Rezerwa z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Przedsiębiorco czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym jak wspomóc swoją firmę w pozyskaniu dofinansowania na szkolenia? Czy uważasz, że delegowanie pracowników na szkolenia ma znaczenie co do efektywnego funkcjonowania firmy, czy też poszczególnych działów?

Wiesz, że pozyskanie wiedzy nie zawsze łączy się z wydatkowaniem ogromnych kosztów?

Aktualnie funkcjonuje wiele wariantów jak pozyskać takie środki. Jednym z nich jest właśnie dofinansowanie z KFS. Początek roku otwiera przed pracodawcami możliwość otrzymania wsparcia ze środków ustalonych przez Ministra właściwego do spraw pracy w postaci limitu. Druga połowa roku jest to zazwyczaj rezerwa z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Dlatego już dziś mówimy o rezerwie KFS.

Głównymi priorytetami jakie obowiązują w roku 2022 w ramach rezerwy są:

 • wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia,
 • wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności,
 • wsparcie kształcenia ustawicznego skierowane do pracodawców zatrudniających cudzoziemców.

Według ustalonych priorytetów, należy przyporządkować odpowiednio pracownika, tak aby mógł spełnić przynajmniej jeden z nich.

Jak uzyskać środki na szkolenia dla pracownika?

Nowe możliwości w nabywaniu wiedzy stanowią nieodłączny element do prawidłowego wypełniania zadań. Dlaczego więc nie skorzystać z dofinansowania jakie oferowane jest dla przedsiębiorców? Z jednej strony można skończyć interesujący nas fakultet i osiąść na laurach, a z drugiej jest szansa na ciągłe doskonalenie wiedzy z interesującego tematu. Ale jak się ma to do zmian jakie są wprowadzane w ustawach czy przepisach stosowanych w polskim prawie? No właśnie! Starając się o otrzymanie dofinansowania, masz możliwość odbycia szkolenia, pozyskania cennej wiedzy, popartej przez aktualne przepisy czy ustawy.

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem otrzymania takiego wsparcia jest złożenie wniosku do właściwego Urzędu Pracy zgodnie z siedzibą bądź miejscem prowadzenia działalności. Koniecznie jest również ustalenie jakiego priorytetu będzie dotyczyć wnioskowanie. Po pozytywnej weryfikacji wniosku, który ocenia powołana do tego komisja możesz otrzymać nawet 100% całości środków. Proste? Prawda? Dlatego też nie zwlekaj zacznij już dziś takie starania. Aktualna wiedza stawiana jest zawsze na pierwszym miejscu, zwłaszcza jeśli możesz otrzymać ją zupełnie za bezcen.

Dofinansowanie do szkolenia? Jak najbardziej możesz je pozyskać!  Wystarczy zgłosić się do nas, a my pomożemy w całej procedurze otrzymania interesującego Cię wsparcia.

Jakie szkolenia możesz odbyć z dofinansowaniem?

Nasza oferta przedstawia szereg szkoleń dla osób które są amatorami bądź praktykami w dziedzinie podatków czy kadr. Swoją ofertę rozszerzamy przede wszystkim o kursy na księgową bądź osoby pracujące w kadrach.

Ponadto śledząc naszą stronę masz możliwość zapoznać się ze szczegółowym opisem kursów jakie mogą Cię zainteresować. Wybierając nas masz szansę na rozwój oraz nabycie aktualnej wiedzy podczas takich kursów jak:

 • Kursy podatkowe,
 • Kursy rachunkowości,
 • Kurs cyberbezpieczeństwa dla księgowych,
 • Kurs na Doradcę Podatkowego,
 • Kurs marketingu dla Biur Rachunkowych,
 • Kursy kadrowo-płacowe,
 • Kursy dla księgowych z Jednostek Samorządu Terytorialnego,
 • Kursy MS Excel,
 • Kursy MS Office,
 • Kursy Języka Angielskiego dla firm,
 • Kursy cyberbezpieczeństwa,
 • Kursy Menadżerskie.

Każdy ze wskazanych kursów dostosowany jest do Twoich potrzeb. Cenimy sobie jakość. Do każdego z Was podchodzimy ze zrozumieniem oraz otaczamy opieką od początku do końca zrealizowanego projektu. Jeśli chcesz porozmawiać na temat dofinansowania do szkoleń << zajrzyj tu.

Zatrudnianie cudzoziemców – szansa na rozwój pracownika z dofinansowaniem z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Obecny czas pokazał jak wielkie wparcie potrafi dać druga osoba zupełnie obcemu człowiekowi. Dotyczy to nie tylko osób prywatnych, ale pracodawców, którzy otwierają swoje drzwi dla cudzoziemców. Jednym z trzech priorytetów określonych na rok 2022 dotyczących rezerwy ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego jest priorytet dotyczący zatrudniana cudzoziemców. Dotyczy on przedsiębiorców zatrudniających bądź zamierzających zatrudnić osoby pochodzenia zagranicznego. Wielu pracodawców ma możliwość doszkalania czy też zdobywania nowych kompetencji, które znacznie poprawiają sytuację funkcjonowania działów księgowych czy kadrowych.

Priorytet ten kierowany będzie przede wszystkim do pracodawców chcących współpracować m.in. z osobami, które na wskutek ciężkich przeżyć początku roku będą wdrażać się w system polskiego prawa pracy lub polskiego prawa podatkowego.

Na stronach urzędów pracy pojawiło się wiele ogłoszeń dotyczących pomocy dla cudzoziemców oraz pracodawców chcących zatrudnić cudzoziemca. W życie weszło również wiele ustaw regulujących zatrudnienie czy też przebywanie na terenie Polski obcokrajowców. Te i wiele innych zagadnień związanych z określoną tematyką zostaną poruszone podczas kursów jakie przedstawiamy w swojej ofercie. Oczywiście cały czas pamiętamy, jak pomóc w uzyskaniu dofinansowania do szkoleń.

Podsumowując

Nie każdy nastawiony jest na kierowanie, przywództwo czy zajmowanie się całą administracją związaną z prosperowaniem firmy. Dobrze jest być cenionym pracownikiem, ale jeszcze lepiej jest być docenianym pracownikiem, który chce rozwijać swoje umiejętności. Niektórzy potrafią osiąść na laurach, inni zaś praktykują doskonalenie swoich umiejętności, a tym samym starają się odbywać szkolenia czy tez szukają różnych perspektyw na zdobycie środków, aby takie szkolenie przejść. Oprócz kursów jakie oferujemy, wskazujemy również łatwą drogę do pozyskania środków o jakich mowa wyżej.

Pamiętaj punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, w tym przypadku im więcej wiesz tym lepiej śpisz! Skorzystaj z dofinansowania ze środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Inne wpisy:

Zatrudnianie Pracowników Sezonowych: Kluczowe Wskazówki i Najlepsze Praktyki
Sztuka skutecznej komunikacji w biznesie: Klucze do efektywnego porozumiewania się
Zdrowie psychiczne w erze cyfrowej- jak radzić sobie z przeciążeniem informacyjnym
Nabór wniosków z KFS 2023: Jak aplikować i kto może skorzystać ze środków?
Jak planować rozwój po przejściu na emeryturę?