletter przyniesie Ci odpowiedź na nurtujące kwestie. Zachęcamy do lektury!

Pakiet Slim VAT 3.0 zapowiadany był już od kilku miesięcy, ale dopiero od niedawna zaczęto formalnie proces legislacyjny. Celem zmian według uzasadnienia jest:

  • usunięcie wielu zbędnych, niepotrzebnych już obowiązków spoczywających na firmach,
  • wprowadzenie rozwiązania, które znacznie ułatwi rozliczanie podatku VAT.

 

Jakie zmiany szykują się zatem w podatku od towarów i usług?
Jedną z ważnych zmian jest podwyższenie limitu sprzedaży małego podatnika do 2 000 000 euro. Zmiana ta pozwoli przedsiębiorcom przede wszystkim mieć ujednolicony status małego podatnika w podatkach dochodowych jak i w podatku VAT.

Artykuł dostępny jest dla zalogowanych. Jeśli nie widzisz całego artykułu, to kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestrować bezpłatne konto.

Artykuł napisany przez:

Patrycja Kubiesa

Autorem treści jest Patrycja Kubiesa. Doradca podatkowy wpisana na listę pod numerem 13829. Członek Stowarzyszenia Naukowego Prawa Podatkowego. Absolwentka finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych na Wydziale zarządzania AGH w Krakowie. Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych, fizycznych, podatku od towarów i usług. Szkoleniowiec, autorka wielu publikacji książkowych i komentarzy podatkowych.

Inne wpisy:

Fundacja rodzinna czy będzie nowym sposobem na optymalizację podatkową?
Rozliczenie składki zdrowotnej tylko do 22 maja 2023 roku, a wnioskowanie o jej zwrot do 1 czerwca 2023 roku.
Obowiązki podatników na gruncie VAT związane z likwidacją firmy uregulowano w rozdziale 4 ustawy o VAT – czy znasz je wszystkie?
Wynagrodzenie zarządu bez składki zdrowotnej - czy to możliwe?
Koszty materiałów prototypów a ulga B+R. Czy faktura z portalu społecznościowego może być podstawą do odliczenia podatków? Wypłata zysków ze spółki komandytowej – czy będzie podlegać opodatkowaniu PIT?