Dzień Języka Angielskiego

Każdego dnia przeglądając kalendarz możemy natrafić na czyjeś imieniny, bądź święto. Na niektóre dni przypadają również dni tematyczne.

A co to znaczy? Czy wiesz, że 23 kwietnia obchodzimy światowy Dzień Języka Angielskiego? Dokładnie tak – języka uniwersalnego, który jest we władaniu ponad 350 mln ludzi na całym świecie.

„W języku angielskim mówi obecnie około 20% ludzi na świecie. Dzień Języka Angielskiego zwraca uwagę na to, że znajomość języków obcych ułatwia podróżowanie, nawiązywanie nowych kontaktów oraz znalezienie pracy. W tym dniu zachęca się młodych ludzi, aby więcej czasu poświęcali na naukę języka Szekspira”.

Kilkanaście procent Polaków jest w stanie porozumieć się w tym języku bez problemu, a co z pozostałą częścią? Bariera językowa stanowi dla Ciebie ogromny problem, niby rozumiesz kiedy ktoś coś mówi, ale nie jesteś w stanie podjąć konwersacji, bo najzwyczajniej w świecie nie wiesz jak użyć tego języka. Przejmujesz się, że ktoś będzie Cię oceniał, krytykował, a to co powiesz będzie „niepoprawne gramatycznie”. Tutaj jesteś w błędzie, jesteśmy tymi szczęściarzami, że od najmłodszych lat mamy możliwość nauki tego języka. Znając go chociaż w małym stopniu zawsze jest szansa, że będziesz mógł dojść do porozumienia. Dobrze wiesz, że świat nie cofa się, a idzie do przodu, a razem z nim technika rozwoju człowieka. Nie tylko na poziomie zawodowym, ale również w kierunku poszerzenia znajomości językowych.

Rozglądając się wokół siebie, na każdym kroku możesz znaleźć wiele szkół językowych, które oferują naukę języka angielskiego od poziomu początkującego tzw. beginner, aż do zaawansowanej znajomości języka poziomu biegłego tzw. proficiency. Oprócz tego możesz również odbywać kursy, szkolenia czy też „wyuczyć się” języka na przeróżnych portalach oferujących aplikacje z grami, quizami itp.

Jakimi kursami dysponuje Wektor Wiedzy w zakresie Języka Angielskiego?

Jako firma szkoleniowo – doradcza zajmująca się szkoleniami głównie dla księgowych czy kadrowych, przedstawiamy również ofertę szkoleń z zakresu angielski dla firm online. Kursy językowe z jakich możesz skorzystać to:

  • Kurs Języka Angielskiego dla Działów Księgowości i Kadr;
  • Kurs Języka Angielskiego dla Biznesu;
  • Kurs Języka Angielskiego dla Działów Sprzedaży;
  • Kurs Języka Angielskiego dla Działo w IT;
  • Kurs Języka Angielskiego dla Logistyków;
  • Szybki Kurs Języka Angielskiego metodą Colina Rose.

 

Zajęcia prowadzone są w grupach 4-6 osobowych, łącznie 60 godzin.

Ponadto organizujemy szkolenia językowe, zgodnie z potrzebami przedsiębiorcy – jeśli chcesz dowiedzieć się więcej przejdź tutaj, wypełnij formularz i zrób sobie prezent na światowy Dzień Języka Angielskiego. Pamiętaj, że język ten daje perspektywę znalezienia lepiej płatnej pracy, poszerzenia kontaktów czy też możliwość podróżowania, ułatwiając tym samym samodzielność w różnych sferach kulturowych.

Dofinansowanie do kursów językowych, dlaczego warto uczyć się języka?

Skomplikowane idiomy, trudne do wymowy słówka albo jeden wyraz stanowiący kilka znaczeń w języku angielskim to dla Ciebie nie lada wyzwanie. W dzisiejszym czasach używanie języka, który jest powszechnie znany w każdym zakątku świata nieraz przysparza wiele problemów. W momencie gdy widzimy ofertę pracy z koniecznością znajomości języka angielskiego następują wahania spowodowane niepewnością, że znamy język na nieodpowiednim poziomie na jakim może oczekiwać przyszły, potencjalny pracodawca. Dlatego często nie aplikujemy na daną ofertę pracy.

Język angielski jest językiem powszechnym. Dobrze jest go znać, a jeszcze lepiej dobrze jest porozumieć się z kimś anglojęzycznym. Pracodawcy, którzy mają chęć poszerzania rozwoju osobistego pracowników również mogą skorzystać z dofinansowania na szkolenia dla swoim pracowników. Biorąc udział w szkoleniach możesz skorzystać z możliwości dofinansowania do kursów w przedziale 80% – 100%. Dofinansowanie to możliwe jest dzięki Krajowemu Funduszu Szkoleniowemu. Kolejną opcją dofinansowania jest Baza Usług Rozwojowych w przedziale uzyskania środków od 50% do 80%. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w jaki sposób możesz uzyskać takie dofinansowanie wróć do naszych postów dotyczących KFS oraz BUR lub skontaktuj się z nami!

Kursy angielskiego dla firm pojawiają się teraz wszędzie, nie bój się z nich skorzystać, bo przecież nie chcesz, żeby wyglądało to tak:

 

Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz w jakim kierunku chcesz rozwinąć swoje umiejętności językowe!

Inne wpisy:

Zatrudnianie Pracowników Sezonowych: Kluczowe Wskazówki i Najlepsze Praktyki
Sztuka skutecznej komunikacji w biznesie: Klucze do efektywnego porozumiewania się
Zdrowie psychiczne w erze cyfrowej- jak radzić sobie z przeciążeniem informacyjnym
Nabór wniosków z KFS 2023: Jak aplikować i kto może skorzystać ze środków?
Jak planować rozwój po przejściu na emeryturę?