Poznaj terminy egzaminów na doradcę podatkowego

Chcesz zostać doradcą podatkowym? Pragniesz pomagać ludziom w zakresie finansów, podatków i rozliczania się z przychodów? Sprawdź kto przeprowadza egzaminy i jakie są terminy egzaminów na doradcę podatkowego. Praktyczne szkolenia i kursy przygotowujące do zawodu doradcy podatkowego są w zasięgu ręki. Pamiętaj jednak, że kurs przygotowujący do egzaminu to nie wszystko.

Musisz, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Finansów, zdać egzamin, który przeprowadza Państwowa Komisja Egzaminacyjna do Spraw Doradztwa Podatkowego. Jakie są najbliższe terminy egzaminów na doradcę? Co trzeba zrobić, by do nich przystąpić? Spieszymy z odpowiedzią na Twoje pytania.

Egzamin na doradcę podatkowego – kto może przystąpić?

Zanim poznasz terminy egzaminów na doradcę podatkowego, warto sprawdzić, czy możesz do nich przystąpić. Musisz spełnić łącznie kilka warunków.

  1. Posiadać pełną zdolność do czynności prawnych.
  2. Korzystać z pełni praw publicznych.
  3. Posiadać nieskazitelny charakter i swoim postępowaniem dawać rękojmię wykonywania zawodu doradcy podatkowego.
  4. Legitymować się wyższym wykształceniem.

Egzaminy na doradcę podatkowego mają formę pisemną i ustną. Egzaminy pisemne na doradcę podatkowego składa się z pytań testowych i otwartych. Dotyczą one nie tylko przepisów podatkowych i prawa finansowego. Pytania związane są również z funkcjonowaniem administracji, służby celnej czy etyką zawodową. Egzaminy ustne na doradcę podatkowego, dla osób, które otrzymały pozytywny wynik z części pisemnej, odbędą się już 19, 20, 21 i 22 lipca.

[popup_trigger id=”10254″ tag=”button” do_default] Masz jakieś pytanie? [/popup_trigger]

Jak złożyć wniosek o dopuszczenie do egzaminu na doradcę podatkowego?

Jeśli spełniasz powyższe warunki, możesz złożyć wniosek o dopuszczenie do egzaminu na doradcę podatkowego. Jakie dokumenty muszą trafić listownie do Ministerstwa Finansów? Podpisany wniosek, oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z  pełni praw publicznych, odpis dyplomu potwierdzającego wyższe wykształcenie, dokumenty potwierdzające uprawnienia zawodowe oraz potwierdzenie uiszczenia wpłaty za egzamin – 900 zł. Na złożenie wniosku masz 30 dni od daty ogłoszenia terminu pisemnej części egzaminu.

Kurs dla doradcy podatkowego przed egzaminem

Nie wystarczą wymogi formalne. Niezbędne w przyswajaniu przepisów są specjalistyczne szkolenia i kursy prowadzone przez doświadczonych ekspertów podatkowych z branży, które pozwalają usystematyzować posiadaną już wiedzę oraz przygotowują merytorycznie i praktycznie do wykonywania zawodu. Podczas oferowanego przez nas kursu przygotowującego do egzaminów na doradcę podatkowego poznasz zagadnienia nie tylko z zakresu finansów. Znajomość prawa administracyjnego czy celnego również jest niezbędna podczas pracy. Warto zaznaczyć, że ten kurs dla doradcy podatkowego to także propozycja dla księgowych czy dyrektorów finansowych – pomoże zaktualizować wiedzę i umiejętności praktyczne. Zobacz nasz kurs na doradcę podatkowego.

 

 

 

Terminy egzaminów na doradcę – gdzie szukać?

Wszystkie informacje dotyczące egzaminu na doradcę podatkowego – w tym terminy – można znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów. Zachęcamy do zapoznania się z treścią odpowiednich załączników.

 
[popup_trigger id=”10254″ tag=”button” do_default] Jesteś zainteresowany kursem? [/popup_trigger]

 

 

Inne wpisy:

Kasa online – czy można ją wyłączać? Najnowsza interpretacja fiskusa.
Projekt rozporządzenia w sprawie zwolnień w kasach fiskalnych od 1 stycznia 2024 roku
Zwolnienie podmiotowe z VAT – zmiana stanowiska organów podatkowych z tytułu odsprzedaży mediów
TPR - obowiązek raportowania cen transferowych po zmianie przepisów od 16 września 2023 r. Co potrzebujesz wiedzieć?
Raportowanie schematów podatkowych, ceny transferowe oraz ulga IP-BOX – czy jesteś na bieżąco z przepisami?