Odliczenie VAT od wydatków związanych z samochodami osobowymi.

Bezpłatny webinar: 27.10.2022 | Godzina: 9:00-9:40 | Prowadzi: Jolanta Kica. 

 

Czy wiesz, jak rozliczać podatek VAT od wszelkich wydatków związanych z samochodami osobowymi używanymi na potrzeby firmowe? Jakich warunków musi przestrzegać przedsiębiorca, chcący odliczać pełną kwotę tego podatku?

W trakcie webinaru poruszymy również zagadnienia dotyczące:

  • podstawowej zasady odliczania VAT od wydatków dotyczących samochodów osobowych w wysokości 50% kwoty podatku wykazanego na fakturze.
  • któremu podatnikowi przysługuje prawo do odliczenia VAT w wysokości 100%.
  • badania technicznego pojazdu i prawa do odliczenia VAT od zaliczki na zakup samochodu.
  • obowiązków przedsiębiorców związanych z pełnym prawem do odliczenia VAT (regulamin używania samochodów osobowych, ewidencja przebiegi pojazdu, informacja VAT-26).

 

Kiedy?  27 październik, godzina 9:00 – 9:40

 

Jolanta Kica – doradca podatkowy, absolwentka Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Aplikant radcowski oraz doradca podatkowy. Posiada wieloletnie doświadczenie oraz ugruntowaną wiedzę w zakresie rachunkowości i prawa podatkowego, a także prawa cywilnego i gospodarczego. Współpracuje z największymi firmami na Dolnym Śląsku. Autor związany z wydawnictwem Wolters Kluwer (Vademecum Doradcy Podatkowego, Vademecum Głównego Księgowego). Trener z zakresu podatków i księgowości.

W 2021 roku przeszkoliliśmy ponad 7500 pracowników z ponad 1600 firm, którzy ocenili przekazywanie wiedzy Naszych Trenerów na:

  • 5,6/6 ocena za wiedzę i kompetencje
  • 5,7/6 – ocena w jaki sposób przekazywana jest wiedza

Państwa opinia jest dla nas ważna.
Dziękujemy za zaufanie!

Zarezerwuj miejsce - Webinar jest darmowy

Wpisz swojei imię, nazwisko oraz adres email, a dzień przed webinarem wyślemy Ci przypomnienie.

5/5

Klienci nas oceniają na 4,9/5 Zobacz więcej tu.

Opinie

o nas!

Szkolenie zorganizowane w sposób profesjonalny. Prowadzący posiadał zarówno dużą wiedzę, którą umiał w przystępny sposób przekazać, jak i duże pokłady cierpliwości.

Agnieszka Nowak

Księgowa

Szkolenie z podatków jest realizowane na bardzo wysokim poziomie. Wszystko bardzo sprawnie zorganizowane a dostarczone materiały po szkoleniu rzeczywiście są bardzo pomocne i przydatne do wykorzystania dla innych pracowników w firmie. Polecam.

Robert Śmiechowski

Klient, przedsiebiorca

Jestem zadowolona ze współpracy z Wektorem Wiedzy. Kontakt i obieg informacji był bardzo dobry. Nie mam zastrzeżeń.

Klient

Główna Księgowa

Bardzo profesjonalna firma z pełnym zakresem dodatkowych pomocy. Materiały dydaktyczne i bardzo dobra wiedza teoretyczna, i praktyczna daje gwarancję jakości, i godnego polecenia.

Klient

Księgowa

Przez ponad 10 lat zaufało nam ponad 15 000 firm i instytucji