Podatek u źródła - obowiązki spoczywające na podatniku PIT i CIT nabywającym wybrane świadczenia z zagranicy

Bezpłatny webinar: 20.10.2022 | Godzina: 9:00-9:40 | Prowadzi: Dariusz Zygmuntowski 

W dobie dzisiejszej globalizacji dokonywanie transakcji handlowych z jednostkami z zagranicy nie jest czymś wyjątkowym. Należy pamiętać jednak, że wybrane transakcje mogą spowodować powstanie obowiązku poboru podatku (tzw. „podatku u źródła”) przez polskiego przedsiębiorcę. Obowiązki płatnika mogą przykładowo powstać min. przy nabywaniu usług doradczych, reklamowych, zakupie praw autorskich lub zapłacie za wynajem urządzeń przemysłowych. Niestety przepisy podatkowe nie zawsze są na tyle precyzyjne aby bezwarunkowo określić w jakich momentach pojawia się obowiązek płatnika.

Tym bardziej, że oprócz ustaw podatkowych należy uwzględniać zapisy właściwych umów międzynarodowych o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz często niespójne orzecznictwo organów podatkowych i sądów administracyjnych.

Podczas spotkania poruszymy min. tematykę dotyczącą:

  • wpływu posiadania przez polskiego przedsiębiorcę certyfikatu rezydencji kontrahenta, na możliwość zmniejszenia obciążeń podatkowych,
  • zakresu nabywanych świadczeń, które wpływają na wystąpienie obowiązku poboru podatku u źródła,
  • obowiązków informacyjnych związanych z niniejszym tematem.

 

Przedstawione zagadnienia zobrazujemy bieżącym orzecznictwem organów podatkowych i właściwych sądów.

 

Kiedy: 20.10.2022 godzina: 9:00 – 9:40

Dariusz Zygmuntowski – doradca podatkowy. Wieloletni wykładowca prawa podatkowego. Prowadził gościnne wykłady dla Studenckiego Koła Naukowego Prawa Podatkowego przy Katedrze Prawa Finansów Publicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autor publikacji prasowych z zakresu opodatkowania świadczeń pozapłacowych w miesięczniku dla kadrowych i kadry menadżerskiej “Benefit”. Doświadczenie zdobywał między innymi na stanowisku eksperta w Biurze Krajowej Informacji Podatkowej w Toruniu. Obecnie prowadzi własną Kancelarię Doradztwa Podatkowego.

W 2021 roku przeszkoliliśmy ponad 7500 pracowników z ponad 1600 firm, którzy ocenili przekazywanie wiedzy Naszych Trenerów na:

  • 5,6/6 ocena za wiedzę i kompetencje
  • 5,7/6 – ocena w jaki sposób przekazywana jest wiedza

Państwa opinia jest dla nas ważna.
Dziękujemy za zaufanie!

Zarezerwuj miejsce - Webinar jest darmowy

Wpisz swojei imię, nazwisko oraz adres email, a dzień przed webinarem wyślemy Ci przypomnienie.

5/5

Klienci nas oceniają na 4,9/5 Zobacz więcej tu.

Opinie

o nas!

Szkolenie zorganizowane w sposób profesjonalny. Prowadzący posiadał zarówno dużą wiedzę, którą umiał w przystępny sposób przekazać, jak i duże pokłady cierpliwości.

Agnieszka Nowak

Księgowa

Szkolenie z podatków jest realizowane na bardzo wysokim poziomie. Wszystko bardzo sprawnie zorganizowane a dostarczone materiały po szkoleniu rzeczywiście są bardzo pomocne i przydatne do wykorzystania dla innych pracowników w firmie. Polecam.

Robert Śmiechowski

Klient, przedsiebiorca

Jestem zadowolona ze współpracy z Wektorem Wiedzy. Kontakt i obieg informacji był bardzo dobry. Nie mam zastrzeżeń.

Klient

Główna Księgowa

Bardzo profesjonalna firma z pełnym zakresem dodatkowych pomocy. Materiały dydaktyczne i bardzo dobra wiedza teoretyczna, i praktyczna daje gwarancję jakości, i godnego polecenia.

Klient

Księgowa

Przez ponad 10 lat zaufało nam ponad 15 000 firm i instytucji