Kolejne rewolucyjne zmiany w Polskim Ładzie – czyli co czeka podatników i płatników w okresie wakacyjnym? – Szkolenie online

Chcesz wiedzieć co czeka każdego podatnika i płatnika w okresie wakacyjnym? Interesujesz się tematyką podatkowości? Pragniesz być na bieżąco z wszystkimi zmianami podatkowymi?

Szkolenie podatkowe dotyczące rewolucyjnych zmian w Polskim Ładzie adresowane jest właśnie do Ciebie! To niepowtarzalna okazja na aktualizację posiadanego zasobu wiedzy. Warto korzystać z każdego szkolenia dla pracowników, ponieważ stanowi to doskonały sposób na poszerzenie swoich kwalifikacji. Zapewne wielokrotnie zastanawiałeś się jak podnieść swoją efektywność w pracy i sprawnie realizować powierzone zadania.

Odpowiedź jest prosta! Nasze szkolenie na temat rewolucyjnych zmian w Polskim Ładzie umożliwi Ci osiągnięcie zamierzonych celów!

Zajmujesz się kadrami, księgowością oraz nadzorem podatkowym i finansowym firm? W swojej codziennej pracy wykorzystujesz wiedzę z zakresu przepisów prawa podatkowego? Pracujesz w biurze rachunkowym? A może zajmujesz stanowisko Księgowej, Głównej Księgowej, Dyrektora finansowego bądź Doradcy podatkowego? Zapraszamy do udziału w szkoleniu! Dzięki niemu zrealizujesz swoje cele i uzyskasz szereg korzyści. Przede wszystkim:

  • poznasz nadzwyczaj dynamicznie zmieniającą się w bieżącym roku rzeczywistość prawno- podatkową,
  • zaznajomisz się z koncepcjami przewidzianymi przez Ustawodawcę. Dowiesz się o konieczności wdrożenia ich w poszczególnych firmach,
  • będziesz mógł przemyśleć i przygotować ewentualne modyfikacje oraz rozwiązania a także zastosować je we własnej jednostce.

 

Jesteś gotowy podjąć to wyzwanie? Weź udział w naszym szkoleniu, a otworzy się przed Tobą całe spektrum możliwości! W kilkunastu modułach poznasz rewolucyjne zmiany w Polskim Ładzie.


Kiedy jest szkolenie? 

27 kwiecień, godzina 10:00-15:00

Prowadzący:
Dariusz Zygmuntowski – doradca podatkowy. Wieloletni wykładowca prawa podatkowego. Prowadził gościnne wykłady dla Studenckiego Koła Naukowego Prawa Podatkowego przy Katedrze Prawa Finansów Publicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autor publikacji prasowych z zakresu opodatkowania świadczeń pozapłacowych w miesięczniku dla kadrowych i kadry menadżerskiej “Benefit”. Doświadczenie zdobywał między innymi na stanowisku eksperta w Biurze Krajowej Informacji Podatkowej w Toruniu. Obecnie prowadzi własną Kancelarię Doradztwa Podatkowego.

Opis

PROGRAM:

1. Planowane preferencje dla przedsiębiorców – możliwość pomniejszania podstawy opodatkowania o składki zdrowotne – limity i warunki:

  • zasady przewidziane u podatnika rozliczającego się podatkiem liniowym;
  • zasady przewidziane dla podatnika na skali podatkowej;
  • zasady przewidziane dla ryczałtowca.

2. Likwidacja ulgi dla klasy średniej – przewidziane różne wersje rozliczenia rocznego.

3. Pomysły na uchylenie podwójnego obowiązku wyliczania przez płatników zaliczek na podatek dochodowy za 2022 r.

4. Obniżenie w pierwszym progu podatkowym skali podatkowej stawki podatku z 17% do 12% – jak stosować niniejszą zmianę w trakcie roku podatkowego?

5. Wprowadzenie nowych reguł stosowania kwoty zmniejszającej podatek przy zaliczkach na podatek dochodowy pobieranych przez płatników – kwota zmniejszająca nawet u trzech płatników (jak stosować?).

6. Weryfikacja zasad dających ponowną możliwość wspólnego rozliczenia z dzieckiem przez samotnych rodziców – czyli wprowadzona w Polskim Ładzie ulga w wysokości 1.500 zł na każde dziecko, jednak nie taka korzystna.

7. Planowane podwyższenie limitu zarobków, jakie może osiągnąć dziecko, uprawniające do skorzystania z ulg przez rodziców.

8. Zmiany zasad opodatkowania rent rodzinnych małoletnich.

9. Zmiany w ulgach podatkowych, planowane korekty „na plus” i „na minus” dla podatników:

  • likwidacja „ulgi na pałacyk”
  • zmiany w „uldze dla młodych”
  • zmiany w „uldze na powrót”
  • zmiany w „uldze dla pracujących seniorów”

 

10. Wybrane zmiany dotyczące składki zdrowotnej, w tym min.:

  • objęcie ubezpieczeniem komplementariuszy SKA,
  • oskładkowanie przy prowadzeniu kilku spółek komandytowych – nowe brzmienie przepisu – pytanie czy czytelne?,
  • prokurenci,
  • osoby współpracujące.

11. Rozsądne plany dotyczące wydłużenia terminu na przekazywanie JPK_CIT i JPK_PIT – w zakresie ksiąg rachunkowych.

12. Pozostałe zmiany pojawiające się w trakcie prac legislacyjnych.

W 2022 roku przeszkoliliśmy ponad 7500 pracowników z ponad 1600 firm, którzy ocenili przekazywanie wiedzy Naszych Trenerów na:

  • 5,6/6 ocena za wiedzę i kompetencje
  • 5,7/6 – ocena w jaki sposób przekazywana jest wiedza

Państwa opinia jest dla nas ważna.
Dziękujemy za zaufanie!

Szkolenie obecnie dostępne jest w formie zamkniętej. Aby porozmawiać na temat szkoleń w Twojej firmie, skontaktuj się z naszym doradc lub umów rozmowę:

Aleksy Kotala
tel: 17 283 10 23
a.kotala@wektorwiedzy.pl

5/5

Klienci nas oceniają na 4,9/5   Zobacz >>

Proponowane kursy i szkolenia:

Od 2011 roku zaufało nam ponad 15 000 firm i instytucji

Opinie

o nas!

Szkolenie z podatków jest realizowane na bardzo wysokim poziomie. Wszystko bardzo sprawnie zorganizowane a dostarczone materiały po szkoleniu rzeczywiście są bardzo pomocne i przydatne do wykorzystania dla innych pracowników w firmie. Polecam.

Robert Śmiechowski

Klient, przedsiebiorca