Lista płac w praktyce z uwzględnieniem zmian przepisów ustawy o PIT, stanowisk ZUS, interpretacji KIS oraz zmian w Kodeksie Pracy w 2026 roku

22.05.2026 | 10.00-15.00 | Iwona Hendel

Czy wiesz, jak poprawnie wyznaczyć moment przejścia na wyższą stawkę podatkową w miesiącu, w którym pracownik przekracza próg przy jednoczesnym korzystaniu z ulg „zerowy PIT”? Zastanawiasz się, jakie zmiany w interpretacjach ZUS i KIS w 2026 roku realnie wpływają na ograniczanie składki zdrowotnej do wysokości zaliczki na podatek dochodowy? Chcesz dowiedzieć się, jak bezbłędnie sporządzić listę płac dla zleceniobiorcy, u którego w jednym miesiącu zbiega się limit 30-krotności, wypłata zasiłku oraz wpłaty do PPK?

Prawidłowe naliczanie wynagrodzeń w 2026 roku stało się wyzwaniem wymagającym od specjalistów kadr i płac niemal chirurgicznej precyzji. Nakładające się na siebie nowe nowelizacje Kodeksu Pracy, zmieniające się progi podatkowe oraz najnowsze, często nieoczywiste stanowiska ZUS i interpretacje KIS, tworzą skomplikowaną sieć przepisów. Każdy błąd w liście płac generuje nie tylko ryzyko finansowe dla organizacji, ale także podważa zaufanie pracowników do działu HR. Przygotowaliśmy to spotkanie, aby w praktyczny, warsztatowy sposób przeprowadzić Państwa przez najtrudniejsze scenariusze płacowe, z którymi przyjdzie się mierzyć w bieżącym roku. Skupimy się na konkretnych przykładach, które pozwolą wyeliminować wątpliwości i uporządkować procesy naliczeń w Państwa firmach.

Szkolenie startuje za:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Zapisz się teraz, aby nie przegapić.

Dzięki zapisaniu się, przypomnimy Ci o webinarze na dzień przed i w dniu startu.

Iwona Hendel

Certyfikowany trener, zajmuje się prowadzeniem szkoleń od 2012 roku. Jest wykładowcą z zakresu ustalania wynagrodzeń i świadczeń dla pracowników, zleceniobiorców, menedżerów. Posiada wieloletnią praktykę w działach kadr i płac, począwszy od biura rachunkowego po stanowisko decyzyjne w dziale personalnym firmy. Obecnie również trener wewnętrzny – ekspert w międzynarodowej korporacji z zakresu zagadnień prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i wynagrodzeń. Specjalista d/s audytów i doradztwa w/w zakresie. Pokazuje drogi rozwiązywania problemów poprzez posługiwanie się przepisami prawa, ale również nie stroni od przykładów z życia wziętych, które pozwalają zrozumieć trudne zagadnienia kadrowo-płacowe. Współpracuje ze szkołami wyższymi i placówkami szkoleniowymi, prowadzi wykłady i ćwiczenia dla studentów studiów podyplomowych oraz szkolenia i seminaria dla uczestników kursów doskonalących a także szkolenia grupowe i indywidualne dla pracowników działów personalnych i menedżerów.

Nie masz dostępu do tej treści, ona jest tylko dla użytkowników z płatna subskrypcją.
Masz subskrypcję płatną? Zaloguj się tu

Najbliższe szkolenia kadrowe
dla użytkowników z aktywną subskrypcją:

Anna Stokłosa
Zmiany w zasiłkach i kontrolach ZUS w 2026 – nowelizacja ustawy zasiłkowej i systemowej
26.03.2026 | Godzina: 10:00-15:00 | Prowadzi: Anna Stokłosa Czy...
Ewa-Bielecka
Czas pracy w praktyce – ewidencja, planowanie i rozliczanie
23.03.2026 | 10.00-15.00 | Ewa Bielecka Czy wiesz, jakie...
Daniel Pałyga
Zasady i obowiązki pracodawcy w postępowaniu powypadkowym
02.06.2026 | 10.00-15.00 | Daniel Pałyga Opis wkrótce! Pełny...
Daniel Pałyga
Prace szczególnie niebezpieczne - jakie wymagania musi spełnić pracodawca?
28.04.2026 | 10.00-13.00 | Daniel Pałyga Czy wiesz, jakie...
Ewa-Bielecka
Kluczowe obowiązki pracodawcy i pracownika w świetle obowiązujących przepisów
17.04.2026 | 10.00-15.00 | Ewa Bielecka Czy wiesz, jakie...
Daniel Pałyga
Zatrudnianie cudzoziemców 2026 z uwzględnieniem obywateli Ukrainy – jak bezpiecznie przejść przez wygaszanie specustawy?
24.03.2026 | 10.00-15.00 | Daniel Pałyga Czy wiesz, że 1...
Marcin Sikorski
Automatyzacja bez tajemnic – jak wykorzystać ChatGPT, Gemini i NotebookLM w codziennej pracy księgowo – kadrowej?
30.03.2026 | 10.00-13.00 | Marcin Sikorski Czy wiesz, że...
Marcin Sikorski
Strategiczne wdrożenie AI w biurze rachunkowym – jak zacząć cyfryzację procesów bez ryzyka i zbędnych kosztów?
29.04.2026 | 10.00-13.00 | Marcin Sikorski Czy wiesz, że...
Anna Stokłosa
Profilaktyczne badania lekarskie w praktyce - kompleksowy poradnik dla działu kadr
13.05.2026 | 10.00-15.00 | Anna Stokłosa opis wkrótce! Pełny...
Daniel Pałyga
Elastyczne formy zatrudnienia - najlepsze rozwiązania dla organizacji po zmianach w ustawie o Inspekcji Pracy
12.05.2026 | 10.00-13.00 | Daniel Pałyga Czy wiesz, jakie...
Trener Monika Markisz
Proste Spółki Akcyjne w 2026 roku - kompletny przewodnik prawny, podatkowy i księgowy
29.05.2026 | 10.00-15.00 | Monika Markisz Czy wiesz, że...
iwona_hendel
Lista płac w praktyce z uwzględnieniem zmian przepisów ustawy o PIT, stanowisk ZUS, interpretacji KIS oraz zmian w Kodeksie Pracy w 2026 roku
22.05.2026 | 10.00-15.00 | Iwona Hendel Czy wiesz, jak poprawnie...
Marcin Sikorski
Sztuczna inteligencja a RODO – jak bezpiecznie przetwarzać dane klientów w chmurze AI?
21.05.2026 | 10.00-13.00 | Marcin Sikorski Czy wiesz, że...
Przejdź do treści