Jak przygotować szkolenie zamknięte w firmie

Przychodzi taka chwila w rozwoju firmy, że wiedza fachowa wędrująca między pracownikami, zwyczajnie przestaje wystarczać.  Ten moment nastaje np. w wyniku zatrudnienia dużej liczby nowych osób w krótkim czasie, których “stara gwardia” nie nadąża wdrażać.

Innym przykładem może być duża zmiana prawna, wobec której nawet doświadczeni pracownicy stają się bezbronni. Wtedy, abyś miał efektywny zespół, powinieneś szybko odpowiedzieć na braki w kompetencjach swoich pracowników. Ich wiedzę możesz poszerzyć np. organizując specjalistyczne szkolenie zamknięte w siedzibie Waszej firmy.

 

Jak przygotować szkolenie zamknięte w firmie dla pracowników:

Po pierwsze – określ cele jakie chcesz osiągnąć poprzez szkolenie zamknięte.

Jeśli kiedykolwiek stanąłeś przed wyzwaniem organizacji szkoleń dla pracowników z firmy, to z pewnością wiesz, że wymaga to od Ciebie dobrej organizacji i przemyślanych decyzji. Dlatego przede wszystkim odpowiedz sobie na bardzo ważne pytanie: Jakie cele chcesz osiągnąć poprzez przeszkolenie wybranej grupy pracowników?

Nazwij efekty, jakie chcesz, by szkolenie przyniosło, a wtedy z łatwością określisz temat szkolenia.  Im celniej je nazwiesz, tym większą masz szansę na otrzymanie ofert ściśle odpowiadających na Twoje zapytanie. 

Po drugie – przeprowadź konkurs ofert.

Ofert szkoleniowych jest mnóstwo, ale tylko część z nich bezpośrednio odpowie na Twoje potrzeby szkoleniowe. Dlatego im precyzyjniej określisz obszar z którego chcesz szkolić pracowników, tym szybciej trafisz do organizatorów, którzy z tego tematu dobrze ich przeszkolą.

Poza obszarem tematycznym, istotne jest, żebyś określił takie kwestie organizacyjne jak:
✅ budżet przeznaczony na szkolenie dla całej grupy (przynajmniej szacunkowo),
✅ stanowiska uczestników (np. brygadziści, menadżerowie wyższego szczebla, przedstawiciele handlowi, księgowe, kadrowe, pracownicy biurowi),
✅ liczbę uczestników,
✅ miejsce szkolenia (siedziba firmy/ wynajęta sala konferencyjna),
✅ obecność lub brak cateringu (np. przerwa kawowa i/lub obiad),
✅ preferowany termin szkolenia (np. konkretna data albo najwygodniejszy dla uczestników przedział dni w miesiącu).

Ważne, żebyś pamiętał o tym, że przygotowanie dobrej oferty szkoleniowej może zająć potencjalnemu organizatorowi nawet parę dni roboczych. Profesjonalna firma szkoleniowa przed stworzeniem oferty będzie kontaktowała się z kilkoma trenerami, weryfikując przy tym ich doświadczenie w temacie, który Cię interesuje.

Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się na szkolenie poza siedzibą firmy, to organizator będzie szukał i sprawdzał lokale konferencyjne w Twojej okolicy, by zaproponować Ci najkorzystniejszą z możliwości.

Po trzecie – wybierz najlepszego trenera.

Wyślij swoje zapytanie do co najmniej kilku firm. Gdy zbierzesz przynajmniej 3 oferty, przyjdzie czas, byś je ze sobą porównał. I tu zacznie się prawdziwy dylemat: czym sugerować się przy wyborze firmy szkoleniowej?

Śpieszymy z odpowiedzią! Zachęcamy Cię do tego, żebyś porównał wszystkie oferty pod względem:
– proponowanego trenera,
– programu szkolenia,
– ceny.

Kolejność w jakiej wymieniliśmy najważniejsze elementy oferty jest celowa. “Sercem” każdej oferty szkoleniowej powinien być trener. Wrażenia uczestników po zakończonym szkoleniu głównie zależą właśnie od tego, jak ocenią trenera.

Sprawdź więc najpierw kogo zaproponowały Ci firmy od których uzyskałeś oferty. Podanie imienia i nazwiska proponowanego eksperta jest standardem wśród dobrych firm szkoleniowych. Poczytaj o tych specjalistach, poznaj opinie o ich usługach.

Gdy zrobisz rozeznanie, pozostanie Ci już tylko wybrać najlepszą ofertę i zamówić usługę u firmy, która zrobiła na Tobie największe wrażenie. Czasami wystarczy detal, który sprawi, że będziesz skłonny wybrać właśnie tę, a nie inną ofertę. Szukaj tych detali, są bardzo ważne.

Wierzymy, że dokonasz wyboru z którego będzie zadowolona cała firma – Ty jako organizator, a pracownicy jako uczestnicy.

Specjalistyczne Szkolenia Zamknięte

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci  najważniejsze kwestie związane z organizacją szkolenia zamkniętego.
Jeśli jednak wciąż zastanawiasz się jak przygotować szkolenie zamknięte w firmie, to zachęcamy Cię, żebyś zobaczył jak przygotowanie szkolenia zamkniętego wygląda u nas.
Śmiało zainspiruj się też realizowanymi przez nas tematami szkoleń zamkniętych. Możesz tez umówić rozmowę z doradcą który przedstawi Ci wszystkie możliwości szkoleniowe i dofinansowanie:

[popup_trigger id=”10254″ tag=”button” do_default]Kliknij tutaj i umów BEZPŁATNĄ rozmowę teraz![/popup_trigger]

 

 

 

Inne wpisy:

Wycofanie majątku firmowego i przekazanie go do majątku osobistego – jak należy opodatkować na gruncie podatku VAT?
Opodatkowanie Fundacji Rodzinnych, zmiany w podatku od nieruchomości oraz VAT od zaliczek
Planowane zmiany w ustawie o rachunkowości – kryteria wielkości jednostek
Podatek wyrównawczy od wielkich korporacji już od 2025 roku?
Najem prywatny – zasady rozliczania na gruncie podatku VAT