Zatrudnienie cudzoziemców w świetle projektowanych zmian ustawy – co nas czeka w najbliższym czasie?

Zatrudniasz cudzoziemców lub planujesz to zrobić? Warto zgłębić swoją wiedzę odnośnie projektowanych zmian ustawy, które poruszają ten aspekt. Najnowsze wydanie newslettera przyniesie Ci odpowiedź na wiele nurtujących pytań.  Zapraszamy do lektury! 

Przed nami kolejne zmiany dotyczące zatrudnienia cudzoziemców. 13 września b.r.  pojawił się projekt nowego aktu prawnego dotyczący zatrudniania cudzoziemców. Celem ustawy jest usprawnienie procedur dotyczących powierzania pracy cudzoziemcom, zmniejszenie obłożenia urzędów, ograniczenie pojawiających się nadużyć, jak również pełna elektronizacja postępowań.  

Jak wiesz aktualnie obowiązującym aktem prawnym jest ustawa o z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2022 r. poz. 690, z późn. zm.). W tym akcie prawnym znajdziesz warunki i zasady wydawania, odmowy oraz uchylania zezwoleń na pracę. Są tam także wskazane organy właściwe w sprawach zatrudniania cudzoziemców oraz opisany tryb postępowania. 

Barbara Pawełko-Czajka

Od kilkunastu lat jest trenerką oraz nauczycielką akademicką. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy, kadr i płac, ubezpieczeń społecznych, zatrudniania obcokrajowców oraz z instrukcji kancelaryjnej, prowadzenia sekretariatu i ochrony danych osobowych zgodnie z RODO. Prowadziła szkolenia m. in. dla największego ecommerce na świecie, jednego z najbardziej innowacyjnych globalnych przedsiębiorstw produkcyjnych, czołowego polskiego koncernu multienergetycznego, jednostek samorządu terytorialnego oraz dla służb mundurowych.

Zapraszamy do e-mailowego newslettera z cyklu “Wiedza i Praktyka w prawie pracy” – comiesięczne zmiany w postaci treści bezpośrednio na Twoją skrzynkę mailową! Zapisz się tutaj >>> 

POLECANY:  kadrowym, księgowym, biurom rachunkowym, właścicielom firm.

Inne wpisy:

Co odnajdziemy w nowym Świadectwie Pracy? - Rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z 11 maja 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadectwa pracy
Nowe Rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 9 maja 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie dokumentacji pracowniczej po zmianie Kodeksu pracy. Czy wiesz, co się zmienia?
Zmiany w zasiłkach macierzyńskich od 26 kwietnia 2023 r. wynikające z implementacji Dyrektywy UE Work Life-Balance.
Zmiany w badaniach profilaktycznych pracowników
Już nie tak łatwo pracodawca wypowie umowę na czas określony