Przedłużenie terminu do złożenia CIT za rok 2022 daje więcej czasu na wdrożenie ulg podatkowych. Na jakie ulgi należy zwrócić uwagę, a które są tylko dla „wybrańców”?

Co prawda rozporządzenie, w którym Ministerstwo Finansów planujące przesunąć termin składania zeznań CIT-8, CIT-8AB oraz zapłaty podatku, jest wciąż (na moment tworzenia niniejszego newslettera) nie podpisane, to jednak jego wejście w życie jest raczej przesądzone. Podatnicy zyskali zatem dodatkowe 3 miesiące na przyjrzenie się temu, co się u nich działo w poprzednim roku pod kątem skorzystania z szeregu ulg podatkowych. Reformą podatkową zwaną „Polskim Ładem” od 01.01.2022 wprowadzono szereg zupełnie nowych ulg.   

Dla zainteresowanych link do śledzenia etapu legislacyjnego wspomnianego rozporządzenia przedłużającego terminy za 2022 r.:

Artykuł dostępny jest dla zalogowanych. Jeśli nie widzisz całego artykułu, to kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestrować bezpłatne konto.

Inne wpisy:

Raportowanie schematów podatkowych, ceny transferowe oraz ulga IP-BOX – czy jesteś na bieżąco z przepisami?
KSeF – czy warto już wdrażać?
Podatek od czynności cywilnoprawnych znika - czy na pewno?
Podwyższenie limitu dla przychodów najmu u małżonków, opodatkowanych 8,5% stawką ryczałtu - praktyczne problemy podatników.
Zwrot nadpłaconej składki zdrowotnej za rok 2022, ulga za działalność badawczo-rozwojową oraz zmiana limitu do zastosowania ryczałtu dla małżonków – czy jesteś ze wszystkim na bieżąco?