Czym jest czas pracy kierowcy?

Kurs Kadry i Płace od podstaw

Jedyny taki kurs w Polsce, prowadzony przez byłego Inspektora Pracy Daniela Pałygę oraz Iwonę Hendel

Problematyka czasu pracy kierowców dotyczy zarówno ich samych, jak i osób kompetentnych za jego rozliczanie. Niezależnie od tego czy jesteś kierowcą, czy zajmujesz się kalkulacją omawianego zagadnienia, Twoja wiedza musi być zawsze aktualna. Wyłącznie przy Twoim postępowaniu zgodnym z obowiązującymi normami możliwe będzie prawidłowe funkcjonowanie branży transportowej.

Praca kierowcy w praktyce

Jeśli jesteś kierowcą wiesz najlepiej, że Twoja praca to nie tylko czas spędzony „za kółkiem”.

Dodatkowo:

  • wykonujesz zadania związane ze spedycją,
  • dokonujesz wszelkich niezbędnych formalności,
  • czuwasz nad bezpieczeństwem transportu,
  • dokonujesz lub kontrolujesz załadunek i rozładunek towaru,
  • obsługujesz pojazdy i naczepy,
  • nadzorujesz i pomagasz osobom wysiadającym lub wsiadającym,
  • znajdujesz się w gotowości do podjęcia działania.

Praca, która z pozoru wydawać się może łatwa, prosta i przyjemna, nie do końca jest taka. Liczba obowiązków jakie na Tobie spoczywają jest tego dobrym dowodem.

Przestrzeganie czasu pracy kierowcy

Ścisłe przestrzeganie szczegółowych przepisów to nie tylko dbanie o porządek w dokumentach, ale przede wszystkim bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu. Odpowiednie proporcje czasowe zachowane pomiędzy prowadzeniem pojazdu, a odpoczynkiem są wyznacznikiem Twojej sprawności psychofizycznej. Nikt nie wie tego tak dobrze jak Ty sam, że sprawna reakcja oraz prawidłowa koncentracja ograniczają ryzyko wypadku. Przekraczanie ustalonych norm czasu spędzonego za kierownicą, skutkuje spadkiem koncentracji, a niekiedy nawet zaśnięciem.

“Pakiet mobilności”

Z pewnością wiesz, że od 20 sierpnia 2020 r. w życie weszły przepisy tzw. Pakietu mobilności, które mają na celu uregulować nieco Twoją sytuację zawodową. Pierwsze 7 zmian, które zostały wprowadzone zakończyły trwający od 3 lat proces legislacyjny. Z racji, iż oblicze transportu uległo zmianie, Ty sam powinieneś dogłębnie zapoznać się z modyfikacjami, by cel ich wprowadzenia został osiągnięty.

Jeśli chcesz byśmy pomogli Ci w zdobyciu szerszych informacji na ten temat, serdecznie zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą naszego szkolenia Czas Pracy Kierowców i Planowanie Przewozu Drogowego – z uwzględnieniem „pakietu mobilności”. Ekspert odpowie na wszelkie nurtujące Cię pytania, rozwieje wątpliwości oraz wskaże praktyczne przykłady zastosowania nowych zasad.

[popup_trigger id=”10254″ tag=”button” do_default]Umów bezpłatna rozmowę o dofinansowaniu Twojego Kursu![/popup_trigger]

 

 

 

 

 

Ewidencja i rozliczanie czasu pracy kierowcy

Prowadzisz ewidencję czasu pracy kierowcy? Twoja odpowiedzialność nie jest w żaden sposób mniejsza. Rozliczanie, a co za tym idzie ustalanie wysokości wynagrodzenia ma duże znaczenie dla funkcjonowania przedsiębiorstwa, jak i oczywiście samego kierowcy. Uregulowana prawnie ewidencja oraz kwestia wynagrodzeń wymaga od Ciebie staranności oraz systematyczności.

Nie poddajemy wątpliwości Twojej wiedzy na temat omawianej kwestii. Co więcej. Podziwiamy jej poziom i zakres. Z racji, iż specyfika rozliczania czasu pracy i należności przysługujących kierowcom podczas podróży służbowej, a rozliczaniem czasu pracy innych pracowników jest różna, Twoja wiedza musi być rozległa.

Nie mogą być Ci obce zagadnienia związane z ewidencją czasu pracy, formami zatrudniania, rozliczaniem pracy kierowcy, pracą w porze nocnej, godzinami nadliczbowymi, podróżą służbową czy ryczałtem za brak noclegu. Wszelkie normy prawne jakie obowiązują muszą być Ci znane. Na końcu kwestia najmniej przyjemna, której nie chcemy poruszać, jednakże jest to nieuniknione, uprawnienia ITD oraz PIP.

By nieco Cię wesprzeć, proponujemy Ci udział szkoleniu Czas pracy kierowców – rozliczanie, podczas którego poruszane są wszystkie istotne dla Ciebie kwestie. Wybitny ekspert pomoże Ci zgłębić, uaktualnić i ugruntować wiedzę.     

Szkolenia z czasu pracy kierowców

Wiemy, że chcesz być najlepszym/ą w tym co robisz. Szanujemy Twój zapał, determinację oraz ambicję. Dlatego też zachęcamy Cię do zapoznania się z naszymi szkoleniami, które z pewnością pomogą Ci w realizowaniu Twoich obowiązków zawodowych. 

Jak ważną dla rozwoju całej gospodarki, nie tylko krajowej, jest branża transportowa, z pewnością nie musimy Cię przekonywać. By funkcjonowała ona na odpowiednim poziomie, musi być zaangażowany sztab współpracujących ze sobą, odpowiednio wyspecjalizowanych osób.

Niezależnie czy jesteś kierowcą, czy zajmujesz się rozliczaniem czasu i efektów jego pracy, jesteś tak samo odpowiedzialny/a za rozwój całej branży.

Wektora Wiedzy – Dobra Firma Doradcza

Zobacz nasze: Szkolenia kadrwo-płacowe Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, umów rozmowę:

[popup_trigger id=”10254″ tag=”button” do_default]Umów bezpłatna rozmowę o dofinansowaniu Twojego Kursu![/popup_trigger]

 

 

 

 

 

Urlop wypoczynkowy - czy pracodawca może zmusić pracownika do 14 dni urlopu?
Mobbing w miejscu pracy - obowiązki pracodawcy
Sygnaliści coraz bliżej? Rząd przyjął projekt Ustawy o ochronie sygnalistów z 27 marca 2024 r.