Nowy Ład – co się zmienia w zakresie wynagrodzeń od 1.07.2022 r.? – Szkolenie online

Pracujesz w dziale kadrowo- płacowym? Rozliczasz pracowników? Interesują Cię aktualne zmiany w prawie pracy? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie wszelkich niewiadomych. Nasz kurs! Doskonale rozumiemy jak trudno samemu odnaleźć się w obecnych regulacjach prawnych. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szkolenie, który sprawnie pomoże Ci w usystematyzowaniu informacji.

Celem szkolenia jest przekazanie gruntownej wiedzy dotyczącej najnowszych zmian w prawie pracy dotyczących zasad wypłacania świadczeń chorobowych (w tym zasiłku chorobowego i wypadkowego) oraz zmian w ramach Polskiego Ładu wpływających na rozliczanie list płac w 2022 r.

Szkolenie ma charakter warsztatów praktycznych. Każdy przypadek omawiany na szkoleniu poparty jest praktycznymi przykładami

Po ukończeniu szkolenia zdobędziesz niezbędną wiedzę między innymi z zakresu zmian obowiązujących od 01.01.2022 w zakresie naliczania wynagrodzeń i ustalania prawa do świadczeń chorobowych.

Szkolenie  adresowane głównie jest do osób pracujących w działach kadrowo-płacowych i księgowych. Jednak zapraszamy również na zajęcia osoby, które mają na celu swój rozwój zawodowy. Wiedza przekazywana na zajęciach może się do tego przyczynić. Cechą charakterystyczną naszych zajęć odróżniającą od innych oferowanych na rynku jest ich indywidualny charakter, przejawiający się w organizacji i czasie, który umożliwia nabycie wiedzy pozwalającej na usprawnienie pracy bądź rozwój zawodowy. 

Przekazanie wiedzy odbędzie się w formie wykładów, udostępnienie materiałów źródłowych, narzędzi, skryptów, oraz prezentacja dużej ilości przykładów z jak największą liczbą dopuszczalnych rozwiązań.

Kiedy? 
30 czerwiec, godzina 10:00 – 15:00

Prowadzący:

Krzysztof Stucke – Ekspert z dziedziny prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz ochrony danych osobowych. Prawnik. Absolwent wydziału prawa w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie. Od ponad 20 lat specjalizuje się w zagadnieniach związanych z szeroko rozumianym obszarem prawa pracy ubezpieczeń społecznych, ochrony danych osobowych oraz mediacji sądowych. Prowadzi własną kancelarię prawa pracy, doradza i świadczy pomoc prawną. Wieloletni inspektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, gdzie przeprowadzał kontrole płatników w zakresie opłacania składek i rozliczania wypłaconych zasiłków. Posiada przygotowanie (uprawnienia) pedagogiczne. 2021- Laureat nagrody w akcji „Poprawmy prawo” organizowanej przez Prawo.pl/Lex. Od 11/2019 mediator sądowy wpisany na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Bielsku-Białej.

Od 12/2019 biegły sądowy z zakresu prawa pracy i ochrony danych osobowych przy Sądzie Okręgowym w Bielsku-Białej. Jest ekspertem Infor S.A., autorem artykułów z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Szkolił m.in. dla firm: Lufthansa Global Business Services, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Szpital Uniwersyteckiego w Krakowie, Boryszew HR Service, ZUS Opole, TVP O/Kraków, Politechnika Warszawska, Urząd Pracy we Wrocławiu, Volkswagen Poznań, Hotele Marriott., Browar Żywiec, Instytut Pamięci Narodowej, Departament Administracyjny Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwo Finansów, Urząd Miasta Kraków , Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. Oddział w Dęblinie, Alior Bank Centrala, Muzeum Śląskie w Katowicach. Wykładowca: Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie, Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, Wyższej Szkoły „Humanitas” w Sosnowcu.

Aktualnie realizuje szkolenia z obszaru prawa pracy, ochrony danych osobowych (RODO), prawa administracyjnego i cywilnego, ubezpieczeń społecznych, mediacji sądowych oraz obsługi programów: Płatnik, Symfonia Kadry i Płace. Przeprowadza audyty z zakresu ochrony danych osobowych (RODO). Pełni funkcję IODO w kilku podmiotach gospodarczych.

 

 

Opis

PROGRAM:

I. Najważniejsze zmiany w ramach Polskiego Ładu wpływające na rozliczanie list płac w 2022 r.
1. Podwyższenie progu podatkowego
2. Zmiana skali podatkowej od 2022 r.
3. Podwyższenie kwoty wolnej od podatku i kwoty zmniejszającej miesięczne zaliczki
4. Stosowanie miesięcznej kwoty zmniejszającej zaliczki na podatek
a) Ulga dla tzw. klasy średniej
b) Ulga w ujęciu rocznym
c) Ulga w ujęciu miesięcznym
d) Wniosek o niestosowanie ulgi
5. Likwidacja możliwości odliczania składki zdrowotnej od podatku
6. Zmiana zasad obniżania składki zdrowotnej do wysokości podatku
7. Przykłady rozliczeń list płac w praktyce od 2022 r.
8. Rozliczanie przychodu po przekroczeniu nowego progu podatkowego i rocznego limitu podstawy składek ZUS
9. Zmiany w rozliczaniu umów zlecenia
10. Rozliczanie umów cywilnoprawnych zawartych z własnym pracownikiem
11. Zasiłek chorobowy zleceniobiorcy a kwestia poboru podatku
12. Zmiana w rozliczaniu jazd prywatnych autem służbowym
13. Nowe ulgi podatkowe do uwzględnienia na liście płac na podstawie oświadczenia podatnika
a) Ulga na powrót dla podatników osiedlających się w Polsce
b) Ulga dla podatników z co najmniej czwórką dzieci („ulga dla rodzin”)
c) Ulga dla pracujących emerytów („ulga dla emerytów”)

II. Proponowane zmiany od 01.07.2022 r.
1. Obniżenie stawki PIT z 17 proc. do 12 proc. w progu podatkowym 120 tys.
2. Rezygnacja z tzw. ulgi dla klasy średniej
3. Nowe zasady składania PIT-2
4. „Nowa” kwota zmniejszająca podatek
5. Dzielenie na 2 lub 3 części kwoty zmniejszającej miesięczne zaliczki podatkowe
6. Co z niepobranymi do końca czerwca 2022 r. wskutek mechanizmu „rolowania”zaliczkami PIT?
7. Uproszczenie liczenia zaliczek na PIT za rok 2022 i odejście od podwójnych obliczeń i porównywania sytuacji danego pracownika w roku 2022 w stosunku do roku 2021.

W 2022 roku przeszkoliliśmy ponad 7500 pracowników z ponad 1600 firm, którzy ocenili przekazywanie wiedzy Naszych Trenerów na:

  • 5,6/6 ocena za wiedzę i kompetencje
  • 5,7/6 – ocena w jaki sposób przekazywana jest wiedza

Państwa opinia jest dla nas ważna.
Dziękujemy za zaufanie!

Szkolenie obecnie dostępne jest w formie zamkniętej. Aby porozmawiać na temat szkoleń w Twojej firmie, skontaktuj się z naszym doradc lub umów rozmowę:

Aleksy Kotala
tel: 17 283 10 23
a.kotala@wektorwiedzy.pl

5/5

Klienci nas oceniają na 4,9/5   Zobacz >>

Proponowane kursy i szkolenia:

Od 2011 roku zaufało nam ponad 15 000 firm i instytucji

Opinie

o nas!

Szkolenie z podatków jest realizowane na bardzo wysokim poziomie. Wszystko bardzo sprawnie zorganizowane a dostarczone materiały po szkoleniu rzeczywiście są bardzo pomocne i przydatne do wykorzystania dla innych pracowników w firmie. Polecam.

Robert Śmiechowski

Klient, przedsiebiorca