Miasta i gminy korzystają z zewnętrznych źródeł finansowania. Jednak by zacząć wydawać pieniądze otrzymane nie tylko z kasy urzędu, trzeba je najpierw pozyskać. Jak to zrobić? Jak planować dochody i wydatki? Co musi zawierać budżet gminy? Sprawdź!
Cyfrowa Gmina – projekt dla miasta i wsi, projekt dla obywateli
Jesteś burmistrzem, wójtem lub skarbnikiem? Planujesz dochody i wydatki na najbliższe miesiące? Chcesz zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców swojego regionu? W takim razie na pewno zainteresuje Cię projekt Cyfrowa Gmina. Projekt kierowany jest do wszystkich gmin w Polsce (miejskich, miejsko-wiejskich, wiejskich). Jego głównym celem jest wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa.
Jak planować dochody i wydatki w budżecie gminy? Z Wektorem Wiedzy!
Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu projektem, Wektor Wiedzy organizuje bezpłatne webinary dotyczące pozyskiwania zewnętrznych i wewnętrznych środków finansowania dla gmin.
Na webinarach można dowiedzieć się m. in.:
– jak ochronić swój urząd oraz mieszkańców przed cyberatakami,
– jak i gdzie sprawdzić, czy Twój adres email został skradziony,
– jak spędzić wymagania rozporządzenia ws. KRI w dziedzinie bezpieczeństwa informacji,
– jak dzięki indywidualnemu prewspółczynnikowi odzyskać podatek VAT z Urzędu Skarbowego,
– w jaki sposób zbilansować system odpadowy i odzyskać opłaty do 5 lat wstecz,
– jak zwiększyć przychody w zakładach i spółkach komunalnych.
Termin najbliższego webinaru: SPRAWDŹ
Jako firma szkoleniowo-doradcza Wektor Wiedzy:
☑️Przeprowadzi obowiązkowy audyt oraz szkolenia z cyberbezpieczeństwa informacji w urzędzie i jednostkach podległych.
☑️Pomoże w sporządzeniu wniosku.
☑️Doradzi w wyborze sprzętu w związku z ograniczoną dostępnością półprzewodników i brakami w hurtowniach.
☑️Sporządzi OPZ i SIWZ.
Cyberbezpieczeństwo w gminie – uzyskaj dofinansowanie!
Cyberbezpieczeństwo, w czasach powszechnego przechowywania danych w Internecie, ma ogromne znaczenie, zwłaszcza dla urzędów posiadających dane poufne. Cyfrowa Gmina wychodzi naprzeciw poprawie funkcjonowania zapór technicznych uniemożliwiających włamania i nie tylko. Dofinansowanie będzie można otrzymać na zadania związane z:
- Cyfryzacją urzędów i jednostek im podległych oraz nadzorowanych poprzez nabycie sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej.
- Edukację cyfrową w zakresie obsługi nabytego sprzętu oraz oprogramowania i licencji.
- Analizą stanu cyberbezpieczeństwa, a także zapewnieniem cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.
O jakich kwotach mowa? Gminy otrzymają dofinansowanie w formie grantu do 100% wydatków kwalifikowanych. Minimalna wysokość grantu dla jednej gminy wynosić będzie 100 000 zł, natomiast maksymalna to 2 000 000 zł. Organizator projektu zastrzega jednak, że maksymalna kwota dofinansowania będzie wskazana dla każdej gminy w dokumentacji konkursowej z chwilą uruchomienia naboru.
Cyfrowa Gmina – jak złożyć wniosek?
Budżet gminy wzbogaci się o fundusze z programu Cyfrowa Gmina po spełnieniu kilku wymogów formalnych. Warto podkreślić bowiem, że projekt ma charakter konkursu, który podzielono na 3 rundy. Każda gmina będzie miała wyznaczoną dla siebie rundę. Kiedy która? Listę gmin uprawnionych do ubiegania się o dofinansowanie będzie można poznać w dniu uruchomienia każdej rundy. Dokumenty, które gmina musi złożyć, znajdzie się na stronie internetowej „Centrum Projektów Polska Cyfrowa”.