Kurs języka polskiego dla obywateli Ukrainy

Nauka nowego języka jest trudna i frustrująca, jednak przynosi też wiele korzyści w życiu osobistym i zawodowym. Znajomość więcej niż jednego języka zwiększa szanse na zdobycie pracy, wpływa pozytywnie na kompetencje w zakresie rozwiązywania problemów i otwiera możliwości, które w innym przypadku mogłyby być niedostępne. Może też pomóc w zwiększeniu umiejętności nawiązywania kontaktów w pracy, zapewnia alternatywną ścieżkę awansu oraz wpływa na lepsze radzenie sobie w przypadku uczestnictwa w rozmowie kwalifikacyjnej. Warto podjąć to wyzwanie! 

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację na świecie i obecność obywateli z Ukrainy w naszym kraju staramy się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Mamy świadomość tego, że coraz więcej  Ukraińców przyjeżdża do Polski, by rozpocząć nowy etap w swoim życiu. Jesteśmy otwarci na innowacyjne rozwiązania i oferujemy możliwość odbycia kursu języka polskiego na różnych poziomach językowych ( A0, A i B).  Każdy może dostosować go do swoich indywidualnych predyspozycji. 60-cio godzinne kształcenie z pewnością udoskonali Twoje zdolności językowe. Pozwoli przełamać barierę komunikacyjną oraz ułatwi codzienne funkcjonowanie w obcym kraju. 

Kurs jest dostępny w formie online, dlatego bez problemu będziesz mógł do niego dołączyć. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas oraz wyeliminujesz koszty związane z dojazdem do miejsca docelowego. Uczestnictwo w kursie przyniesie Ci wiele korzyści. Przede wszystkim:

  • poznasz nowe słownictwo,
  • udoskonalisz umiejętności gramatyczne,
  • opanujesz umiejętność pisania i czytania.

Nasi lektorzy wyposażą Cię w niezbędne materiały, które ułatwią przyswajanie wiedzy. Podczas kształcenia szkoleniowcy posłużą się odpowiednimi technikami, takimi jak scenki, dialogi czy sytuacje. Podniesie to Twoją efektywność oraz sprawność szybkiego zapamiętywania nowych informacji.

  • Przyjechałeś do Polski i martwisz się jak poradzisz sobie w codziennym funkcjonowaniu?
  • Obawiasz się wizyty w sklepie, u lekarza czy w banku z uwagi na barierę językową?
  • Martwisz się, że nie znajdziesz pracy, bo nie miałeś styczności z językiem polskim?

Skorzystanie z kursu języka polskiego z pewnością rozjaśni Twój pogląd na powyższe problemy. Nabierzesz pewności siebie, a bezpośredni kontakt z Polakami nie będzie wiązał się ze stresem. Zminimalizujesz ryzyko nieporozumień w interakcjach międzyludzkich, które wynika z nieznajomości języka. 

Zdobywanie nowych umiejętności językowych przynosi wiele korzyści . Może to być  początkowo trudne i spowodować, że wyjdziesz poza swoją strefę komfortu. Jest to jednak również satysfakcjonujące doświadczenie pod wieloma względami. Dzięki niemu poszerzysz horyzonty myślowe i spojrzysz na świat z innej perspektywy. Wzrosną Twoje szanse na zdobycie pracy.  Pomoże Ci to w rozwoju kariery zawodowej. Dodatkowo staniesz się bardziej empatyczny w lepszym zrozumieniu innej kultury. Nauka języka przynosi wiele zalet poznawczych, tj.: poprawia pamięć, umiejętność krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów. Inwestując w siebie i swoje umiejętności językowe, będziesz lepiej przygotowany do radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami. 

Doskonale wiemy, iż przyswajanie zupełnie obcego języka wymaga poświęcenia, ale korzyści płynące z nauki znacznie przewyższają wyzwania. Pamiętaj, iż inwestycja we własny rozwój to najlepsze, co możesz dla siebie zrobić, dlatego wszystkich obywateli Ukrainy zachęcamy do uczestnictwa w kursie języka polskiego.

Inne wpisy:

Zatrudnianie Pracowników Sezonowych: Kluczowe Wskazówki i Najlepsze Praktyki
Sztuka skutecznej komunikacji w biznesie: Klucze do efektywnego porozumiewania się
Zdrowie psychiczne w erze cyfrowej- jak radzić sobie z przeciążeniem informacyjnym
Nabór wniosków z KFS 2023: Jak aplikować i kto może skorzystać ze środków?
Jak planować rozwój po przejściu na emeryturę?