Zmiany w ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu w 2021 i 2022 roku

UWAGA: Od 21 lutego 2022 roku do odwołania wstrzymana została organizacja szkoleń udostępnianych dotąd przez GIIF pod adresem http://kursy.tomorrow.pro (kurs e- learningowy pt. „Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu”). Uczestnictwo w naszym szkoleniu będzie formą obowiązkowej aktualizacji wiedzy z zakresu AML.

Zapraszamy na szkolenie:

  • pośredników nieruchomości,
  • biura rachunkowe,
  • adwokatów,
  • radców prawnych,
  • biegłych rewidentów. 

Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników ze zmianami w ustawie z dnia 1 marca 2021 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu wprowadzonych w życie w 2021 roku (15 maja, 31 lipca oraz 31 października), jak również innymi regulacjami odnoszącymi się do obowiązków instytucji obowiązanych.

Korzyści szkolenia:
Korzyścią z uczestnictwa w szkoleniu będzie uzyskanie praktycznej wiedzy na temat obowiązków wynikających ze znowelizowanych przepisów oraz zasad wdrażania nowych regulacji w  praktyce instytucji obowiązanych. W trakcie szkolenia zostaną omówione najważniejsze  obowiązki instytucji zobligowanych do stosowania przepisów o walce z przestępczością prania pieniędzy i finansowania terroryzmu. W trakcie szkolenia – poza obowiązującymi regulacjami prawnymi – przywołane zostaną komunikaty Generalnego Inspektora Informacji Finansowej, wyjaśnienia, fragmenty Krajowej Oceny Ryzyka oraz inne źródła wiedzy.

    Opis

    Dodatkowe informacje o szkoleniu ze zmian w ustawie o praniu brudnych pieniędzy:

    Termin: Online – 28.04.2022, godzina 9.00-15.00

    Jeśli termin Tobie nie odpowiada, otrzymasz nagranie ze szkolenia do obejrzenia do 7 dni po szkoleniu. Otrzymujesz także materiały szkoleniowe – kluczowe informacje w wersji elektronicznej.

    Szkolenie zamknięte: Możliwość przeprowadzenia szkolenia w formie zamkniętej w Twojej firmie.
    Wejdź do zakładki dofinansowanie i umów bezpłatną rozmowę.

    Program

    1. Podstawa prawna zmian w ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu w 2021 i 2022 roku

    2. Nowe instytucje obowiązane – omówienie rodzaj i zakresu obowiązków:

    • Pośrednicy w obrocie nieruchomościami
    • Biura rachunkowe (podmioty, których podstawową działalnością jest sporządzanie deklaracji, prowadzenie ewidencji podatkowych, wyjaśnianie przepisów prawa podatkowego i celnego),

    3. Definicje pojęć – zmiany

    • Beneficjent rzeczywisty
    • Osoba zajmująca eksponowane stanowisko polityczne

    4. Zmiany w obszarze Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych:

    • Nowe podmioty ujawniane w Rejestrze
    • Termin zgłoszenia do Rejestru nowych zobowiązanych do ujawnienia
    • Postępowanie w przypadku rozbieżności pomiędzy danymi Zawartymi w CRBR a informacjami posiadanymi przez instytucje obowiązaną

    5. Rejestr podmiotów świadczących usługi na rzecz spółek oraz rejestr podmiotów działających w obszarze walut wirtualnych:

    • Zakres podmiotowy – określenie kategorii podmiotów, podlegających wpisowi do rejestru
    • Termin wpisania do rejestru
    • Zasady wpisania do rejestru – dokumentacja, koszty

    6. Nowelizacja przepisów dotyczących działalności Generalnego Inspektora Informacji Finansowej

    7. Przedstawienie najnowszych komunikatów GIIF i MF w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu i rejestru beneficjentów rzeczywistych

    Prowadzący

    Monika Markisz – Prowadzi kancelarię radcy prawnego i doradcy podatkowego. Współpracuje z przedsiębiorcami i obsługującymi je biurami rachunkowymi. Doradza przedsiębiorcom, których działalność wiąże się pośrednio lub bezpośrednio z branżą nieruchomości – deweloperom, inwestorom czy wynajmującym.

    Wspomaga również innowacyjne start-up’y. Posiada wieloletnie doświadczenie w badaniu sprawozdań finansowych. Specjalizuje się w prawie handlowym, gospodarczym, podatkowym i prawie pracy. Monika Markisz prowadzi również kurs Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu w pracy biegłego rewidenta – on-line.

    Dofinansowanie

    Od ponad 10 lat wspieramy osoby uczestniczące w naszych kursach w drodze do uzyskaniu środków finansowych na rozwój ich kompetencji. Nasi klienci oszczędzają między 50-100% kosztów kursu dzięki dofinansowaniom.

    Nasi specjaliści wyjaśnią Ci jak wygląda cały proces ubiegania się o środki na sfinansowanie kursu lub szkoleń zamkniętych oraz pomogą w skompletowaniu potrzebnych dokumentów. Wystarczy, że umówisz rozmowę. Sprawdź swoja szanse na dofinansowanie:

    [popup_trigger id=”10254″ tag=”button” do_default]Kliknij tutaj i umów BEZPŁATNĄ rozmowę teraz![/popup_trigger]

    W 2022 roku przeszkoliliśmy ponad 7500 pracowników z ponad 1600 firm, którzy ocenili przekazywanie wiedzy Naszych Trenerów na:

    • 5,6/6 ocena za wiedzę i kompetencje
    • 5,7/6 – ocena w jaki sposób przekazywana jest wiedza

    Państwa opinia jest dla nas ważna.
    Dziękujemy za zaufanie!

    Szkolenie obecnie dostępne jest w formie zamkniętej. Aby porozmawiać na temat szkoleń w Twojej firmie, skontaktuj się z naszym doradc lub umów rozmowę:

    Aleksy Kotala
    tel: 17 283 10 23
    a.kotala@wektorwiedzy.pl

    5/5

    Klienci nas oceniają na 4,9/5   Zobacz >>

    Proponowane kursy i szkolenia:

    Od 2011 roku zaufało nam ponad 15 000 firm i instytucji

    Opinie

    o nas!

    Szkolenie z podatków jest realizowane na bardzo wysokim poziomie. Wszystko bardzo sprawnie zorganizowane a dostarczone materiały po szkoleniu rzeczywiście są bardzo pomocne i przydatne do wykorzystania dla innych pracowników w firmie. Polecam.

    Robert Śmiechowski

    Klient, przedsiebiorca