Dofinansowanie do szkoleń sektorowych

 Chcesz, by Twoja firma posiadała odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zawodu, wiedzę i umiejętności, które zapewnią efektywność i sprawność działania? Weź udział w naszych kursach i wybierz dla siebie najlepsze szkolenie! Skorzystaj z dofinansowania i otwórz przed sobą wachlarz możliwości!  

Zapewne słyszałeś o Krajowym Funduszu Szkoleniowym, który oferuje środki finansowe na kursy podnoszące kwalifikacje, ale czy wiesz, że są także inne sposoby na uzyskanie dofinansowania? W  ofercie zamieszczonej w Bazie Usług Rozwojowych istnieje możliwość, aby skorzystać z niej z  dofinansowaniem. 

Przedsiębiorstwa należące do określonych sektorów, co potwierdza odpowiedni kod PKD, mogą wziąć udział w projektach, dających szansę na rozwój działalności i efekcie – sukces firmy. Uzyskując do 80 % refundacji kosztów szkoleń mają możliwość podniesienia swoich kompetencji, bez ponoszenia dużych nakładów finansowych.  Do „sektorowych” usług rozwojowych zalicza się:

  • Akademia Sektora Budownictwo – w tym projekcie również możesz starać się o zwrot do 80 % kosztów. Nabędziesz odpowiednie kompetencje, które pozwolą Ci m.in. umiejętnie posługiwać się narzędziami i sprzętem budowlanym, spełniając przy tym wymagane normy bezpieczeństwa. Jesteś obcokrajowcem i masz trudności w posługiwaniu się językiem polskim? Projekt umożliwia przełamanie bariery językowej, co poskutkuje efektywna pracą. 
  • Akademia Kompetencji Sektora Finanse – posiadasz wiodące PKD w sekcji K? Jeśli tak, to możesz skorzystać ze wsparcia projektu i podnieść swoje kwalifikacje zawodowe oraz otrzymać refundację do 80 % kosztów. Jesteś pracownikiem mikro, małego bądź średniego przedsiębiorstwa sektora finansowego? Zachęcamy do udziału w projekcie! Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, a komisja rekrutacyjna zweryfikuje poprawność dokumentów i na tej podstawie zdecyduje o kryteriach kwalifikowalności. 
  • Akademia Kompetencji Sektora Turystyka – działasz w branży turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej (PKD N.79  i/lub I ) i Twoje przedsiębiorstwo należy do sektora MŚP? Jeśli tak, to masz możliwość skorzystać z dofinansowania do szkoleń w ramach projektu „Moja praca w  turystyce-wzrost kompetencji pracowników sektora turystycznego”, realizowanego przez Polską Izbę Turystyki (PIT). Refundacja, podobnie jak w przypadku pozostałych usług „sektorowych” wynosi 80 % wydatków. Warto skorzystać ze wsparcia, by wiedzieć więcej, a  swoje umiejętności wykorzystać w praktyce! 
  • Akademia Kompetencji Sektora motoryzacji z uwzględnieniem elektromobilności – jesteś pracownikiem mikro, małego, średniego bądź dużego przedsiębiorstwa, a Twoje PKD jest adekwatne do tego sektora i spełnia wymagania projektu? Masz okazję uzyskać wsparcie na określone obszary tematyczne, co podniesie Twoje kwalifikacji i ułatwi wykonywane obowiązków zawodowych, generując przy tym zyski. 
  • Sektor mody i innowacyjnych tekstyliów – pracujesz w firmie należącej do branży mody i  innowacyjnych tekstyliów? Chcesz usprawnić zarządzanie procesami technologicznymi przemysłowego szycia odzieży z dzianin? A może pragniesz zwiększyć swoje umiejętności z  zakresu wytwarzania odzieży bądź obuwia? Nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z  możliwości tego projektu.
  • Sektor żywności wysokiej jakości – pragniesz poprawić zarządzanie, rozwój kapitału ludzkiego bądź wesprzeć procesy innowacyjne w sektorze żywności wysokiej jakości? Posiadasz PKD wiodące z  działu C10 lub PKD poboczne z działu C10, które jest udokumentowane aktywnym prowadzeniem działalności? Rozwiń swoje przedsiębiorstwo! Zwiększ kompetencje pracowników, a zaowocuje to w przyszłości!
  • Sektor turystyki – wsparcie z tej branży obejmuje firmy z PKD N.79  i/lub I.55, I.56. Mogą one zwiększyć swój zakres wiedzy i umiejętności dotyczący obsługi w turystyce zdrowotnej, zarządzania w branży MICE, zarządzania pracą restauracji oraz przedsiębiorstwem turystycznym w warunkach kryzysu. Warto zapoznać się ze szczegółami i wykorzystać swoją szansę na rozwój! 
  • Sektor odzysku materiałowego surowców – jeśli jesteś pracownikiem mikro, małej, średniej  bądź dużej firmy, która działa na terenie Polski w obszarze zbierania odpadów, przetwarzania i unieszkodliwiania ich bądź odzysku surowców to kwalifikujesz się do udziału w projekcie, który pozwoli Ci zrealizować swoje założenia. 
  • Sektor komunikacji marketingowe – PKD Twojej firmy to: J58.1, J59, J60 lub M.73.1? Spełniasz warunki możliwości uzyskania pomocy de minimis/pomocy publicznej? Szkolenie się jest na wyciągnięcie Twojej ręki! 

 

Przedsiębiorstwa należące do: sektora finansowego, telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa, handlu, usług rozwojowych, nowoczesnych usług biznesowych, chemii, motoryzacji, przemysłu lotniczo-kosmicznego, budownictwa, opieki zdrowotnej i pomocy społecznej oraz gospodarki wodno-ściekowej i rekultywacji również mogą otrzymać dofinansowanie na rozwój swoich kompetencji. Jednym z kluczowych warunków jest posiadanie odpowiedniego PKD. Możliwości jest wiele. Potrzeba jeszcze chęci i determinacji, a sukces będzie murowany! Podnoszenie kwalifikacji zawodowych jest niezbędne do rzetelnego i efektywnego realizowania zadań pracowniczych. Czy jesteś gotowy na wytężoną pracę? Odpowiedź należy do Ciebie, ale z  pewnością „gra jest warta świeczki”!  

Warto korzystać z form wsparcia, jakie oferuje nam Baza Usług Rozwojowych. Dzięki temu kompetencje przedsiębiorstw z wyżej wymienionych sektorów będą na wysokim poziomie, co ułatwi codzienną pracę, zadowoli klientów i szefa 😊

Chcesz zrealizować indywidualne potrzeby szkoleniowe pracowników nie ponosząc dużych nakładów finansowych? Pragniesz zmotywować swój zespół do wytężonej pracy? Marzysz o zwiększeniu konkurencyjności firmy stosując się do prostych i klarownych zasad korzystania z projektu? Wychodzimy naprzeciw Twoim oczekiwaniom! Z nami zrealizujesz swoje założenia, zaoszczędzisz czas, a szkolenia, które odbędziesz będą „szyte na miarę” Twoich potrzeb! Zapraszamy do współpracy!

Inne wpisy:

Zatrudnianie Pracowników Sezonowych: Kluczowe Wskazówki i Najlepsze Praktyki
Sztuka skutecznej komunikacji w biznesie: Klucze do efektywnego porozumiewania się
Zdrowie psychiczne w erze cyfrowej- jak radzić sobie z przeciążeniem informacyjnym
Nabór wniosków z KFS 2023: Jak aplikować i kto może skorzystać ze środków?
Jak planować rozwój po przejściu na emeryturę?