Udział w szkoleniu nigdy nie był równie prosty!

Znaczną część z nas zaskoczyło życie i praca w czasie epidemii. Obostrzenia związane z walką z koronawirusem sparaliżowały także funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw. Tak jak obywatele, tak i firmy potrzebowały kilku tygodni, by dostosować się do nowych realiów. Część z nich powoli wychodzi na prostą, reorganizując wewnętrzne procesy, np. delegując pracę zdalną.

Wyzwanie podjęła także branża szkoleniowa, gdy niemożliwe stało się organizowanie szkoleń grupowych. Na szczęście kołem ratunkowym wielu firm okazało się przenoszenie uczestników z realnej sali szkoleniowej do wirtualnej. Z takiej formy skorzystała także nasza firma.

Okazało się, że nasze szkolenia online, czy też webinary, zyskały sympatię klientów. Przede wszystkim docenili komfort uczenia się z dowolnego miejsca w czasie epidemii.

Więcej o tym dlaczego warto szkolić się online, przeczytasz dalej.

Nauka przez internet – zalety i wady

Dla kogo są szkolenia online/ webinary?

Wirtualne szkolenie z pewnością docenisz, jeśli szukasz oszczędności. Webinar pozwala obniżyć koszty i zaoszczędzić czas, który poświęciłbyś na dojazd na szkolenie. Zwłaszcza, jeśli na co dzień mieszkasz w mniejszej miejscowości i na szkolenia dojeżdżasz do większego miasta, a nawet stolicy. Dzięki szkoleniu online możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, które wydałbyś na podróż i zakwaterowanie. Oznacza to, że zostają Ci środki na zakup kolejnego szkolenia online.

Uwielbiasz konkretnego trenera, ale szkoli tylko w konkretnych miastach? Jeżeli jesteś fanem eksperta, który w ciągu roku nie pojawia się w Twoich okolicach – koniecznie zapisz się na jego webinar. W czasie szkolenia online ani jego, ani Twoja lokalizacja nie mają najmniejszego znaczenia.

A co jeśli powiemy Ci, że poza udziałem w samym szkoleniu online, przez tydzień będziesz mógł odtworzyć dowolny jego fragment? Jest to kolejna zaleta szkolenia na platformie, gdzie organizator może nagrać całe spotkanie i rozesłać film uczestnikom. Dzięki temu będziesz mógł utrwalić zdobytą wiedzę o najnowszych przepisach także po szkoleniu.

Kto pyta – nie błądzi. Dlatego też nasi eksperci odpowiedzą na zadawane przez Ciebie pytania jeszcze w trakcie szkolenia. Wirtualne szkolenie sprzyja temu, by pytanie wysłał każdy, nawet bardzo nieśmiały uczestnik.

Jeśli przykładasz wagę do ekologicznych rozwiązań, to wybierając naukę online wspierasz środowisko. Uczestnicy szkoleń online otrzymują materiały jedynie w formie elektronicznej. Przy 15-osobowej grupie szkoleniowej oznacza to oszczędność co najmniej jednej ryzy papieru.

Dla kogo nie są szkolenia online/ webinary?

Jeżeli należysz do grupy osób, która niezwykle ceni sobie realny kontakt z drugim człowiekiem, to podczas webinaru może zabraknąć Ci interakcji z prowadzącym, czy uczestnikami. Więcej wad webinarów nie dostrzegliśmy.

Na tym etapie zapewne umiesz już odpowiedzieć sobie na pytanie, czy webinar jest formą dla Ciebie. O tym komu dedykujemy nasze szkolenia online dowiesz się poniżej.

Kto najbardziej skorzysta ze szkolenia online/ webinaru?

Podobno jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana. Z pewnością dotyczy to przepisów podatkowych, które są nieustannie modyfikowane. Nowe regulacje przede wszystkim wpływają na pracę osób, które na co dzień zajmują się rozliczaniem księgowości i wynagrodzeń w firmie.

Dlatego też bez względu na to, czy zajmujesz stanowisko księgowego, pracownika administracyjnego, dyrektora finansowego, czy jesteś właścicielem firmy – jeśli prowadzisz dokumentację podatkową, to nasze webinary skierowane są do Ciebie. Aktualną wiedzę podatkową uzyskasz także jako pracownik lub właściciel biura rachunkowego.

Gdy mowa o podatkach, należy pamiętać o podatkach dochodowych. Zmiany w rozliczaniu PIT i CIT wprowadziła ostatnimi czasy Tarcza antykryzysowa. Z myślą o specjalistach do spraw kadr i płac, opracowaliśmy szkolenie online, na którym eksperci prawa pracy wyjaśniają konsekwencje podatkowe zachodzących zmian. Wszystko to, abyś jako kadrowy mógł obliczać wynagrodzenia pracownicze w oparciu o najnowsze przepisy.

Jeśli któryś z wyżej wymienionych obszarów jest Ci bliski i chciałbyś odświeżyć swoją wiedzę podatkową, to czas, byś poznał tematykę naszych szkoleń i kursów online. Przybliżyliśmy ją poniżej.

Twoje wyzwania są naszymi wyzwaniami

Eksperci podatkowi z którymi współpracujemy, regularnie analizują zachodzące zmiany w przepisach. Oznacza to, że wiedza, którą otrzymasz na szkoleniu online będzie oparta o najnowsze rozporządzenia, nawet jeśli obowiązują kilka dni.

Nasi trenerzy-praktycy najlepiej wiedzą z jakimi wyzwaniami borykają się księgowe, kadrowe, biura rachunkowe i właściciele firm, którym doradzają na co dzień. Dlatego też w oparciu o ich doświadczenia, przygotowaliśmy dla Ciebie dwa rozwiązania – szkolenia online oraz kursy online.

Szkolenia online to jednodniowe spotkania na wirtualnej sali, podczas których uzyskasz wiedzę “w pigułce”. Kursy online obejmują kilka spotkań rozbitych w czasie (szkolisz się średnio co drugi tydzień). Dzięki temu zgłębisz wybrany przez siebie obszar podatkowy w czasie szkolenia, a także między kolejnymi spotkaniami.

Wiedza w pigułce – poznaj tematy szkoleń online

Tarcza antykryzysowa

Topowym tematem, spędzającym sen z powiek wielu księgowym i kadrowym, jest Tarcza antykryzysowa. Praktyczne wskazówki na temat tego, jak prawidłowo interpretować jej zapisy otrzymasz na szkoleniach online. Dowiesz się na nich:
1) jak rozliczać obniżone etaty i zasiłki w okresie przestoju ekonomicznego,
2) jak optymalizować dokumenty podatkowe w firmie w czasie epidemii.

Podatki VAT, PIT i CIT

Zmiany w podatkach VAT, PIT i CIT pojawiają się corocznie. Poza tymi, które były planowane na 2020 rok, ukazały się także te zawarte w Tarczy antykryzysowej. Aby rozliczać podatki w oparciu o aktualne regulacje, bardzo ważne jest porównanie dotychczasowych zapisów prawnych z tymi, które weszły lub dopiero wejdą w życie.

Wiedzę o najnowszych przepisach podatkowych uzyskasz na szkoleniu mówiącym o tym:
1) jak rozliczać podatki VAT, PIT i CIT w czasie kryzysu,
2) jakie są najnowsze zmiany w podatku VAT w 2020,
3) jak wygląda nowa matryca stawki VAT w JST i ich jednostkach organizacyjnych w 2020 r.

Przyswajaj wiedzę regularnie – rozpocznij kurs online

Pierwszy z naszych kursów online opracowany został z myślą o osobach, które rozliczają księgowość firm działających na rynku międzynarodowym. Dla księgowości takich przedsiębiorstw istotne jest rzetelne sporządzanie podatkowej dokumentacji cen transferowych. O tym jak prawidłowo ją prowadzić, dowiesz się na Kursie podatkowym online: obrót międzynarodowy i ceny transferowe.

Tworzenie sprawozdań finansowych wymaga także uporządkowanej wiedzy rachunkowej. Wszyscy księgowi wiedzą, ile problemów może sprawić jeden, drobny błąd w księgach. Aby uniknąć negatywnych skutków takich pomyłek, konieczna jest znajomość prawa podatkowego i bilansowego. Wiedzę na ten temat uzyskać możesz na Kursie online z rachunkowości dla średniozaawansowanych.

Wkrótce minie połowa roku kalendarzowego, a stamtąd już tylko krok do Intensywnej pracy nad całorocznym bilansem. Zamknięcie roku obrotowego czeka wszystkie działy księgowości i biura rachunkowe. Żeby uniknąć skumulowanej pracy w końcówce roku, warto już dziś posiąść wiedzę, która te rozliczenia ułatwi. Do przepisów wchodzących w życie na przełomie 2020/2021 przygotujesz się na Kursie online – Podatki na przełomie.

Podsumowanie

Wszyscy wciąż uczymy się, jak sprawnie funkcjonować w nowych realiach, które wpłynęły zarówno na nasze życie prywatne, jak i zawodowe. Epidemia odbiła swoje piętno także na pracy wielu przedsiębiorstw. Naturalną konsekwencją obecnej sytuacji, stało się delegowanie pracy zdalnej. Razem z pracą zdalną, do wirtualnego świata przeszła także edukacja zawodowa, w formie szkoleń online.

Wirtualne szkolenia mają wiele zalet. Wybierając webinar przede wszystkim możesz oszczędzić nawet do kilkuset złotych, gdy odejdą koszty podróży i noclegu w innym mieście. Szkolenie online jest też dobrą okazją do tego, by uczyć się od ulubionego fachowca, który rzadko pojawia się w Twoim regionie. Standardem jest możliwość otrzymania nagrania z webinaru. Dzięki temu możesz utrwalić zdobyte informacje przez kilka dni po szkoleniu. Webinar może okazać się nietrafionym zakupem, jeżeli interakcja z trenerem i uczestnikami są dla Ciebie priorytetem.

Dzięki rozmowom z naszymi klientami, wiemy, że stale zmieniające się przepisy wpływają na pracę wielu osób związanych z rozliczaniem księgowości i wynagrodzeń w firmie. Dlatego też, jeśli prowadzisz dokumentację podatkową, to nasze webinary skierowane są do Ciebie.

Przygotowaliśmy dla Ciebie dwie formy nauki zdalnej, w zależności od Twoich potrzeb i możliwości czasowych – szkolenia online oraz kursy online. Szkolenia online to kilkugodzinne spotkania, podczas których otrzymasz skrót najważniejszych informacji o przepisach “w pigułce”. Kursy online trwają łącznie kilka dni i pozwalają nabyć bardziej kompleksową wiedzę podatkową.

Na szkoleniach online dowiesz się:
1) jak rozliczać obniżone etaty i zasiłki w okresie przestoju ekonomicznego,
2) jak optymalizować dokumenty podatkowe w firmie w czasie epidemii,
3) jak rozliczać podatki VAT, PIT i CIT w czasie kryzysu,
4) jakie są najnowsze zmiany w podatku VAT w 2020,
5) jak wygląda nowa matryca stawki VAT w JST i ich jednostkach organizacyjnych w 2020 r.

Na naszych kursach online przygotujesz się do:
1) prawidłowego prowadzenia dokumentacji podatkowej w obrocie międzynarodowym, uwzględniając ceny transferowe,
2) rzetelnego tworzenia sprawozdania finansowego w oparciu o prawo bilansowe i podatkowe,
3) do zmian w przepisach podatkowych, wchodzących w życie na przełomie 2020/2021.