Rozliczanie podróży służbowych w praktyce – skutki w PIT, CIT i VAT – szkolenie

26.05.2023 | 10.00-15.00 | Marcin Otręba

Zapraszamy księgowych i wszystkie osoby uczestniczące w procesie rozliczania podróży służbowych w firmie.

Szkolenie w kompleksowy sposób przedstawia podatkowy aspekt rozliczania delegacji w firmie – zarówno w kwestii podatku PIT (tu najważniejsze jest prawidłowe ustalenie, czy po stronie pracownika powstaje przychód do opodatkowania), podatku CIT (czy wszystkie wydatki z tytułu delegacji można ująć w kosztach podatkowych, jak rozliczyć podatek u źródła, co w sytuacji braku dokumentów, jak rozliczyć koszty samochodowe?) oraz podatku VAT (kwestia odliczenia VAT od poszczególnych wydatków). 

Szkolenie pozwoli na uniknięcie często występujących błędów w rozliczeniu delegacji i pozwoli łatwiej identyfikować wszystkie problematyczne zagadnienia. Całość tematyki zostanie omówiona na dziesiątkach praktycznych przykładów (np. sposób opisywania faktur, oświadczenia pracowników) tak aby rozliczanie podróży służbowych było bezpieczne podatkowo zarówno dla pracodawcy jak i pracownika.

Szkolenie startuje za:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Zapisz się teraz, aby nie przegapić.

Dzięki zapisaniu się, przypomnimy Ci o webinarze
na dzień przed i w dniu startu.

Prowadzi:

Lech Janicki

prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 8 lat zajmuje się problematyką podatkową i prawną. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu ogólnego prawa podatkowego oraz podatków bezpośrednich. Autor i współautor publikacji oraz komentarzy z zakresu prawa podatkowego oraz prawa pracy na łamach m.in. Rzeczpospolitej i Gazety Prawnej, ekspert podatkowy w mediach (m.in. TVN CNBC) oraz licznych portali branżowych, doświadczony wykładowca szkoleń z zakresu prawa podatkowego.

Szkolenie jest dostępne dla użytkowników z odpowiednią subskrypcją.
Kliknij tutaj aby się zalogować
lub zarejestrować konto z dostępem do szkolenia.